Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

    Сега с новите версии на gmaptool (например 03, не е необходимо непременно да се правят тези бат файлове и да се пишат съответните команди вътре. Така също не е необходимо файловете , които ще обединяваме да са в директорията на програмата. Просто си отваряте програмката , адвате си желените img файлове, избирати си join, след което добавяте желаното име на изходящия обединен файл (например - gmapsuup.img) , а така също и името с което ще се вижда картата в апарат и натискате бутона join.

    п.с. Не съм опитен, но успях да обединя вече няколко карти по този начин.

    Коментар


    • #32
      До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

      Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
      Някой знае ли как може да се направи готов отключен gmapsupp файл без да се използва и gmapsupp.unl файл? Примерно на Auto Drive 1.4 или NavCity 2007.10?
      Ами вкарва се кода с Гмаптуул и после си ползваш само гмапсупп.имг.Аз само така правя и работи безпроблемно на 60цсх
      И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

      Коментар


      • #33
        До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

        Я сега да питам за точно обратното на заглавието на темата
        Как да разглобя вече създаден файл - от няколко карти, да извадя ненужната, да сложа нова на нейно място и да го сглобя отново?

        Идеята е следна - на 2 ГБ СД-карт имам необходимата ми колекция.

        Обаче с появата на нова версия ( специало на Турция,) се налага събирането на всички карти отново, и става много трудоемко
        Гмаптул има един ключ -s , с който май го разглобих големия файл, обаче имената на файлчетата не ми говорят нищо, и оттам не знам кои от тях да махна
        Моля за помощ от експертите

        Коментар


        • #34
          До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Я сега да питам за точно обратното на заглавието на темата
          Как да разглобя вече създаден файл - от няколко карти, да извадя ненужната...
          Хмм... незнам... може и да дрънкам глупости ама ми хрумна ...Какво ли ще се получи ако пробваш да качиш цялата карта (така де компилацията) в мапсорса с Garmin to Mapsorce. След това си отваш картата и с маптоол избираш всичко без Турция примерно
          Пробвах веднъж така да кача 2 съединени карти и стана ...май
          Не, че ще е кой знае колко по бързо от да си ги компилираш на ново...
          Айде пробвай и после се похвали ... пък ако съм ти загубил няколко часа в безполезна дейност...ще извиняваш

          Коментар


          • #35
            До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

            ами на мен това ми е идеята - да спестя малко време

            Машината, на която се правят тези неща , по принцип е предназначена за съвсем други ряботи, и е твърде хилава за нормална работа

            CN NT2008 го мачка цяла нощ...

            е , смачка го, ама...

            та аз за това - да спестя малко временце от работа, която вече е свършена

            Други предложения, джентълмени?

            Коментар


            • #36
              До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Я сега да питам за точно обратното на заглавието на темата
              Как да разглобя вече създаден файл - от няколко карти, да извадя ненужната, да сложа нова на нейно място и да го сглобя отново?
              На помощ пак идва Gmaptool - има една опция там SPLIT, чрез която можеш да разделяш картите по три възможни начина - файлове за MapSource, единични карти и карти според техния FID. Използвай последния вариант. След като ги разделиш, можеш наново с функцията Join да обединиш които си искаш карти.

              Коментар


              • #37
                До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Гмаптул има един ключ -s , с който май го разглобих големия файл, обаче имената на файлчетата не ми говорят нищо, и оттам не знам кои от тях да махна
                като гледам хелпа на гмаптул - има два инструмента за split
                -s split maps
                - S split maps for mapsourse

                кой е полезния, третия ключ?
                Благодаря предварително

                Коментар


                • #38
                  До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                  Да, нещата се изясниха - аз ползвам гмаптул, който работи в промпта, а не ГУИнтерфейсния - там ги има тези неща
                  сега ще пробвам с него какво става

                  Коментар


                  • #39
                    До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                    Здравейте. Поклон пред труда и знанията споделени в този форум!!!!
                    моля за съдействие относно унл. файла
                    Нямам проблем с обединяването на няколко имдж. фаила в един, но проблема е в unl. опитах какви ли не последователности на подреждане на онези номерца. Без интервал едно след друго.Без интервал едно под друго. и не става и не става.не работи на мобиле xt и на мобиле ps.
                    Не правя унл. за пръв път, но с този се видях в чудо.

                    Коментар


                    • #40
                      До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                      Първоначално публикуван от ixat Преглед на мнение
                      опитах какви ли не последователности на подреждане на онези номерца. Без интервал едно след друго.
                      Едно след друго без интервали- всичко на един ред.
                      Трябва да стане

                      Коментар


                      • #41
                        До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                        Първоначално публикуван от gkostadinov Преглед на мнение
                        Едно след друго без интервали- всичко на един ред.
                        Трябва да стане

                        Благодаря много ! при мобиле xt тръгна но на мобиле ps не.
                        Ще продължа да опитвам. Не може да не става!!!
                        А ако са повече от 3 или 4 карти последователността същата ли е?

                        Коментар


                        • #42
                          До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                          Първоначално публикуван от ixat Преглед на мнение
                          Благодаря много ! при мобиле xt тръгна но на мобиле ps не.
                          Ще продължа да опитвам. Не може да не става!!!
                          А ако са повече от 3 или 4 карти последователността същата ли е?
                          същата е
                          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                          Коментар


                          • #43
                            До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                            Моля, да опишеш как точно го направи. Аз се опитвам от два дни и нищо не се получава. Ще съм много благодарна. И при мен не се виждаше картата когато е на sd, но като направих фолдер Garmin и после файловеге - gmapsupp.img gmapsupp.unl, картата се видя при другите- на България и Европа .
                            Последно редактирано от Pacific; 17-10-08, 13:55.

                            Коментар


                            • #44
                              До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                              Здравейте,
                              Може ли да опишете по-подробно за събиране на няколко карти на една sd карта. Благодаря ви. Аз го направих по следният начин, но нищо не стана:
                              1. Стартирах програмата G map Tool CUI
                              2. Browse - намирам двата файла с разширение img/с различни имена, различни от gmapsupp/ и при тях добавям и BAT файла /който е качен в сайта/.
                              3. Маркирам трите файла.
                              4. От Possible operations - избирам Merge multiple map into one.
                              Излиза съобщение - Enter map description - пише се някво име и се натиска Ok. След това излиза съобщение Save As - избира се къде да се съхрани файла и се именува - gmapsupp.
                              5. Run
                              и от тук се започва едно пълнене със сини квадратчета - до безкрайност и нищо не се получава.
                              Моля, някой да ми каже къде бъркам.

                              Коментар


                              • #45
                                До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                                Първо, провери дали ползваш последната версия - 0.3.9.1309 от 13.09.2008
                                Второ, BAT файл не участва при обединяването.
                                Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                                GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X