Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наименования на части на английски

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: сигнатура/номер части за и-нет доставка

    я виж дали не е това? (каталога дето ползвам нещо не разпозна VIN-а)

    LR Disco II, Td5

    Коментар


    • #17
      До: сигнатура/номер части за и-нет доставка

      Точно това е. Картинката е много полезна.
      Благодаря за бързия отговор.
      Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

      Коментар


      • #18
        До: сигнатура/номер части за и-нет доставка

        като се поогледах из нета - може само лагера да смениш - някъде го продават даже отделно ...

        "...If you remove the pulley and clean it up you should/may be able to read the bearing number details on the front edge of the bearing - Go to the nearest bearing supplier and ask for that bearing, should only be a few dollars. The "Old" bearing should just knock out, then you can press the new one in - If carefull you can also set it up square and tap it in with a hammer and a piece of hardwood...."


        например тук

        а като се позамислих - ако му намериш номера може и от тук да си го намериш - със сигурност ще ти излезе по- на сметка ...

        а ето тук хората са разисквали на точно този проблем
        успех
        Последно редактирано от damyan_rm; 09-10-08, 12:19. Причина: допълнение
        LR Disco II, Td5

        Коментар


        • #19
          До: сигнатура/номер части за и-нет доставка

          Прав си за лагера. Смятам тук да го търся. Имам обаче един по- специфичен проблем. Някой "майстор" е заварил по неизвестна за сега причина болта стягащ обтегача (на който е ролката) към детайл № 9 от схемата. Това прави разглобяването малко по-сложно, тъй като горния болт ( №7 ) не може да се извади без да се махне перката и ролките на ремъка....Абе заплетена история.
          Дано не се скапе скоро, че не ми остава време да ги разръчкам тези неща.
          Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

          Коментар


          • #20
            До: сигнатура/номер части за и-нет доставка

            VIN номера e - SALLJGMF8HA481691

            Коментар


            • #21
              До: сигнатура/номер части за и-нет доставка

              За Land Rover Range Rover P38 каталог с частите в PDF формат:

              http://www.bearmach.com/acatalog/rrP...arts_A4_lo.pdf
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #22
                Тампон за двигател на Фрилендър .... помогнете!

                Колеги може ли някои да ми преведе как се нарича на Англ. тампон за двигател или някои ако има някакъв номер на горен тампон за двигател на Фреее..

                Коментар


                • #23
                  До: Тампон за двигател на Фрилендър .... помогнете!

                  Първоначално публикуван от toko_bk Преглед на мнение
                  Колеги може ли някои да ми преведе как се нарича на Англ. тампон за двигател или някои ако има някакъв номер на горен тампон за двигател на Фреее..
                  Провери ли в БГ магазините? Препоръчвам да видиш и в Трейдкар и Дарукар. Телефони ще намериш в мрежата. Такива тампони, жила, шарнири в БГ са си на нормални цени или най-малко като сложиш доставката от Англия и ще спечелиш 7-8 лв, което едва ли си заслужава. Ей сега ще гледам да ти го намеря на английски как е.

                  Eй това изпадна на първо четене, но не съм сигурен дали е същото. После ще се замъкна към колата да видя как изглеждат тампоните горе, дали е това и дали ги има на различни места и на по-добри цени. Само да ти кажа /дано да греша/, че на мой познат в Англия му се бяха скапали и двата тампона /каза, че двигателя почти щял да падне/, като причината се оказало, че това е станало от вибраци идващи от раздатката т.е. познатия скъп ремонт.

                  http://cgi.ebay.co.uk/LAND-ROVER-FRE...item5ad36e22ee

                  Сега оглеждах моя, но за малко, че много вали. От дясно, горе има голям тампон, който е хванат към купето и горе е свързан с нещо друго. От ляво не се вижда много, че има 100 неща, но май е друг тип тампона. Като гледам в нета обаче тия дето излизат пише RH /дясна страна/, та явно тоя дето се вижда е по-търсения и по-скъпия. Много ми е чудно вляво кво е положението. Долните тампони също не можах да ги видя в дъжда. Струва ми се, че ти трябва този към, който съм пуснал линк, но ти ще кажеш най-добре дали съм прав. Лошата новина, е че явно не е много евтин. Колкото до името и според мен е engine mount, но тва се подразбира още като отвориш първия линк Ето още един линк:

                  http://www.lrseries.com/shop/product...UNTING-RH.html
                  Последно редактирано от marin199; 03-12-09, 11:42.
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                  http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                  http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                  Коментар


                  • #24
                    До: Тампон за двигател на Фрилендър .... помогнете!

                    Мисля :engine mount
                    M.P.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Тампон за двигател на Фрилендър .... помогнете!

