Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

    Привет отново!

    Искам да подхвана пак тази позабравена тема. Значи, събирането на карти функционира без грешка по този начин,както сам успях да се убедя.
    Сега искам да попитам нещо. В случай, че се съберат много карти и някои от тях са непотребни, как може те да се изтрият? Става въпрос за такива инсталирани на нувито,защото в sd-картата е ясно. Питам затова, да не би да изтрия не каквото трябва и да го осакатя нещо.
    И друго, аз имам на моето нуви cn europe 2010.10, а сега е излязло 2010.30. Аз го изтеглих, обаче как мога да упдейтна старото, понеже е в паметта на нувито?
    Ще ви бъда много благодарен за помощта!
    Последно редактирано от Pacific; 01-02-10, 21:47.

    Коментар


    • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

      Искам да попитам има ли някакво ограничение на големината на файла с обединени карти на SD-карта.
      Случаят е следния:
      обединих 5 карти като файла стана 3,5ГБ и след като го сложих на SD-то устройството не намери никаква карта
      след това махах карти една по една и когато общия файл падна до 1,9ГБ устойстовот прочете качените карти.
      Някой ако се е сблъсквал с такъв проблем, моля да сподели опита си

      Коментар


      • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

        Отговорът на въпроса е тук:

        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=203
        Nothing comes from nothing...

        Коментар


        • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

          Да питам и аз. От няколко дни се борим с Гармина, но не ни се дава още. Опитвам се да кача Гърция и Македония. Благодаря на всички за картите! Купихме си SD карта.
          1.На самият апарат трябва ли да се вижда някъде ( като периферно устройство)? Към компа като се закачи се вижда.
          2.Според мен успях с обединяването на картите ( GMaptool ) и направих ключ ( всичко става така както е описано), но като ги запиша на SD - то нищо не се вижда. В инсталацията на устройството има gmapsupp.img от това ли идва проблема ( стават две карти с едно и също име - едната на SD-то)?
          3.При положение, че качвам на SD кой ID номер да използвам ( не, че не опитах всички варианти вече) на Garmin или на SD -то.
          За сега са наболели тези въпроси. Благодаря предварително за отговорите!
          Женя Вълчанова 0888272565

          Коментар


          • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

            Направи ли папка Гармин на картата?

            Коментар


            • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

              Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
              Да питам и аз. От няколко дни се борим с Гармина, но не ни се дава още. Опитвам се да кача Гърция и Македония. Благодаря на всички за картите! Купихме си SD карта.
              1.На самият апарат трябва ли да се вижда някъде ( като периферно устройство)? Към компа като се закачи се вижда.
              2.Според мен успях с обединяването на картите ( GMaptool ) и направих ключ ( всичко става така както е описано), но като ги запиша на SD - то нищо не се вижда. В инсталацията на устройството има gmapsupp.img от това ли идва проблема ( стават две карти с едно и също име - едната на SD-то)?
              3.При положение, че качвам на SD кой ID номер да използвам ( не, че не опитах всички варианти вече) на Garmin или на SD -то.
              За сега са наболели тези въпроси. Благодаря предварително за отговорите!
              Женя, като включиш устройството към компа, виждаш два нови дивайса - единия е устройството ( вътрешната му памет ), а другия - SD - card. Вероятно не си направила там папка garmin, в която да запишеш gmapsupp.img и прилежащия gmapsupp.unl...

              Успех!

              Коментар


              • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Женя, като включиш устройството към компа, виждаш два нови дивайса - единия е устройството ( вътрешната му памет ), а другия - SD - card. Вероятно не си направила там папка garmin, в която да запишеш gmapsupp.img и прилежащия gmapsupp.unl...

                Успех!
                И с папка и без все не се вижда новата карта. В текстовите файлове опитах и ключовете един след друг и един под друг, но не. Картата предполагам трябва да излезе там където са основните карти. Има ли някой друг, който има и на основната памет на GPS-а gmapsupp.img и е успял да подкара такава и в SD-то? На SD-то само това име ли се разчита?

                Компа е с Vista. Това може ли да е някакъв проблем? Не вярвам, но вече се чудя къде да го търся проблема.
                Женя Вълчанова 0888272565

                Коментар


                • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                  Според мен бъркаш някаде с името на картата ( gmapsupp )
                  На вистата се вижда само gmapsupp без имг.
                  Ако ти е правилно написано няма да имаш проблем.
                  И задължително на сд трябва да има папка гармин и всичко да в вътре в тази папка.

                  Коментар


                  • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                    доста вероятна причина..
                    При последното допълване на компилацията ми - обема е вече 3.8 GB, крайния резултат по някакви причини излезе без разширение, та трябваше на ръка да го допълвам.
                    В sd-card картата или картите, обединени в един файл, могат да се казват само и единствено gmapsupp.img, и трябва еднозначно да се намират в папка garmin

                    Успех!

                    Коментар


                    • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                      Благодаря момчета! Довечера правя последни опити, че вече 3 вечери си лягам след 2.00. Ако не се получи, ще си караме само по хартиените карти. Те винаги се зареждат.Само не ми отговорихте ID то на Garmina, а не на SD картата се ползва за ключовете нали? Иначе и до сега името и разширението го пиша на ръка.
                      Женя Вълчанова 0888272565

                      Коментар


                      • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                        Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
                        Благодаря момчета! Довечера правя последни опити, че вече 3 вечери си лягам след 2.00. Ако не се получи, ще си караме само по хартиените карти. Те винаги се зареждат.Само не ми отговорихте ID то на Garmina, а не на SD картата се ползва за ключовете нали? Иначе и до сега името и разширението го пиша на ръка.
                        ако компилацията е предназначена само за този уред - ID на уреда..
                        Ако ще се ползва и на друго устройство - ID на картата..
                        Не е постулат, разбира се..
                        и няма да се предавате, ще стане - какви са тия хартиени карти в 21 век

                        УСпех!

                        Коментар


                        • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                          Аз отново да благодаря на всички! Най-после имаме карти на Гърция и Македония на GPS-а. Оказа се, че проблема си е от "страхотната" Vista. След като прехвърлихме файловете на нормалното ХР стана от първия път.
                          Женя Вълчанова 0888272565

                          Коментар


                          • До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                            Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
                            Аз отново да благодаря на всички! Най-после имаме карти на Гърция и Македония на GPS-а. Оказа се, че проблема си е от "страхотната" Vista. След като прехвърлихме файловете на нормалното ХР стана от първия път.
                            А защо не минеш на windows 7 ?

                            Коментар


                            • От: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                              Колега , на трето място вече пускаш същия въпрос ! Защо е нужно това?

                              Коментар


                              • От: До: Обединяване на карти, инсталация на SD или вътрешна памет

                                Здравейте,
                                Може ли малко помощ?
                                Опитвам се да събера две карти в едно и ползувам указанията на MILSTAN .
                                Поставям *.img файловете в директорията на gmaptool
                                Създавам *.bat файл в който съм написал: gmaptool -jo GMAPSUPP.IMG *.img -m ProbaMod
                                Стартирам го и резултатът е този:

                                Къде бъркам?
                                Най-гадното е, че това нещо съм го правил преди година няколко пъти успешно !!!!!!!!!!!!!
                                Моля Ви дайте малко акъл.
                                Да не би проблемът да идва от това, че сега работя с WIN7?

                                Благодаря Ви предварително.

                                Опитах да го направя с WIN XP - същият резултат??!!
                                Явно ,че нещо някъде бъркам.
                                Последно редактирано от velizar6507; 07-09-10, 15:42.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X