Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    За мен лично най разумното решение е това

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:902-320-007__ra_p.jpg
Прегледи:1
Размер:13.1 КБ
ID:5694464

    от рок ауто!Кофтито е че е 53 долара!!!За кво са тия кинти - ба ли го!Плюса на тая клапа е че двете пластмасови клапи са навървени на обща ос,която е едно цяло с щифта,който контактува с маторчето.Включително и ограничителното чепче.Всичко е халюмин!Щифта тряаше уекинко да го пилна че тряаше да го напасна точно по движението на маторя.
    Минуса е че вече имам еднозонов климатроник ама ич ми не дреме!!!Квот ми дуа на мен това ще е и при пасажера!Кат ни щйе - да слазя!!!
    Ай поздрави на всички и наздраве!/мали кво винцЕ си напраИх.../

    п.п.Бассииии.......е са гледАх-маторчето-30$,нищо и никва клапа-53$.......
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Рядко пиша какво съм направил по чуждите джипки, но днес ми дойде един проблем на две коли (WJ) , следва "бюджетно" решение.
      Проблема е несветещ скоростен лост. Нормално контактува с краченца (синьото) и може и да са те, но не.....Това в кръгчето прекъсва някъде и МЯУ.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05877.JPG
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5694485
      3лв. линеен метър светодиоди (цвят по избор, оригинално е зелен). двойно залепваща лепенка, термоустойчив спрей и малко труд.
      Топките са на зегерка или нещо сходно, и се махат с яко дърпане
      Спрея трябва за да се намали силата на светлината до приемливи за мен граници.....
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05878.JPG
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5694487
      ....финал и сглобяваме
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Здравейте колеги,
        Някой може ли да сподели къде и как си съхранява аптечка, пожарогасител, триъгълник, инструменти и т.н. за да не му се мандахерцат из багажника?
        Аз съм ги събрал в една торба и съм я метнал зад шофьорската седалка, ама в нея не се събира триъгълника, а и е малко неудобно като се качват повече от трима.
        РенеГАД
        VW Golf V Variant 1.9 TDI
        Honda HR-V 1.6i 4WD
        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Под задната седалка на Грандовете е оставено място баш като за тях, ако си с такова - дерзай.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Под задната седалка на Грандовете е оставено място баш като за тях, ако си с такова - дерзай.
            Там се спотайва един усилвател Infiniti в момента... ако става въпрос за същото място де.
            Забравих да спомена, че джипката е WJ(WG).
            РенеГАД
            VW Golf V Variant 1.9 TDI
            Honda HR-V 1.6i 4WD
            "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Е той е в единия край, в другия е крика. Остава достатъчно място освен ако не носиш за пожарогасител Ятрус 12
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                Под задната седалка на Грандовете е оставено място баш като за тях, ако си с такова - дерзай.
                Няма да събере аптечка и пожарогасител под седалката, освен ако пожарогасителят не е с размерите на дезодорант. Една кръстачка и кабели за ток, навити в мек калъф, запълват мястото, че и даже опират.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Еми те такива са масовите пожарогасители днеска. Баш такъв имах в предвид. А аптечката е с размерите на чантичка от тия дето се носят на китката така че и тя се събира.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                    ... Някой може ли да сподели къде и как си съхранява аптечка, пожарогасител, триъгълник, инструменти и т.н. за да не му се мандахерцат из багажника?
                    По принцип и аз държа разни неща зад шофьорската седалка, но последно пожарогасителя (нормален 2-килограмов) го монтирах на кората от лявата страна на багажника. Хем е под ръка, хем не се търкаля насам-натам. Има вариант и с разни органайзъри, които да се захванат за гърба на облегалките на задните седалки, ама това е при положение, че нямаш газова бутилка в багажника.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Не беше точно днес, но днес съм тук за да се хваля: разглобих почти цялото табло за да сменя превключвателя за фаровете. Рециклирах си бутона на спирачния педал (размяна на някои от пластините :Р )+регулиране на бутончето. Освен че отзад престана да свети проработи круиз контрола.

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      3лв. линеен метър светодиоди (цвят по избор, оригинално е зелен). двойно залепваща лепенка, термоустойчив спрей и малко труд.
                      Топките са на зегерка или нещо сходно, и се махат с яко дърпане
                      Спрея трябва за да се намали силата на светлината до приемливи за мен граници.....

                      ....финал и сглобяваме
                      Ето за това не искам да ходя по майстори, дори и с добра репутация!
                      Какво е искал да каже автора ли? Ами не е хубаво да се съсипват чужди таратайки, въпреки изобилието от части за тях. В конкретния случай и конкретната идея - вече има огромен избор от светодиоди (дискретни, всякакви ленти и готови платки). А ако е толкова необходимо да се намали интензитета на излъчваната светлина - става елементарно с резистор (евентуално променлив, за да си го направи юзера лесно по свой вкус и мирис). Дори препоръчвам защото тези ленти са предвидени за работа на 12V и тока е в допустимите граници. Но специалистите не се съобразяват, че при работещ двигател напрежението е 13.5-14.5V диодите, особено по-евтините, загиват значително по-бързо. Най-чудно ми е защо е термоустойчива боята. Най-греещите подобни светодиоди рядко достигат и 40 градуса (при повече им остават максимум още няколко минути).

