Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Дубрутру и весело изкарване на НоватЪ Година!
    Тъй.....един тъп може би въпрос на който обаче аз отговора не знам!
    Задните накладки на моя кошник са тръгнали да са сменят.И въпроса ми е : Има ли различни системи задни накладки?Предните са ми ........ абе на спирачните апарати пише Акебоно,и знам че са два типа предни.Същата ли е ситуацията и за отзадзе или там стандартно си е само един модел?
    Поздрави!
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Добрутро май са само иджин модел
      Ferodo FDB 1524
      Последно редактирано от edirangelov; 31-12-15, 06:32.
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Аз вече съм с нова скоростна кутия, но нещата станаха по трудният начин.Тази която я пратиха и монтираха момчетата се оказа без задна и проблем при превключването на скоростите.Добре че все пак имаше опция за връщане и изпратиха друга която за сега работи перфектно.
        Jeep Гранд Чероки 3.1

        Коментар


        • От: До: Какво направих по джипа днес?

          здравеите искам да питам за WJ има ли такива тампони

          Коментар


          • От: До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от shogy Преглед на мнение
            здравеите искам да питам за WJ има ли такива тампони
            Какви !?!
            Еди Рангелов : 0885 088 444
            Няма незаменими има незабравими хора !!!

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Смених маслото на раздатката и предния мост с кастрол 75на 140.В кастрол ми казаха,че и в раздатката се слагало такова масло.Дали е вярно???
              Лесно беше само вчера
              Jeep Cherokee - Liberty 3.7
              Fab Fours Legend
              Nissan Terrano II 2,4

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
                Смених маслото на раздатката и предния мост с кастрол 75на 140.В кастрол ми казаха,че и в раздатката се слагало такова масло.Дали е вярно???
                Първо питаш,после сменяш.Отговора е не.
                Grand Cherokee 2.7crd Limited

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от Toni Gr Преглед на мнение
                  Първо питаш,после сменяш.Отговора е не.
                  Да, вискозитетът на ATF приравнен към този по SAE на двигателно масло общо взето по разни (недостоверни) източници от нета, отговаря на около 5W20 (а не 75W140). Разни юнаци по англоговорящи форуми споделят, че NV242 раздатка, с каквато предполагам е колегата, може да се кара с двигателно масло 5w30 или с какъв да е ATF, щото е "върхова технология" някъде от 1964 г. по което време не е имало от предписваното ATF+4 (такова дава "Крайслер" и за раздатката според книжката).
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
                    Смених маслото на раздатката и предния мост с кастрол 75на 140.В кастрол ми казаха,че и в раздатката се слагало такова масло.Дали е вярно???
                    Твоят Jeep не е ли Liberty KJ? Защо ти трябва да наливаш в раздатката Castrol 75 W140? То е за задния и евентуално предния диференциал, а в раздатката /и NV242, и NV231/, автоматичната скоростна кутия, че и в кормилната кутия /хидроусилвателя за волана/ е все ATF+4.
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
                      Смених маслото на раздатката и предния мост с кастрол 75на 140.В кастрол ми казаха,че и в раздатката се слагало такова масло.Дали е вярно???
                      ТУК ти писахме какви са маслата...
                      Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                        Твоят Jeep не е ли Liberty KJ? Защо ти трябва да наливаш в раздатката Castrol 75 W140? То е за задния и евентуално предния диференциал, а в раздатката /и NV242, и NV231/, автоматичната скоростна кутия, че и в кормилната кутия /хидроусилвателя за волана/ е все ATF+4.
                        И какво да правя сега??? Ще ви разкажа какво се случи в кастрол. Отивам,моят приятел се обадил на колегата си,почва да търси той на компа,и каза,че така го дават 75 на 140. Аз му казах,че в форума го дават друго,НО НЕ СЕ СЕЩАМ КАКВО ТОЧНО.За мое голямо нещастие не можахме да пуснем двата свободни компа,и се съгласих с казаното от него.Сега се питам,защо не седнах на неговия да му покажа какво казвате.ДАЙ ТЕ МИ САЪВЕТ,МОЛЯ
                        Лесно беше само вчера
                        Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                        Fab Fours Legend
                        Nissan Terrano II 2,4

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
                          И какво да правя сега??? ...
                          Преди 2 месеца са ти написали колегите какви масла се сипват. Сега купуваш каквото трябва да е за раздатката, отиваш да ти източат онова, което си сипал, и да сложат правилното. И друг път не разчиташ на маслари да ти избират маслата!
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Преди 2 месеца са ти написали колегите какви масла се сипват. Сега купуваш каквото трябва да е за раздатката, отиваш да ти източат онова, което си сипал, и да сложат правилното. И друг път не разчиташ на маслари да ти избират маслата!
                            Днес от кастрол ми върнаха парите,даже им занесох книжката на джипа да им покажа какво пише за маслото(и аз не знаех,че пише какво да бъде)АТФ нямаха.Пратиха ме в друг магазин.Там отидох с книжката и им показах какво да е и ми дадоха MOTUL multi atf.И сега ако са сбъркали вече не знам
                            Лесно беше само вчера
                            Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                            Fab Fours Legend
                            Nissan Terrano II 2,4

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
                              Днес от кастрол ми върнаха парите,даже им занесох книжката на джипа да им покажа какво пише за маслото(и аз не знаех,че пише какво да бъде)АТФ нямаха.Пратиха ме в друг магазин.Там отидох с книжката и им показах какво да е и ми дадоха MOTUL multi atf.И сега ако са сбъркали вече не знам
                              До колкото разбирам за раздатката ти трябва това:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_mopar-atf-_4-1-corection.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5699059
                              и нищо друго.
                              WG 2.7 CRD

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от ianevi2 Преглед на мнение
                                Днес от кастрол ми върнаха парите,даже им занесох книжката на джипа да им покажа какво пише за маслото(и аз не знаех,че пише какво да бъде)АТФ нямаха.Пратиха ме в друг магазин.Там отидох с книжката и им показах какво да е и ми дадоха MOTUL multi atf.И сега ако са сбъркали вече не знам
                                Точно щях да ти кажа да го караш с 75W140 и после да разкажеш какви са последствията. Аз съм чупил над 10 ей така за спорта.
                                242 няма особена специфика към маслото. В началото се караше с Дексрон3 просто защото по-доброто АТФ+4 не беше измислено още. Сега пък Дексрон го няма на пазара. Общо взето всяко масло за автоматични скоростни кутии става. Проблема с 75W140 щеше да е че помпата не може да работи с толкова гъсто масло. Това само докато маслото загрее.
                                При високи натоварвания 242 се кара с 75W90.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X