Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

    Изтеглих си версията 0.3.9 Натиснах Add, сложих двата img файла, натиснах join, дадох име на обединеният файл и как да се вижда на jps-a и натиснах all join и не мога да разбера оттук какво да правя -къде е новият файл, той img ли е, трябва ли FID, за да му направя UNL?

    Коментар


    • #47
      До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

      Еми ако си задал примерно С:\gmapsupp.img (или каквото име там си му дал според това каде ще качваш картата) в Output file значи ти се намира С:\, не виждам какъв е проблема да намериш изходящия файл.
      А ако си направил точно това което описваш, следващата ти стъпка е да отвориш "сглобената" карта, от бутона INFO да видиш FID и после да се върнеш и да прочетеш първите няколко поста в темата - всичко е показано с картинки

      Коментар


      • #48
        До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

        The sandman, благодаря ти, аз другото го знам, защото преди това си инсталирах карта в sd-то на Гърция и тя се появи при другите две карти инсталирани в jps-a.

        Коментар


        • #49
          До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

          Този файл /общия/ май не е img - как да стане и кой FID трябва да се напише - на всичките карти ли, за да се генерира unlock code?

          Коментар


          • #50
            До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

            Първоначално публикуван от verabel Преглед на мнение
            Този файл /общия/ май не е img - как да стане и кой FID трябва да се напише - на всичките карти ли, за да се генерира unlock code?
            Ако в output си задал *:\...\*.img то със сигурност имаш правилен файл. А за FID - да трябва ти за всяка карта, която си вкарал вътре. Ако обърнеш внимание те (FIDтата), за всяка включена в общата карта, са ти подредени едно под друго и с всяко от тях трябва да си направиш ключ, а всичките ключове хванати за ръчичка и в редичка в едно *.UNL

            Коментар


            • #51
              До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

              Здравейте,
              искам да кажа едно ГОЛЯМО - БЛАГОДАРЯ на всички, които ми помогнахте. Стана - обединих картите, сложих на sd-картата и се виждат при другите карти.
              Пожелавам успех на всички начинаещи и нека да не се отказват - да четат внимателно и да питат.

              Коментар


              • #52
                До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                Здравейте на всички. И аз като начинаещ, ще имам нужда от малко помощ.

                Значи купих си Гармин Нуви 760 в който има инсталирани OFRM 4.60 CYR и Europe NT 2008. Направих си Бекъп на всичката информация от GPSa на харддиска и се метнах в дебрите на картоинсталирането

                Изчетох повечето теми, но така и не успях да се справя сам с тея програмки, обединяване и тн.
                До колкото разбрах, мога да обединя моята БГ карта заедно с NT 2009, който изтеглих от тук посочените торенти. Отключих го и го тествах на GPSа бачка супер. Но с БГ картата явно не се разбират и трябва да изключа едното, за да работи другото коректно. Малко странно ми се струва това, за това искам да питам следното.
                Регистрирах си БГ картата и ми изпратиха линкове от където мога да изтегля различни версии, което супер!! Та изтеглих си картата на латиница, направих *.img файл от Мапсорс с всички карти от NТ2009, но без картата на България.
                Та до тук ми стигна мисълта и искам да питам дали съм на верен път.

                Сега остана да обединя голямата карта на европа, с малката карта на БГ и да получа работеща карта с навигация и търсене по адреси.

                Та възможно ли е това да се направи и ще работи ли или да не се мъча изобщо ? Защото до момента пробвах около 5 пъти ама така и не успях да изкарам работеща обединена карта

                Благодаря на всички предварително !
                Car device: Garmin Nuvi 760
                Paragliding device: Garmin 76 CSx
                Mobile device: Nokia E66 + Garmin Mobile XT

                Коментар


                • #53
                  До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                  Не е странно , че си пречат. На много уреди едната карта трябва да се изключи.
                  Не ти трябва да ги обединяваш. Пак ще е така. Може да се пробва да се намали приоритета на Европейската карта , но май няма голям ефект.

                  Коментар


                  • #54
                    До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                    Благодаря ти за отговора. В крайна сметка направих следното.

                    1. От вече запазените в компютъра файлове от паметта на Нуви-то, копирах в него отново основната Гармин карта, която се оказа, че е за главните пътища и магистрали за целия свят. Тя е около 5-6 мегабайта.
                    2. С Мапсурс си направих gmapsupp.img файл с всички желани от мен карти от NT 2009, файла стана около гигабайт. Качих го отново на паметта на Нуви-то, и го преименувах на gmapprom.img, както се казваше стария файл с NT 2008!
                    3. От вече бекъпнатите файлове на Нувито, копирах gmapsupp.img, който е БГ картата, пак на устройството заедно с *.unl файла.

                    Сега вече имам възможност да превключвам картите, когато си пожелая, а освен това основната карта на Гармин ми позволява да си правя и съхранявам пътища от точка в БГ до точка в европа, при изключена карта NT 2009. Което всъщност, на мен ми беше зора!

                    Та това го пиша за всеки, който се е сблъсквал с подобен проблем
                    Car device: Garmin Nuvi 760
                    Paragliding device: Garmin 76 CSx
                    Mobile device: Nokia E66 + Garmin Mobile XT

                    Коментар


                    • #55
                      До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                      Първоначално публикуван от Asterix Преглед на мнение
                      Ами вкарва се кода с Гмаптуул и после си ползваш само гмапсупп.имг.Аз само така правя и работи безпроблемно на 60цсх
                      Как точно да премахна заключването на картите в обединената карта? Дай малко повече подробности моля

                      Коментар


                      • #56
                        До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                        Честита Нова година на всички.След един месец борба успях да кача на нувито карти на Гърция§Турция,а след това ги обедених и на sd-карта.Успех на всички!

                        Коментар


                        • #57
                          До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                          Първоначално публикуван от ablazhov Преглед на мнение
                          Как точно да премахна заключването на картите в обединената карта? Дай малко повече подробности моля
                          правиш unl файл в който подреждаш всички отключващи кодове един след друг, без празни места м/у тях.
                          последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                          Коментар


                          • #58
                            До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                            Да, това го разбрах, но според Asterix можело с GMapTools да се отстрани заключването на картата и след това да я използвам без .UNL файл.

                            Не че това е от въпиюща важност, но реших да проверя и тази възможност.

                            Коментар


                            • #59
                              До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                              Първоначално публикуван от ablazhov Преглед на мнение
                              Да, това го разбрах, но според Asterix можело с GMapTools да се отстрани заключването на картата и след това да я използвам без .UNL файл.

                              Не че това е от въпиюща важност, но реших да проверя и тази възможност.

                              да.в gmaptool има опция remove unlock codes. потърси я.
                              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                              Коментар


                              • #60
                                До: 2-3 КАРТИ НА ЕДНО SD?

                                Действително има такава опция, но тя не се ли отнася само за случаите когато отключващия код е инсталиран в самия *.img файл?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X