Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

    Тази опция само изчиства кодовете от *.img , а картата пак си остава заключена. Има друга програма , която отключва *img файлове , но не винаги се получава. Но не разбирам какъв е проблема да се ползва *.UNL?
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #62
      До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
      Тази опция само изчиства кодовете от *.img , а картата пак си остава заключена. Има друга програма , която отключва *img файлове , но не винаги се получава. Но не разбирам какъв е проблема да се ползва *.UNL?
      вярно.
      може да се вкара твоят генериран код в img файла чрез gmaptool - това ще реши нещата, но unl файла е същото нещо. milstan е прав, както винаги
      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

      Коментар


      • #63
        До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

        Здравейте ,искам да споделя скромния си опит в обединяването на карти ,който да е от полза предимно на новобранците /като мен/ във форума. Значи имам гармин нуви 760 , понасабрах си карти на околните страни ,където пътувах и ще пътувам /благодаря на дискутиралите темата - как се отключват карти !/ ,но като стигнах до настоящата тема - запецнах. Изпълних многократно инструкциите - и с бат.файл и без него /имам гмаптул 0.4.0/ - не ще и не ще. Търсих по-нови версии на програмката ,но за сега не открих...Накрая рекох ,съвсем случайно ,да опитам обединяване на две карти /и аз взех Гърция аутодрайв 1,6 /на гръцки/ + Турция не с гмаптул , а с сенддмап20 про вер.4.0. И взе че стана - толкова лесно и бързо ,че не повярвах на очите си. Просто взех img файловете , поставих ги в директорията на програмата , и натиснах криейт гмасупп. имидж. Посочих място ,където да се създаде файла , и започна едно постоянно нарастване на МБ ,докато стана горе долу сбора от размерите на двата изходни файла /по което се досетих ,че съм успял/ Създадох унл. по описания начин /двата 25 цифрени един след друг без интервал/ и качих на СД. Веднага ми показа и двете страни ,само дето срещу отметката изписа името на гръцката карта /??/ . Но се четат и двете. Ако някой от знаещите може ,моля да обясни как трябва да се процедира ,за да излизат в настройки надписите на всички карти ,участващи в обединения имидж... Не че не може и без това. Благодаря !

        Коментар


        • #64
          До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

          Първоначално публикуван от vhpvhp Преглед на мнение
          Здравейте ,искам да споделя скромния си опит в обединяването на карти ,който да е от полза предимно на новобранците /като мен/ във форума. Значи имам гармин нуви 760 , понасабрах си карти на околните страни ,където пътувах и ще пътувам /благодаря на дискутиралите темата - как се отключват карти !/ ,но като стигнах до настоящата тема - запецнах. Изпълних многократно инструкциите - и с бат.файл и без него /имам гмаптул 0.4.0/ - не ще и не ще. Търсих по-нови версии на програмката ,но за сега не открих...Накрая рекох ,съвсем случайно ,да опитам обединяване на две карти /и аз взех Гърция аутодрайв 1,6 /на гръцки/ + Турция не с гмаптул , а с сенддмап20 про вер.4.0. И взе че стана - толкова лесно и бързо ,че не повярвах на очите си. Просто взех img файловете , поставих ги в директорията на програмата , и натиснах криейт гмасупп. имидж. Посочих място ,където да се създаде файла , и започна едно постоянно нарастване на МБ ,докато стана горе долу сбора от размерите на двата изходни файла /по което се досетих ,че съм успял/ Създадох унл. по описания начин /двата 25 цифрени един след друг без интервал/ и качих на СД. Веднага ми показа и двете страни ,само дето срещу отметката изписа името на гръцката карта /??/ . Но се четат и двете. Ако някой от знаещите може ,моля да обясни как трябва да се процедира ,за да излизат в настройки надписите на всички карти ,участващи в обединения имидж... Не че не може и без това. Благодаря !
          в gmaptool има меню join. двата файла за обединяване се "зареждат" чрез add file. после в меню join се обединяват. нищо сложно. работи
          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

          Коментар


          • #65
            До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

            Имам НУВИ 350 и като вкарвам карти на СД-то не ми ги разпознава фаиловете ??? а като е копирам в устроиството работи защо не иска да работи това чудо?

            Коментар


            • #66
              До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

              На СД картата имаш ли папка Garmin? Съответно файлът да е вътре.

              П.П. Естествено от вътрешната памет картата трябва е да изтрита , иначе няма как да видиш две карти с еднакъв FID.

              Коментар


              • #67
                До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                Първоначално публикуван от dreamerorg123 Преглед на мнение
                Имам НУВИ 350 и като вкарвам карти на СД-то не ми ги разпознава фаиловете ??? а като е копирам в устроиството работи защо не иска да работи това чудо?
                Форматираш SD card като е поставена в съмият gps после и правиш папка с име Garmin поставяш картите в същата папка и трябва всичко да е ок

                Коментар


                • #68
                  До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                  Направих превод на wgmaptool040b, така че вече я има изцяло на български, включително и хелпа.
                  http://www.mediafire.com/download.php?1yet40tz3yz

                  Коментар


                  • #69
                    До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                    Направих превод на wgmaptool040b, така че вече я има изцяло на български, включително и хелпа.
                    http://www.mediafire.com/download.php?1yet40tz3yz
                    Лично мое мнение, е че темата "2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?" вече не е актуална. Особено откакто ми взеха идеята от ppcwarez ... Виж обединение на 2-3 карти в една цяла рутираща карта, това е вече предизвикателство ...ама това, когато ми остане време ...