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от оправител Преглед на мнение
                        Ами не е хубаво да се съсипват чужди таратайки,
                        Да ме нравоучава някой който не ме пзнава ми е неприятно (най-меко казано)......
                        Някъде по света може и да има изобилие от части, ама в "Милата ни рОдина" няма, трябва поръчка, а да ми стои разглобена кола не искам, а да върна изобщо не светеща кола не искам,(както и аз да е маневрирам на тъмно броейки щраканията на лоста), а да съм му искал на собственика пари за този "ремонт" не съм.....споделям опит как "в движение" да решим възникнал проблем.
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Не, че дядо Владо има нужда от защита, ама все пак...И аз не го познавам лично, но сме говорили по телефона и ми е споделял информация, която не е длъжен. Човекът помага, защото е човек! Не е готино да се нападат точно тези хора. Всички във форума го знаем и когото се налага, помага с каквото може. Между впрочем, тези дни ми се наложи да се консултирам със Стоян от Пловдив и Еди Рангелов, и те са от " майсторите с добра репутация" и си я защитават достоино. Форумът е точно за това: да споделяме информация и решения на проблеми, които изникват по колите ни. Отделно, че се завързват приятелства
                          Поздрави и без лоши помисли!
                          Между другото ще сменям платката на скоростния лост и днес успях да се преборя с голямата топка, пак по насоки от въпросните хора, за което съм много благодарен!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151213_173014123.jpg
Прегледи:2
Размер:63.2 КБ
ID:5694883

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Миналия месец сложих чисто новите зимни ботуши (COOPER DISCOVERER M+S SPORT), но останах неприятно изненадан когато DOT-a се оказа изтрит



                            Първоначално публикуван от 7905 Преглед на мнение
                            Не, че дядо Владо има нужда от защита, ама все пак...И аз не го познавам лично, но сме говорили по телефона и ми е споделял информация, която не е длъжен. Човекът помага, защото е човек! Не е готино да се нападат точно тези хора. Всички във форума го знаем и когото се налага, помага с каквото може. Между впрочем, тези дни ми се наложи да се консултирам със Стоян от Пловдив и Еди Рангелов, и те са от " майсторите с добра репутация" и си я защитават достоино. Форумът е точно за това: да споделяме информация и решения на проблеми, които изникват по колите ни. Отделно, че се завързват приятелства
                            Поздрави и без лоши помисли!
                            +1

                            Гореизброените(и не само)са супер готини и отзивчиви хора!
                            Весели празници на всички!
                            РенеГАД
                            VW Golf V Variant 1.9 TDI
                            Honda HR-V 1.6i 4WD
                            "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Ясно, ясно... Чак сега видях съобщението, че имам -27 точки репутация заради обяснението ми как да се подходи правилно, че и по-лесно и бързо на всичкото отгоре. Щом форумната репутация и личните отношения са единствения критерий за добре свършена работа е време и този форум да бъде достъпен само за мезещите заедно, както стана и с други "професионални" форуми.
                              Още по-странно е, че мнението ми е прегледано от модератор преди публикуване и още си нямам бан.

                              По темата: днес погледнах джипа, там си е.

                              PS
                              Някой спомня ли си от къде и защо дойде модата да се забранява редакция и изтриване на собствени мнения?

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от оправител Преглед на мнение
                                Ясно, ясно... Чак сега видях съобщението, че имам -27 точки репутация заради обяснението ми как да се подходи правилно, че и по-лесно и бързо на всичкото отгоре. Щом форумната репутация и личните отношения са единствения критерий за добре свършена работа е време и този форум да бъде достъпен само за мезещите заедно, както стана и с други "професионални" форуми.
                                Още по-странно е, че мнението ми е прегледано от модератор преди публикуване и още си нямам бан.

                                По темата: днес погледнах джипа, там си е.

                                PS
                                Някой спомня ли си от къде и защо дойде модата да се забранява редакция и изтриване на собствени мнения?
                                Причината да нямаш бан е, че въпросното мнение не е за бан. Отделен въпрос е, че покрай обяснението как може да се направи еди-какво си, има и лековато хвърлено обвинение в "съсипване на чужди таратайки", което е некоректно и несправедливо и е нормално да предизвика неодобрение.

                                А ограниченията за редактиране и триене на собствени мнения съществуват отдавна във всички софтуери за форум по ред основателни причини, така че да се говори за "мода" е, общо взето, доста неточно.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X