Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ферозата с 31 ици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ферозата с 31 ици

    ето я мойта фероза със 31 инчови гуми въпреки всички твърдения че не стават. няма никакъв лифт (мразя боди лифт). не опират никога.пробвано.така че още един мит е разбит....
    Прикачени файлове
    висете отпуснато

  • #2
    До: ферозата с 31 ици

    Тони,

    Имам леки съмнения, че ще опират особено отпред, но пък хода ти там не е кой знае колко.

    И аз не съм особен почитател на боди лифт-а, но съм привърженик на лифта при окачването.

    Коментар


    • #3
      До: ферозата с 31 ици

      ами смених ги преди 3 седмици.няма проблеми.верно хода на окачването на ферозата е никакъв.та затова се реших да пробвам.сичко съм изпробвал.екстра е.с относително нови но оригинални ресори съм,торсионите не са ''натопорчени''.та идеята е че ако окачването не се е "свлекло" от старост няма проблеми за фероза и 31 ци.ма го напраих главно от любопитство и инат щот навсякъде се пишеше че никакъв шанс няма.та с оригинално окачване в добро състояние (и най-лекия вариант на фероза де) е перфектно.сега си имам клиренс вече.много съм доволен.със нерегенерат и нетежък модел гуми динамиката твърдя не се променя.може би има и значение че мойта фероза е карбураторния модел със единствена екстра серво на волана и е доста по-лека, защото ги гледам повечето дуги ферози изглеждат като клекнали кокошки с рахит...
      висете отпуснато

      Коментар


      • #4
        До: ферозата с 31 ици

        Би ли измерил диаметъра им. Мойте са 75см, което е 29.5 инча. Не опират, а мисля че има и още малко мегдан. Иначе уж са 225/75/15, което би трябвало да е 28.3 инча.

        Твойте предполагам са 31/10.5/15?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: ферозата с 31 ици

          да 31/10.5/15 са. ама са старички та са ''поулегнали". но има достатъчно място и за чисто нови.пробвах окачването с крикове,рампи и т.н. никъде не опира.махнал съм само пластмасите на броните.а при максимално свиване на окачването остават още поне 5 см. със оригиналните джанти съм. опират при пълен оборот на волана във щангите,ама аз съм без ограничители и 195р15 също опираха и 225/70/15 опираха та това е от радиуса на завой.само загубих малко от радиуса ама той и без това без ограничителите е направо като на електрокар...
          сега клиренса до задния диф е точно 25.5см.
          а и гумите са си Гудрич не са регенерати.а на регенерат дадените размери са доста по-малки от реалния размер.предполагам това е случая при теб.та 31 ци все пак по оригинални данни (обикновено и там са от 76 до 79 см не са точно 78 см).
          Последно редактирано от Tony33; 05-03-08, 01:23.
          висете отпуснато

          Коментар


          • #6
            До: ферозата с 31 ици

            Според мен при навит волан и качване на едната предна гума върху някакво препятствие, ще опира отпред. Поне така изглежда от снимката. Опитай с десен волан да вдигнеш предна дясна гума. Също и при "разчекване" на задния мост има вероятност отзад да опира вътре в калника. Но тия проблеми на асфалт няма да се проявят със сигурност.

            Коментар


            • #7
              До: ферозата с 31 ици

              за последен път се повтарям - никъде не опират по никакъв начин.знам за какво говорим....
              и не пиша да се хваля а само споделям....
              висете отпуснато

              Коментар


              • #8
                До: ферозата с 31 ици

                offtopic:

                Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
                ...а на регенерат дадените размери са доста по-малки от реалния размер...
                Обикновено е точно обратното.

                Коментар


                • #9
                  До: ферозата с 31 ици

                  май верно съм се изразил неточно...
                  висете отпуснато

                  Коментар


                  • #10
                    До: ферозата с 31 ици

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Би ли измерил диаметъра им. Мойте са 75см, което е 29.5 инча. Не опират, а мисля че има и още малко мегдан. Иначе уж са 225/75/15, което би трябвало да е 28.3 инча.

                    Твойте предполагам са 31/10.5/15?
                    Със или без грайфера е тази височина?
                    Защото размерите винаги са само на балона, без грайфера, а на твоята агресивна шарка като нищо си има един инч само от него .
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X