                    Коментар


                    • #70
                      До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                      Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                      Виж обединение на 2-3 карти в една цяла рутираща карта, това е вече предизвикателство ...
                      Какво имаш предвид?
                      Ако отделните карти са рутиращи не се ли получава след обединението пак рутираща карта?
                      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                      Коментар


                      • #71
                        До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                        Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                        Лично мое мнение, е че темата "2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?" вече не е актуална. Особено откакто ми взеха идеята от ppcwarez ... Виж обединение на 2-3 карти в една цяла рутираща карта, това е вече предизвикателство ...ама това, когато ми остане време ...
                        Защо си мисля, че именно wgmaptool е средството, което може да разделя и обединява 2,3, че и повече карти от една или в една карта и то именно рутиращи?

                        Коментар


                        • #72
                          До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                          Какво имаш предвид?
                          Ако отделните карти са рутиращи не се ли получава след обединението пак рутираща карта?
                          Да, така е ...Но примерно ако искаш да отидеш от Атина до Белград трябва да превключиш между две карти нали - Auto Drive и SGG? А защо да не се направи една Обединена Карта - Anavasi + SGG + Adria в едно и да не се налага превключване Въпросът е с коя програма могат да се отворят картите, да се коригират по границите и да се обединят в една? Отговор на първия въпрос е MapEdit , за втория и третия не съм сигурен...
                          ...
                          Още една еретична мисъл - с MapEdit се отварят само карти компилирани с cgpsmapper, примерно Adria, SGG, Anavasi и т.н., но карти в NT формат не...
                          Последно редактирано от asterix85; 12-02-09, 16:10.

                          Коментар


                          • #73
                            До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                            За какво превключване става дума?
                            За да бъде изчислен един маршрут трябва да са активни всички участващи в него карти.
                            От друга страна възможността да се включват/изключват отделните карти след обединението си има предимства...
                            ---
                            Ако картите преди обединението са с еднакъв FID дали няма да се получи точно такава обединена карта каквато искаш (и може би ще се включва/изключва с една отметка)?
                            Отделните държави в CNE май са с еднакъв FID .
                            Май само FID отличава една карта от друга, защото по принцип всяка карта от познатите ми се състои от множество малки парчета.
                            Не съм сигурен, че се изразявам достатъчно ясно...
                            Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                            GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                            Коментар


                            • #74
                              До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                              Не ме разбрахте...
                              ...
                              Защо си мисля, че именно wgmaptool е средството, което може да разделя и обединява 2,3, че и повече карти от една или в една карта и то именно рутиращи?
                              Това което прави gmaptool е просто да обединява две или повече карти в един файл, но програмата не прави една карта! Примерно ако дадена магистрала в една карта е да кажем e X координати, на другата карта в другата държава най-вероятно тази магистрала е с отместване няколко сантиметра. Мързи ме да вадя снимки и да давам примери, но това мисля че са го забелязали всички. Причината е, че доста често хората които правят картата за дадените пътища на дадената държава не се съобразяват с данните на колегите си от другата страна на границата. Като резултат границите на пътя не съвпада по координати и уреда не може да изчисли маршрут по този път, а дава заобиколен Накратко идеята ми е да се обединят картите и по границите в една карта, както е City Navigator Europe...
                              Ако картите преди обединението са с еднакъв FID дали няма да се получи точно такава обединена карта каквато искаш (и може би ще се включва/изключва с една отметка)?
                              Отделните държави в CNE май са с еднакъв FID .
                              Май само FID отличава една карта от друга, защото по принцип всяка карта от познатите ми се състои от множество малки парчета.
                              За FID-а не се бях замисляl! Но факт е, че махнат отключващият код на дадена карта, без проблем се отваря и коригира в MapEdit.
                              Последно редактирано от asterix85; 13-02-09, 19:07.

                              Коментар


                              • #75
                                До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                                След малко експериментиране стигнах до извода, че обединението на всички държави в една карта и обединението на пътищата и магистралите по границите е напълно възможно. Логиката общо взето e тази:
                                1. Примерно взима се картата на Турция - NavCity, маха се отключващият и код с GarminUnlocker и отваряме файла с MapEdit
                                2. Kоригират се zoom level-ите на картата като на картата, с която ще я обединяваме. Примерно като на Auto Drive Hellas - Level 0 24Bits Zoom(under1.2km)/ Level 1 21bits Zoom(1.2 - 3 km)/ Level2 19Bits Zoom(3-8km)/ Level3 Bits17 Zoom(8-12km)/ Level4 15Bits Zoom(12-30km)/ Level5 13Bits Zoom(50-120km)/ Level 6 Bits 11 Zoom(120-300km)/ Level 7 10Bits Zoom (over300km). (Левелите се коригират от MapEdit > File > Map Properties > Levels)
                                3. Картата с новите левели я записваме в полския форма (MapEdit > Save Map As > polish format (*.mp)
                                4. Компилираме картата от полския формат в нова карта - MapEdit > Export > Garmin IMG/cgpsmapper.exe
                                5. Посочваме папката, в която да се компилира новият *.img файл (Това може да отнеме повече от 6 часа!!!)
                                6. Карта на Турция ,с новите и левели, обединяваме с картата на Гърция в един файл чрез gmaptool! (Отключващият код на картата Гърция също е махнат с garminunlocker!)
                                7. Отваряме обединеният файл (карта) в MapEdit
                                8. Свързваме магистралите на двете карти.
                                9. Записваме в полския формат (*.mp)
                                10. Компилираме със cgpsmapper в нова карта...( Това си нямам и на идея колко часа може да отнеме !)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X