Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    Точно щях да ти кажа да го караш с 75W140 и после да разкажеш какви са последствията. Аз съм чупил над 10 ей така за спорта.
    242 няма особена специфика към маслото. В началото се караше с Дексрон3 просто защото по-доброто АТФ+4 не беше измислено още. Сега пък Дексрон го няма на пазара. Общо взето всяко масло за автоматични скоростни кутии става. Проблема с 75W140 щеше да е че помпата не може да работи с толкова гъсто масло. Това само докато маслото загрее.
    При високи натоварвания 242 се кара с 75W90.
    А това което са ми дали пак ли са го объркали???
    Лесно беше само вчера
    Jeep Cherokee - Liberty 3.7
    Fab Fours Legend
    Nissan Terrano II 2,4

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
      А това което са ми дали пак ли са го объркали???
      Ако е това:
      MOTUL multi atf
      - не е объркано - става за тази раздатка.
      Защо пишеш с такъв едър шрифт? Почти като "крещене с главни букви" изглежда.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Ако е това:

        - не е объркано - става за тази раздатка.
        Защо пишеш с такъв едър шрифт? Почти като "крещене с главни букви" изглежда.
        От страх приятелю,да не ме пропуснете.И съм ви благодарен на всички за съветите
        Лесно беше само вчера
        Jeep Cherokee - Liberty 3.7
        Fab Fours Legend
        Nissan Terrano II 2,4

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Какво направих? Ами продадох го След като ми протече и нафтовата помпа , ми свърши търпението.
          Jeep Гранд Чероки 3.1

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Правилно решение!
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
              Какво направих? Ами продадох го След като ми протече и нафтовата помпа , ми свърши търпението.
              Е значи е време да си вземеш правилния jeep с правилния мотор.

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Проблема е ,че с мотора имах най малко проблеми.
                Jeep Гранд Чероки 3.1

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
                  Проблема е ,че с мотора имах най малко проблеми.
                  А само дето издуха гарнитура кривя глави шлаифа ги, после сменя 2 дюзи, после подгревните свеши , сега помпа нафтова, абе не е мотора всичко се върти около него ама тои никакви проблеми няма много е здрав. Да не се разсърдиш сега радвам се че се отърва от джипа.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Да така е ,но понеже го смятам в пари повече ми излезе радиаторче парно, клапи , ремонт воден радиатор,предни блокирали спирачни цилиндри ,скоростна кутия,механизми за две стъкла .Иначе няма да ме чуеш да подема сега като някой да плюя тази разновидност на модела. Иначе само информативно всички изброени ремонти и тези които ти си изброил струват точно 4000лв.
                    Jeep Гранд Чероки 3.1

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Смених спирачната течност с ДОТ5.1, измих казанчето на същата с гореща вода, после с домашна рикия, после половин час яко клатене да излезе черната гняз и после със сешуара и прахосмукачката 1 час докато всичко се подсуши, и те така.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        А защо 5,1.
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                          А защо 5,1.
                          Защото е по-добра от ДОТ3, сложих ето това Comma BF51L 1L Dot 5.1 Synthetic Brake Fluid na Jeep JK
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Това в казанчето, а надолу в спирачната система? Надявам се си промил цялата система, а не само казанчето.
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Само не ми казвай че може да обезвъздушите АБС-а без диагностичен уред, защото е невъзможно. И после се обаждат разни майстори и плачат "Абе с 3 атмосфери го надуваме и пак пропада спирачката и свети лампата"...
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                                Само не ми казвай че може да обезвъздушите АБС-а без диагностичен уред, защото е невъзможно. И после се обаждат разни майстори и плачат "Абе с 3 атмосфери го надуваме и пак пропада спирачката и свети лампата"...
                                Можем, Дима, можем, има два начина за обезвъздушаване на АБС без уред - АКО се налага такова, защото ако правилно се промива системата не влиза въздух в АБС модула.

                                1. С директно стимулиране на клапаните в АБС, игра с кабелите.
                                2. Метода на Пешо, обезвъздушаване на тръбопроводите по класическия начин и после каране и рязко спиране с активиране на АБС, много пъти докато омекне педала, което означава, че въздуха е излязъл от АБС и е вече в тръбопроводите и пак се обезвъздушава по класическия метод до втвърдяване на педала.
                                3. С уред на Крайслер се прави т.н. софтуерно обезвъздушаване на АБС след което отново се прави класическо на тръбопроводите, този метод отнема много време(срещи, дилъри, оставяне, прибиране на колата) и много пари(хубава сума на час), аз лично правя метода на Пешо.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X