Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Всички тампони сменени с нови по предницата, нови шок тампони, нови амортисьори Bilstein 5100s.
    Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
    Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

    Коментар


    • WK2
      Вчера, лека загрявка , не ми работеше задната чистачка.
      В повечето случаи им блокира оста, от ръжда.
      Пълно разглобяване ,почистване на рЪждата ,мазане /силиконова грес/,и тръгва като нова.
      Прикачени файлове
      0896 396 700 Димчо Костов.

      Коментар


      • Днес , смяна на тампони на мотора /протече десния/.
        За десерт , подмяна на Фитингите на предните въздушни възглавници.Още като я купувах едната беше мазана с някакво лепило /ясна беше работата /.
        Прикачени файлове
        0896 396 700 Димчо Костов.

        Коментар


        • sers
          sers коментира
          Редактиране на коментар
          Koлега от къде взе тези тампони и на каква цена .

      • Кому са нужни тия хидравлични измишльотини на 8 цилиндров мотор, върху който левче стои право, ей-богу, не ми го побира тиквата. На разни мерцедеси има и с управление на твърдостта даже. Разбира се, на съответната цена.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          На собственика му призлява като тръгне да ги сменя, щото не са по 2 за левче.

          И не че нещо - карам кола със същия двигател, върху който, пак, стои изправено левче докато работи. Много му здраве на собственика, който ще направи разликата. Не говорим за дизел или трицилиндров би-турбо 1.2 200 коня миксер.

        • sers
          sers коментира
          Редактиране на коментар
          Качи се и покарай нещо немско конкурент на Черокито ти и ще разбереш за какво говоря. Тя и твоята не излиза много по евтино като правиш 2-3 ремонта на един и същ възел. А накрая пак чакаш части от америка оригинални, които пък се оказват с малък ресурс пак спрямо немските за немските джипки.

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Нещо немско точно конкурент на черокито (WK1) няма. Touareg, ML, GL, X3/X5 според мен не са. Качвал съм се на всичките без X3 - ми никакви изключителности не забелязах, включително по отношение на вибрации от мотора. Нито ги припознах като автомобил, който по някаква причина да искам.

          За сметка на това има точно същото чероки (WK1) с немски двигател и скорости, същите като в немските му "конкуренти", пак без хидравлични тампони на мотора. И не се е минало без да "поевропейчат" някои изпълнения, като например компютъра за скоростите, набутан на "подходящо" място под акумулатора

          Не на последно място, нормално скоростите изкарват по 300-400 000км и "рехабилитацията" им след това се състои в подмяна на фрикциони за 80 долара комплекта в САЩ или за около 200лв тук, налични във варненски магазин. Моята каръщина, неопитност и желание сам да човъркам нещо, което до сега не съм, нямат отношение към това - ако някой не си беше оставил ръцете още в САЩ, нищо след първото махане нямаше да се случи. Ако пък купувах нормално автомобил не от майната си ремонт изобщо нямаше да е нужен. За 2800 долара цена там и 13000лв крайна до тук, мрънкане че трябва да се ремонтират скорости за около 2 бона ми се чини леко неуместно.

          ПП: И гледам - X5 V8 от 2015-та е с гумени тампони на мотора, ML63AMG от същата година е с хидравлични. Кой е по-прав/крив?

      • Чукът, аз и една главина … няколко часа по-късно. Много бой яде и диска (малко го тунинговах в пристъп на еуфория) и главината.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Nachev Преглед на мнение
          Чукът, аз и една главина … няколко часа по-късно. Много бой яде и диска (малко го тунинговах в пристъп на еуфория) и главината.
          Какво толкова ти се инати няколко часа?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Nachev
            Nachev коментира
            Редактиране на коментар
            И диска беше запекъл на главината и главината не искаше да помръдне. И двете ги пробвах първо с напъване по всички начини, за които се сетих, но накрая и двете излезнаха с чука.
            ПП. Тя главината няма и много други варианти.

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Главината може с отвертка. Има си подходящи места за подпъхване. Моите таха ги смених. Но ако имах обратен чук, вероятно и аз щях да процедирам с него - просто е по-лесно.

            А дисковете ти са се спекли заради фланците - нормално не се свалят никога, щото няма и за какво. При мен дисковете сами си изпадат, ако го няма O-пръстена, дето ги държи на място. Едно или 2 сваляния на гумите годишно са достатъчни за да не залепнат.
            Последно редактирано от sparkybg; 10-07-23, 14:17.

          • Nachev
            Nachev коментира
            Редактиране на коментар
            Счупих и една отвертка в главината, ама изобщо не и пукаше. Дори след като беше тръгнала, пак не се даде без як бой.

        • Запънах заден ляв джам с една отвертка, че спря да се спуска и вдига от бутона, а се свлича самопроизволно.

          Какъв е стандартният проблем там?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • atanas_93
            atanas_93 коментира
            Редактиране на коментар
            Чупи се пластмасата, за която са захванати стъклото и жилото, и която се движи по водача нагоре- надолу.

          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            ........и се ходи в "микрон Доцев" за Сф-то ( моля да не се смята за реклама ) те само с жила си вадят хляба, не е необходимо даже и да обасняваш

        Активност за темата

        Свий

        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X