Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво направих по джипа днес?

    А за колегата с проблемния Джип по-горе - хубаво е да сме по-внимателни тези като теб и тези като мен в обобщаващите изказвания по отношение на американските автомобили с тия дизелови кютуци под предния капак.

    А днес аз си сложих новите фарове и после си сложих старите . Истината за мое много голямо учудване е, че новите "тайванци'' светят по силно от оригиналните и без ксенонови лампи , но ще трябва да намеря начин да сложа машинките от оригиналните фарове на новите - някой знае ли как се свалят регулиращите механизми? WJ e Джипа
    Последно редактирано от kinex; 10-03-08, 22:33.

    Коментар


    • #17
      До: Какво направих по джипа днес?

      Завърташ машинката обратно на часовниковата стрелка и дърпаш яко.
      Предполагам че машинките от оригиналните няма да станат на прожекторните.

      Коментар


      • #18
        До: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Мисля че имаме нужда от една тема за малките неща които сме направили(ремонтирали) по джипа, и за които няма нужда от отделна тема.

        Много е важно, за да си бъдем полезни, от мненията да става ясно за какъв модел Jeep става въпрос.


        При мен днес - нищо особено.
        Смених маслото на задния диф на ZJя (ГЧ-93) защото преди седмица го разглобявах за смяна на лагерите на главините и колкото и чисто да работех, все си мисля че са влезнали песъчинки. Набутах му 2л Кастрол 75W140 под наклон защото с маслото на дифа се мажат и лагерите на главините, и ако е както е на равно 1.7л, много често остават на сухо.

        Та такива мити забавления.
        Вие какво направихте по джипа днес?
        Кинекс на този кастрол необходима ли е да се слага добавката която се дава с масло Мопар. И другото което ме интересува колко литра му дават по каталок на задния диф. Мога ли да сложа същото масло и в предния диф и колко литра да му сложа ?

        Коментар


        • #19
          До: Какво направих по джипа днес?

          Не знам дали на Кастрол 75W140 му трябва добавка. Карал съм го с добавка, сега го карам без добавка. Не че нямам добавка в гаража, ами просто ей така за проба. Не усещам никаква разлика. По принцип в Кастрола има добавка за ЛСД.
          75W140 е по-добре и за предния диф. Към 1.3л влиза без препълване.
          В задния 1.7л.

          Коментар


          • #20
            До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Мисля че имаме нужда от една тема за малките неща които сме направили(ремонтирали) по джипа, и за които няма нужда от отделна тема.

            Много е важно, за да си бъдем полезни, от мненията да става ясно за какъв модел Jeep става въпрос.


            При мен днес - нищо особено.
            Смених маслото на задния диф на ZJя (ГЧ-93) защото преди седмица го разглобявах за смяна на лагерите на главините и колкото и чисто да работех, все си мисля че са влезнали песъчинки. Набутах му 2л Кастрол 75W140 под наклон защото с маслото на дифа се мажат и лагерите на главините, и ако е както е на равно 1.7л, много често остават на сухо.

            Та такива мити забавления.
            Вие какво направихте по джипа днес?
            -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
            Кинекс какви лагери му сложи, защото аз си поръчах от Вест ауто София и ми изпратиха някакви китайски уж внос от САШ, без фирма а амо с надпис China.
            Последно редактирано от kinex; 14-03-08, 19:57. Причина: неправилен цитат

            Коментар


            • #21
              До: Какво направих по джипа днес?

              Частите са прекалено евтини за да купувам ментета. От Балкан стар ги взех но вече забравих цената защото при първия опит да ги сменя, скъсах фиксиращия болт на оста на сателитите и се наложи да почакам доста за доставка. В крайна сметка резултата от смяната не беше 100% задоволителен. Най-много ме дразнеше луфта от 3мм на гумата (навътре навънка). Много неприятно чука. Допустимия е 4мм. След смяната на клипсите които държат полуоските остана 1мм. Така по малко чука но не е като без хич. Като гледам устройството на дифа предполагам че луфта е от дискчетата на ЛСДто но в момента ЛСДто работи перфектно, така че ще си карам с луфт.
              Иначе е добре лагерите на Дана35 да се сменят на 100-150 000 дори и ако не вият, за да не се налага после смяна на полуоска.

              Коментар


              • #22
                До: Какво направих по джипа днес?

                Аз пък си купих джип Гранд Чероки 4.0 1995 г.
                От тук нататък много ще пиша в тази тема. Но първо да науча, какво и кога трябва да му се сменя и най-вече правилните консумативи. На 250 000 км е.
                Върви добре, но ме притеснява шумната скоростна кутия. Но може и да е нормално не знам още. Ще съм благодарен да подсказвате кой ден какво да правя
                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                Коментар


                • #23
                  До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                  Аз пък си купих джип Гранд Чероки 4.0 1995 г.
                  От тук нататък много ще пиша в тази тема. Но първо да науча, какво и кога трябва да му се сменя и най-вече правилните консумативи. На 250 000 км е.
                  Върви добре, но ме притеснява шумната скоростна кутия. Но може и да е нормално не знам още. Ще съм благодарен да подсказвате кой ден какво да правя
                  ЧЕСТИТО,да ти е жив и здрав.За другото ще ти кажат знаещите.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво направих по джипа днес?