                      Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                      Провери ли в БГ магазините? Препоръчвам да видиш и в Трейдкар и Дарукар. Телефони ще намериш в мрежата. Такива тампони, жила, шарнири в БГ са си на нормални цени или най-малко като сложиш доставката от Англия и ще спечелиш 7-8 лв, което едва ли си заслужава. Ей сега ще гледам да ти го намеря на английски как е.

                      Eй това изпадна на първо четене, но не съм сигурен дали е същото. После ще се замъкна към колата да видя как изглеждат тампоните горе, дали е това и дали ги има на различни места и на по-добри цени. Само да ти кажа /дано да греша/, че на мой познат в Англия му се бяха скапали и двата тампона /каза, че двигателя почти щял да падне/, като причината се оказало, че това е станало от вибраци идващи от раздатката т.е. познатия скъп ремонт.
                      http://cgi.ebay.co.uk/LAND-ROVER-FRE...item5ad36e22ee
                      Сега оглеждах моя, но за малко, че много вали. От дясно, горе има голям тампон, който е хванат към купето и горе е свързан с нещо друго. От ляво не се вижда много, че има 100 неща, но май е друг тип тампона. Като гледам в нета обаче тия дето излизат пише RH /дясна страна/, та явно тоя дето се вижда е по-търсения и по-скъпия. Много ми е чудно вляво кво е положението. Долните тампони също не можах да ги видя в дъжда. Струва ми се, че ти трябва този към, който съм пуснал линк, но ти ще кажеш най-добре дали съм прав. Лошата новина, е че явно не е много евтин. Колкото до името и според мен е engine mount, но тва се подразбира още като отвориш първия линк Ето още един линк:
                      http://www.lrseries.com/shop/product...UNTING-RH.html
                      Много благодаря, за труда който си положл мисля че ще ми свърши работа... пропуснах да спомена че съм с дизелов мотор, и тампона е различен за които от от МотоПфое искат 380лв, преди 3 дена същите казват цена с 90лв по малко за това го търся другаде.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-12-09, 21:36.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Тампон за двигател на Фрилендър .... помогнете!

                        Първоначално публикуван от marin199
                        Моля. Не разбрах дали си звънял в Трейдкар да речем, защото там дават добри цени. Също така някоя от по-големите фирми за части в БГ може да предлагат. Ако пък не в Англия ще намериш, както става ясно за около 50 паунда. Има още доста сайтове и варианти, но не се задълбочих преди да уточних какъв е тампона.
                        Намерих в БритшПартс за 40 евро, утре ще звънна и до Тредкар но невярвам да дадът по добра цена....
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-12-09, 21:37. Причина: Главни букви

                        Коментар


                        • #27
                          До: Тампон за двигател на Фрилендър .... помогнете!

                          Първоначално публикуван от toko_bk Преглед на мнение
                          Намерих в БритшПартс за 40 евро, утре ще звънна и до Тредкар но невярвам да дадът по добра цена....
                          Ако имаш предвид Бритпарт, мисля че това е много добре. Някой беше споменал, че е опитал да се свърже с тях, но са отговорили, че не продават на дребно и имат представител в БГ /май Дарукар/, но може и да се бъркам. Виж в Трейдкар за всеки случай, ако не се надявам всичко да е ОК с поръчката от Англия.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • #28
                            До: Range Rover 2.5 П38А (DSE)

                            А сега да попитам и аз нещо, някой може ли да ми каже как се казва на английски потенциометъра на педала на газта, и в коя категория да го търся (електика или др.).
                            Признавам си оритах, но не се справих.
                            Предварително благоаря.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-07-16, 12:36.
                            Големите мъже си играят с големи играчки

                            Коментар


                            • #29
                              До: Range Rover 2.5 П38А (DSE)

                              Първоначално публикуван от pepo 75 Преглед на мнение
                              А сега да попитам и аз нещо,някой може ли да ми каже как се казва на английски потенциометъра на педала на гаста,и в коя категория да го търся(електика или др.).Признавам си оритах ,но не се справих.Предварително благоаря.
                              Ами не е ли "gaspotentiometer"?
                              Ама като го дам в Google-то всичко e само на немски......баси
                              Що не пробваш да го издириш в "Microcat"-a, там поне има "картинки" ?
                              Последно редактирано от valdivladi; 04-01-10, 23:04. Причина: Допълнение
                              "Bis dat qui cito dat"

                              Коментар


                              • #30
                                До: Range Rover 2.5 П38А (DSE)

                                Първоначално публикуван от pepo 75 Преглед на мнение
                                А сега да попитам и аз нещо,някой може ли да ми каже как се казва на английски потенциометъра на педала на гаста,и в коя категория да го търся(електика или др.).Признавам си оритах ,но не се справих.Предварително благоаря.
                                Throttle potentiometer,Throttle Position Sensor (TPS)
                                Последно редактирано от mumbler; 05-01-10, 05:42.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X