Страница 8 от 8 ПървиПърви ... 4 5 6 7 8
Резултати 141 до 150 от 150

Тема: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

Публикации
    2,735
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

В папка .System не може да имаш файл gmapsupp , не го вижда. А gmapbmap и gmaptz не се пипат. Иначе за папка MAP правилно си разбрал , даже може да имаш папка MAP и на SD картата с още файлове.
    За JCV , специално за OFRM картата , ако са с името на файла с картата винаги сработва , с друго име са ми правили бела ( за JCV говоря), но не винаги , въпрос на експеримент. За Европейската карта, на JCV файловете не трябва да им се променя оригиналното име.
    За проба аз задавам маршрут Ямбол-София и преглеждам маршрута маневра по маневра. Където има JCV , долу в средата надписа светва (не си спомням какво гласеше) , натискаш го и се показва снимката.

Място
    Пловдив,Якоруда
    Публикации
    3,001
    Точки (при гласуване)
    15

Колеги, нещо удрям на камък с моя GMaptool, някой да удари едно рамо..
    Искам да обединя карта на СД картата с имe Gmapsupp , другата карта, която искам да я добавя е БГмоунтайнс, който е на Ехе. След стартирането на Ехе-то се разархивират няколко папки и доста файлове/карти с разширение .img, до тук добре, след маркирам всички в програмата и до тука Прехвърлих ги в дясната колона, след това цъкнах старт, но ми потърси някакъв фолдер и го посочих, тръгна програмата, излезна командпрома, но както си реди картите и забива с съобщение, че "GMAPTOOLS спря да работи" и до там...
    Дано съм го обяснил добре, ударете едно рамо, че за сезона трябва да има още една карта
    П.П Нещо кардинално бъркам, май, я някой да напише като за новобранец, как къде и какво, темата я гледах, ама пак камък?
    Последно редактиран от Борис Хаджиценев (bob4oo) ; 09-06-16 в 21:35
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

Публикации
    2,735
    Точки (при гласуване)
    16

Ексето трябва да е за инсталация в Mapsourse. Защо не изтеглиш готов img файл?
    http://www.bgmountains.org/maps/category/4

Място
    Пловдив,Якоруда
    Публикации
    3,001
    Точки (при гласуване)
    15

Ами, защото не се сетих и не знаех, че има готов направо, така май ще стане, директно ще си сложа това, с името в сд-картата Мерси Колега
    П.П Сега остава, да разбера дали Нуви 42, може да му се сложи трак, начертан на мапсорс и да кара по него ?
    Последно редактиран от Борис Хаджиценев (bob4oo) ; 10-06-16 в 12:23
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

Място
    Ямбол,Gandia-Испания
    Публикации
    1,245
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: До: Обединяване на няколко GMAPSUPP в един файл

Правят опит да обединя две OSM на италия и франция но не успявам. Гмаптула е версия 0.8.220.
    Последно редактиран от Радо Метала ; 11-06-16 в 00:18
    Нека силата да бъде с нас!
    Suzuki Grand Vitara XL7
    0882 699 100

Публикации
    57
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Радо Метала Преглед на публикациите
    Правят опит да обединя две OSM на италия и франция но не успявам. Гмаптула е версия 0.8.220.
    На сайта на OSM тук можеш да си избереш конкретните региони за които ти е нужна карта и на посочен от теб imeil адрес ще получиш връзка, откъдето да изтеглиш готова желаната карта в заявения формат.

Място
    Ямбол,Gandia-Испания
    Публикации
    1,245
    Точки (при гласуване)
    11

[QUOTE=kitov;2986565]На сайта на OSM тук можеш да си избереш конкретните региони за които ти е нужна карта и на посочен от теб imeil адрес ще получиш връзка, откъдето да изтеглиш готова желаната карта в заявения формат.
    Благодаря колега!
    Нека силата да бъде с нас!
    Suzuki Grand Vitara XL7
    0882 699 100

Място
    София
    Публикации
    287
    Точки (при гласуване)
    7

Долното написано важи за Garmin nuvi 42, би трябвало да е същото и за останалите модели.
    Загубих сума време, за да се опитам в GMapTool да обединя две карти. Не знам къде ми изчезна cgpsmapper-а (трябва да го е имало, защото съм обединявала карти), а вече няма от къде да се качи. Има само платена версия.
    След безкрайно ровене в мрежата прочетох, че за по-новите модели (а моят вече е на годинки) във външната памет могат да се качват карти с произволни имена. Естествено, че веднага пробвах. И ура - става!
    Могат да се избират и се показват.
    Надявам се да съм полезна и други да не губят време и късат нерви, когато искат да качат повече карти наведнъж.

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

Цитат Мнение на heavy66bg Преглед на публикациите
    Привет отново!

Искам да подхвана пак тази позабравена тема. Значи, събирането на карти функционира без грешка по този начин,както сам успях да се убедя.
    Сега искам да попитам нещо. В случай, че се съберат много карти и някои от тях са непотребни, как може те да се изтрият? Става въпрос за такива инсталирани на нувито,защото в sd-картата е ясно. Питам затова, да не би да изтрия не каквото трябва и да го осакатя нещо.
    И друго, аз имам на моето нуви cn europe 2010.10, а сега е излязло 2010.30. Аз го изтеглих, обаче как мога да упдейтна старото, понеже е в паметта на нувито?
    Ще ви бъда много благодарен за помощта!
    Здравейте,
    Може ли някой да обясни /или да даде линк/ как и с коя програма-/gmaptool?/ се разделят карти -примерно Garmin City Navigator Europe NT2019.20, и се оставят само необходимите?

Страница 8 от 8 ПървиПърви ... 4 5 6 7 8

Сходни теми

1. Инсталация на карти за начинаещи
    От prometei във форум Векторни карти
    Отговори: 420
    Последно мнение: 29-12-16, 10:13
  2. Отговори: 74
    Последно мнение: 20-11-12, 11:06
  3. Вътрешна памет на GPS Garmin
    От kokala68 във форум Въпроси и проблеми по марки и модели GPS
    Отговори: 4
    Последно мнение: 14-05-09, 17:04
  4. Купувам карти памет Memory Stick
    От Веско във форум Архив
    Отговори: 5
    Последно мнение: 06-03-09, 23:18
  5. Обединяване на карти и MapSource
    От boregepco във форум GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране.
    Отговори: 5
    Последно мнение: 05-12-08, 23:48

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>