                    Днес имах кратък но динамичен и забавен ден с джипа

                    Проверих маслото на автоматика според процедурата, ОК е.

                    Мисля да го сменям и си купих МОПАР АТФ+4, няма вече ДЕКСТРОН !!Е, за 4 литра 59 лева с ДДС в Балканстар, автоматика и системата събират малко под 8 литра но засега взех да имам малко резерва след случката с пръснатите тръби на охлаждането на автомата.

                    Запали ми се инсталацията за осветлението, спонтанно, голям пушек беше, загасих я, ама всички кабели по тази верига са стопени до гола жица, стопиха ми и вакумните тръбички по двигателя... двигателя все пак после реши да запали...

                    Проверих си дали ми работят всички Door Jamb Switch на 4те врати работят, на капака на двигателя също, но някъде пак има закачена маса по веригата на интериорните лампи, бъзера и/или централното, защото и при заключена кола свети в купето ...

                    Подсуших си халогените, преди месец един юнак с парострука незнайно как ми ги напълни с вода ...вече са сухи ама не светят, нямат си кабели, нали изгоряха
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какво направих по джипа днес?

                      Смених предните наклатки на WJя и затегнаха зверски. След един километър почват да пушат.
                      Да разглобявам ли спирачните апарати и да чистя цилиндърчетата.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какво направих по джипа днес?

                        Днес му смених агренажния ремък.Не че му бе дошло времето но си го бях наумил.Не е толкова сложно,колкото ме убеждаваха всички "майстори".Доволен съм от себе си.
                        [LEFT]JEEP CHEROKEE 2.1 TD
                        [/LEFT]
                        [LEFT] HONDA MTX 200R Хубавата жена и хубавата кола трябва да могат да си въртят гъза.[/LEFT]

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Смених предните наклатки на WJя и затегнаха зверски. След един километър почват да пушат.
                          Да разглобявам ли спирачните апарати и да чистя цилиндърчетата.
                          здрасти!
                          няма смисъл , покараи ги малко и спираи за почивки за по 10- 15 мин , и след няколко километра ще отпуснат.
                          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                          ********************************
                          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                          Honda Shadow VLX 600 - 1999
                          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                          Влади

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                            здрасти!
                            няма смисъл , покараи ги малко и спираи за почивки за по 10- 15 мин , и след няколко километра ще отпуснат.
                            Върнах старите накладки. В момента са на 20 000, ще карат още поне толкова. Дразнеше ме това че свирят и за това тръгнах да ги сменям преди да са свършили. Обаче сега преди да ги сложа им ударих по един флекс по средата и сега не свирят.
                            Предния път като ги сменях, от дясната страна пак затегна но нямам никакъв спомен как се оправи. Спирачния апарат на 4.7i е с две керамични бутала. Абе може и сами да се оправят ама за мен нещо не е наред. Вкарах малко спирачна течност под маншончетата, и смятам да покарам така докато сложа продупчени дискове. Ако тогава пак затегне, ще го мисля. Сега вече нямам нерви.
                            Последно редактирано от kinex; 19-03-08, 19:45.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какво направих по джипа днес?

                              понеже имах и аз доста проблеми с накладки и съединители..ако има нещо поне със съвет да помогна .но това е много умно дет си има ударил един флекс.напречният канал хем охлажда , хем чисти .
                              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                              ********************************
                              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                              Honda Shadow VLX 600 - 1999
                              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                              Влади

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какво направих по джипа днес?

                                Днес си свалих халогените да им сложа по читави кабелчета, да ги почистя и да ги запечатам със силикон, защото не им е читава гумичката и гълтат водица при миене.

                                Свързах си ел. вентилатора за охлаждане с реле, пуснах му едно кабелче за командване с ключе(от УАЗ 3 лева, с нарисуван вентилатор, с 3 положения/крачета) от вътре, взех плюс(за командване на релето, захранването на вентилатора е с плюс директно от акумулатора) след като е запален двигателя, сложих си предпазител както си му е реда.

                                Оправих си повредените вакуумни тръбички на двигателя, тръбичките ми струваха 1,60 лв на метър от арабина на горубляне, гумени маркучи сини 1 мм и червени 3мм(Ф вътрешно) от Илиенци от тунинг магазина на цена 12 лв метъра, значи черната пластмасова вакуумна тръбичка не се гъне лесно затова я свързвам с 3-4 см синя и прегъвките също са от синя гумена, червения маркуч също държи добре но синия пасва много по-здраво.

                                Купих 10 метра кабел 25 квадрата меден многожилен за да изведа акумулатора отзад в багажника, трябва да взема и ключ маса и остана да го свържа, целта ми е да стабилизирам малко задницата и да олекотя предното окачване, току виж станало способно да носи лебедка
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X