Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел през зимата (проблеми и решения)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дизел през зимата (проблеми и решения)

    Мда.
    Не е случайно че на Лукойл в Русия му казват Лохойл, и който има избор ги заобикаля на километър.
    Шел са долнопробни мошеници и крадци!
    Кастрол също са долнопробни мошеници и лъжци, а антигела им е измама.
    Това е.

  • #2
    Аз само да припомня че имаше една дискусия дизел бензин и тогава дизелджийте нещо пропускахте "леките трудности" в прохладно време. Защото -16 колкото е днес не е нещо особено като студ... При бензиновите не забелязах (поне при мен) нещо по различно от лятно време... Майтап де! не се връзвайте...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Крадливите треторазредни фирмички тип Шел и Кастрол нямат отношение към качествата на дизеловите двигатели. Само към краденето и измамите.

      Коментар


      • #4
        Имат, имат! Аз и Брат ми не планираме скоро да правим собствена рафинерия, доколкото ми е известно и другите участници в портала също. Така че сега и за "вечни времена" вас дизелджийте ви касае какво смятат по въпроса и ШЕЛ и Кастрол и останалите...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Много повече ме интересува какво мисли прокуратурата. Целия Бургаски окръг е задръстен с тирове със замръзнали резервоари.
          Когато качеството на какво да е слезе под санитарния минимум, става това. Чунким в бензина няма вода или октановите числа съответстват?
          В коя да е държава в която има и държавност, след месец щеше да има присъди по 200 години за тероризъм например.

          Коментар


          • #6
            Както и да е Стефане, на прокуратурата едва ли ще оправим проблемите да се надяваме те нещо да направят. Но мисля ще е полезно да споделя какво пишеше в книжката на един дизелов ЗИЛ който бяхме си купили с Брат ми на времето. Та на въпроса: според книжката (оригиналната от завода) пишеше в студено време да се долива към нафтата бензин. Съотношението варираше според температурата и май стигаше до 1:1 или 1:3 при -50 градуса. Мисля си, че информацията може да е полезна и за съвременните машини, но нямам опит по въпроса. Освен бензин мой приятел разправяше, че същата работа върши и газ за горене, но и това не съм пробвал. Във всеки случай повечето добавки, които се продават за целта са си откровени ментета...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              не е ли по-лесно да си купите добавка за студено време /10-15лв и стига за 1-2 резервоара и повече/?

              миналата зима беше къде по-студено /но без тазгодишните "фанфари"/ палил съм при -20С само с повечко подгряване... не ви е криво горивото...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                ... тогава дизелджийте нещо пропускахте "леките трудности" в прохладно време. Защото -16 колкото е днес не е нещо особено като студ... При бензиновите не забелязах (поне при мен) нещо по различно от лятно време... Майтап де! не се връзвайте...
                Мдааа, от тази сутрин започнах да установявам по трудния начин "леките трудности" и различия в експлоатацията между лека кола с бензинов двигател, нощуваща в гараж и джип с дизел, паркиран на улицата ...

                Май ще се чака омекване на времето за да мога да запаля

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                не е ли по-лесно да си купите добавка за студено време /10-15лв и стига за 1-2 резервоара и повече/?

                миналата зима беше къде по-студено /но без тазгодишните "фанфари"/ палил съм при -20С само с повечко подгряване... не ви е криво горивото...
                По-лесно е. Ама ако се сетиш
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  ... или прескачаш да си купиш бензинов джип, щото една седмица неприятности с паленето, разстройват живота на джипера, както в службата, така и в семейството!
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    Руснаците масово си слагат аларми с таймери за автоматично палене по време (през 3 часа например) И отоплители тип Webasto и други такива. Който има възможност слага нагревател в блока и се закача към мрежата... И какво ли още не... А ние тук разчитаме да минем по тънкия начин...Дано само не продължи повече от няколко дни че ще останат много малко движещите се коли по улиците...
                    На мен примерно ми беше замръзнало жилото на кикдауна, ама WD-40 свърши добра работа...
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      1 л.газ за горене на 50 л. нафта и палиш без проблем.
                      На повечето добавки основата е газта.Ама тези истинските.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #12
                        Или керосин (то си е същото)... обаче много дизелисти казват че по този начин казваш "сбогом" на помпата с буталцата чилиндърчетата уплътненийцата и всичките дивотии...не знам, не съм спец...
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от quadra
                          Или керосин (то си е същото)... обаче много дизелисти казват че по този начин казваш "сбогом" на помпата с буталцата чилиндърчетата уплътненийцата и всичките дивотии...не знам, не съм спец...
                          От10-тина години го правя номера с газта и помпа не съм правил.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #14
                            Газта за горене е керосин. Сигурно единствения случай във всички граматики, в който газът е от женски род. Просто у нас чалгата и тъпото подражание не са от вчера. Някъде в края на 19 век, в градовете , в които изобщо е имало такава екстра, уличното осветление започнало да минава от керосин на централно газово захранване. Пропан. И ние да сме като тях - значи - газ. Хубаво, ама пропан не пуснали, тогава още не е бил изобретен редуцирвентила, и не е имало ни газови бутилки, ни пропан по нашите краища. Сменили само името. Като голфаджийчетата, и на тях не им отърва да си купят състезателни автомобили, само се правят.
                            Лошото на всички антигелове е, че трябва да се сипват при температура над нулата. И аз направих така. В събота следобед, в най-топлото, +5, отидох, сипах вонящата помия, три пъти питах келешчето зимна ли е нафтата, сипах нафта, и давай да съм щастлив.
                            Е на, от вчера щастието даже е желирано.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от quadra
                              Руснаците масово си слагат аларми с таймери за автоматично палене по време (през 3 часа например) И отоплители тип Webasto и други такива. Който има възможност слага нагревател в блока и се закача към мрежата... И какво ли още не... А ние тук разчитаме да минем по тънкия начин...
                              Ами не е работата само в тънкото минаване. Хайде да си представим какво ще стане, ако вземем с комшиите да си изкараме като шведите на паркинга стълбчета с ток и контакти за нагревател, та да можем да си сложим на колите нагревателче и вечер да си го бодваме в контакта, та сутрин двигателят да е топъл.
                              Едно, че ще изчезне всичко що може да изчезне и второ, че веднага ще се намери някой нашенски технически гений, който да се включи да дърпа ток за чужда сметка.

                              П.П. А пък това с автоматичното припалване реално не ми е ясно как бих могъл да го изпълня при моите си условия. Колата трябва да я оставя при всички положения на скорост и/или ръчна за да не слезе сама по баира. Сега, през зимата, ако я оставя на ръчна има голяма вероятност сутринта да трябва да слизам с кофа гореща вода за да мога да тръгна ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X