Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
    City версията е орязана TOPO версия. Липсва топографската информация за да върви по-леко на някои уреди. По асфалта са еднакви. Ако при теб върви нормално, можеш да я използваш без никакви притеснения.
    Благодаря много за информацията.Ще пробвам,уредът ми е nuvi 200 дали ще се спрявя удачно с TOPO версията?Благодаря още веднъж.Аз си мислех ,че двете карти са различни.

    Коментар


    • От: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

      Ще върви топо версията на Нувито но може по-бавно да се опреснява картината така че не се притеснявай. Сити варианта е най-лек и бърз тъй като има най-малко елементи по картата които да се изобразяват от Нувито в сравнение с топо варианта.

      Коментар


      • От: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

        Темата е стара, но мисля, че тук е мястото да попитам - при обеднияване на карти с gmaptool как се постъпва с JCV-тата? И изобщо как мога да ги подкарам (навигацията поддържа Junction View)?

        Коментар


        • От: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

          Щом като уреда поддържа JCV, не е нужно да се обединяват картите. Могат да се копират в папка MAP с произволни имена (с изключение на NUVI 765). Същите имена се задават и на JCV файловете.

          Коментар


          • От: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

            Тоест, ако уредът поддържа JCV, в устройството в папка .System, където са основните карти, мога да имам gmapoem, gmapbmap, gmaptz, gmapprom, gmapprom1, gmapsupp, в SD картата в папка Garmin - gmapsupp, а в устройството пак в папка Map мога да имам произволен брой img файлове с произволни имена, като jcv-тата трябва да отговарят на имената на картите. Правилно ли съм разбрал?

            Не е много по темата, но мога ли да помоля да ми кажете примерно кръстовище или маршрут, който да симулирам, за да тествам JCV-то в България на OFRM City картата?

            Коментар


            • От: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

              В папка .System не може да имаш файл gmapsupp , не го вижда. А gmapbmap и gmaptz не се пипат. Иначе за папка MAP правилно си разбрал , даже може да имаш папка MAP и на SD картата с още файлове.
              За JCV , специално за OFRM картата , ако са с името на файла с картата винаги сработва , с друго име са ми правили бела ( за JCV говоря), но не винаги , въпрос на експеримент. За Европейската карта, на JCV файловете не трябва да им се променя оригиналното име.
              За проба аз задавам маршрут Ямбол-София и преглеждам маршрута маневра по маневра. Където има JCV , долу в средата надписа светва (не си спомням какво гласеше) , натискаш го и се показва снимката.

              Коментар


              • От: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                Колеги, нещо удрям на камък с моя GMaptool, някой да удари едно рамо..
                Искам да обединя карта на СД картата с имe Gmapsupp , другата карта, която искам да я добавя е БГмоунтайнс, който е на Ехе. След стартирането на Ехе-то се разархивират няколко папки и доста файлове/карти с разширение .img, до тук добре, след маркирам всички в програмата и до тука Прехвърлих ги в дясната колона, след това цъкнах старт, но ми потърси някакъв фолдер и го посочих, тръгна програмата, излезна командпрома, но както си реди картите и забива с съобщение, че "GMAPTOOLS спря да работи" и до там...
                Дано съм го обяснил добре, ударете едно рамо, че за сезона трябва да има още една карта
                П.П Нещо кардинално бъркам, май, я някой да напише като за новобранец, как къде и какво, темата я гледах, ама пак камък?
                Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 09-06-16, 20:35.
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • От: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                  Ексето трябва да е за инсталация в Mapsourse. Защо не изтеглиш готов img файл?
                  http://www.bgmountains.org/maps/category/4

                  Коментар


                  • От: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                    Ами, защото не се сетих и не знаех, че има готов направо, така май ще стане, директно ще си сложа това, с името в сд-картата Мерси Колега
                    П.П Сега остава, да разбера дали Нуви 42, може да му се сложи трак, начертан на мапсорс и да кара по него ?
                    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 10-06-16, 11:23.
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • От: До: Обединяване на няколко GMAPSUPP в един файл

                      Правят опит да обединя две OSM на италия и франция но не успявам. Гмаптула е версия 0.8.220.
                      Последно редактирано от Радо 57; 10-06-16, 23:18.
                      Нека силата да бъде с нас!
                      Suzuki Grand Vitara
                      +34 642 91 4154

                      Коментар


                      • От: До: Обединяване на няколко GMAPSUPP в един файл

                        Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
                        Правят опит да обединя две OSM на италия и франция но не успявам. Гмаптула е версия 0.8.220.
                        На сайта на OSM тук можеш да си избереш конкретните региони за които ти е нужна карта и на посочен от теб imeil адрес ще получиш връзка, откъдето да изтеглиш готова желаната карта в заявения формат.

                        Коментар


                        • От: До: Обединяване на няколко GMAPSUPP в един файл

                          [QUOTE=kitov;2986565]На сайта на OSM тук можеш да си избереш конкретните региони за които ти е нужна карта и на посочен от теб imeil адрес ще получиш връзка, откъдето да изтеглиш готова желаната карта в заявения формат.
                          Благодаря колега!
                          Нека силата да бъде с нас!
                          Suzuki Grand Vitara
                          +34 642 91 4154

                          Коментар


                          • От: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                            Долното написано важи за Garmin nuvi 42, би трябвало да е същото и за останалите модели.
                            Загубих сума време, за да се опитам в GMapTool да обединя две карти. Не знам къде ми изчезна cgpsmapper-а (трябва да го е имало, защото съм обединявала карти), а вече няма от къде да се качи. Има само платена версия.
                            След безкрайно ровене в мрежата прочетох, че за по-новите модели (а моят вече е на годинки) във външната памет могат да се качват карти с произволни имена. Естествено, че веднага пробвах. И ура - става!
                            Могат да се избират и се показват.
                            Надявам се да съм полезна и други да не губят време и късат нерви, когато искат да качат повече карти наведнъж.

                            Коментар


                            • Коментар


                              • От: До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                                Първоначално публикуван от heavy66bg Преглед на мнение
                                Привет отново!

                                Искам да подхвана пак тази позабравена тема. Значи, събирането на карти функционира без грешка по този начин,както сам успях да се убедя.
                                Сега искам да попитам нещо. В случай, че се съберат много карти и някои от тях са непотребни, как може те да се изтрият? Става въпрос за такива инсталирани на нувито,защото в sd-картата е ясно. Питам затова, да не би да изтрия не каквото трябва и да го осакатя нещо.
                                И друго, аз имам на моето нуви cn europe 2010.10, а сега е излязло 2010.30. Аз го изтеглих, обаче как мога да упдейтна старото, понеже е в паметта на нувито?
                                Ще ви бъда много благодарен за помощта!
                                Здравейте,
                                Може ли някой да обясни /или да даде линк/ как и с коя програма-/gmaptool?/ се разделят карти -примерно Garmin City Navigator Europe NT2019.20, и се оставят само необходимите?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X