Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голф 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Голф 2

    знам че не е много за този форум, но съм вдигнал ръце вече и не знам какво да я правя тая кола..... накрая ще я дам за скраб, но за последната година налях в нея поне 2 000 лв. за ремонти и ми е жал.... Та историята : реших да си постегна стария Голф 2 1983год. 1.6, чукче, карбуратор, повдигнах си го с подложки на пружините, с намерението да го карам като служебна кола за из града, да катеря бордюри и да я оставям навсякъде, без да я мисля. Смених скоростна кутия, че нещо се счупи, правихме глава, че изпускаше леко гарнитурата, сменихме клапани, гарнитури, всичко как се полага.... Смених рейка с нова, амортисьори, спирачни дискове и апарати... въобще всичко което мислех за проблемно бе подменено с ново.... Покарах я някой и друг месец и после се почна тормоза. Пали, върви - не държи обороти... (пропуснах, че сменяхме кабели от хубавите, капачка, чукче, свещи) После пали, държи обороти, не върви. После не пали въобще... И всеки път после майстора ме кара или нови кабели да купувам или нови свещи... Карах я на елкон - бутаха нещо, клапани регулираха, минах 200-300 км. и пак същото... Така вече 5-6 месеца - 1 ден карам, 5 дена не можем да я подкараме... Както си върви добре, пали, държи обороти и ускорява - и хоп - гасне... После на въже - в сервиза. Дават ми я - пали, държи обороти, върви... Отивам си у дома, на другата сутрин паля и като мина 1 км. и почва да прекъсва и да гасне.... И в момента е пак така. Пали на четвърт оборот, държи равномерни обороти на празен ход. Като тръгна - ускорява малко и после започва едно голямо прекъсване..... С големи мъки я засилвам до 50-60км./час, но цилиндрите в къв ред работят - някакъв ужас.... Няма мощност никаква. Като пусна газта - оборотите си идват на място.... Едни казват бобина, други делко... То това остана да не съм сменял, но и мн трудно се намират за тоя модел....
    Някой ако се сеща какво може да е - всяка помощ ще ми е от полза. Че и Патрола ми е в бокса сега за дълго и се виждам в чудо....
    Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 03-03-08, 18:01.

  • #2
    До: Голф 2

    Карбуратора( PIERBURG E2) ли е.
    "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

    Коментар


    • #3
      До: Голф 2

      ами ще ми е трудно да отговоря, защото майсторите отварят и затварят... но ако това е някакъв ориентир - с автоматичен смукач е, такъв дето се топли с антифриза и затваря и отваря клапата на смукача според температурата на водата....

      Коментар


      • #4
        До: Голф 2

        С голям вакумен регулатор на оборотите(смениго с обикновен)
        Катализатор има ли,ако има махни го....
        Последно редактирано от panjeto71; 03-03-08, 18:37.
        "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

        Коментар


        • #5
          До: Голф 2

          През 1991, на отиване към морето, имахме подобен проблем, но с москвич 408. Същите симптоми, пали на четвърт, държи перфектни ниски обороти, но не ускорява. Разглобявахме какво ли не-бензинова помпа, карбуратор, горивопроводите, и нищо! Накрая излезе, че е задръстено едно мрежесто филтърче-на входа на карбуратора, и то така, че едва-едва просълзява бензинец. Стига за работа на тихи обороти, и недостатъчен за по-сериозно натоварване. Изчовъркахме с отвертка гнъста, и москвето литна! А вече си мислехме да правим основен ремонт на пътя.
          Та виж си (сам, не се доверявай на "майстори")захранването с гориво на карбуратора, симптомите са сходни с моя проблем.
          Успех!
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            До: Голф 2

            Подобна драма изпитвах с форд сиера 1.6 карбуратор.Както е описал колегата с Москвича по-горе се оказа запушен бензинов филтър, само че на сиерата въпросния филтър беше в резервоара.Изхвърлих го и колата спря да има проблеми.
            Можеш да сложиш съд с бензин закрепен на покрива на колата и да го свържеш директно с карбуратора. Ако няма проблеми така-търсиш запушване по горивопровода.
            Успех.

            Коментар


            • #7
              До: Голф 2

              хм.... ще го пробвам това.... с бензина на покрива или с шише в коша....
              Преди да откача газовото обаче (откачих го за да нямам още една причина да се чудя какво става с колата) двигателя прекъсваше така и на газ.... Което почти отхвърля карбуратора като причина..... Но там проблемът може да е бил запушен газов клапан и да са съвпаднали двата проблема.... За всеки случай ще пробвам тази седмица с бензин директно от шише преди карбуратора.......
              Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 03-03-08, 22:32.

              Коментар


              • #8
                До: Голф 2

                Щом и на газ е имало подобен проблем нещата отиват към запалването вече.Но пробата с шише бензин няма да попречи.Аз бих разгледал все пак и местото където е бил бензиновия клапан и ако още го има контактите към него.
                Като пак загасне съвсем, ако можеш отвори карбуратора и виж има ли бензин там.
                Последно редактирано от kadett4o; 03-03-08, 22:29.

                Коментар


                • #9
                  До: Голф 2

                  Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                  ..... накрая ще я дам за скраб....
                  Това е най-доброто решение.
                  Сестра ми откакто продаде Голф-а се видя с пари, и нов мотор си купи и т.н.
                  А до тогава..."Батко я виж че нещо отпред присвирва като паля" и БАТКОТО олеква със 120 кинта за помпа на хидравликата.
                  "Абе брат ми, тая кола не не спира кат хората..." и Батко сменя криви дискове....
                  Баси колата на 2-3 седмици все нещо се трошеше
                  Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                  http://www.cardomain.com/ride/2562837

                  Коментар


                  • #10
                    До: Голф 2

                    Де да имах и аз такъв батко...
                    SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Голф 2

                      Първоначално публикуван от BOBI_27M Преглед на мнение
                      Де да имах и аз такъв батко...
                      Нали? И аз бих искал , а то сега сам съм си батко...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Голф 2

                        Ей, Горби, какво стана с голфа, открихте ли къде му е "болежката"?
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Голф 2

                          тампон под карбуратора и вакууми се оказа проблема... Направо литна машинката сега, мн съм доволен....

                          Коментар


                          • #14
                            До: Голф 2

                            Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                            тампон под карбуратора и вакууми се оказа проблема... Направо литна машинката сега, мн съм доволен....
                            Е как тия майстори няма да видят първо това на голф с карбуратор . Що не го закара в Перник, там на спирката още щяха да ти решат проблема.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Голф 2

                              за майсторите... или добро или нищо..... Не са лоши момчета и разбират, но проблемът е, че бързат да правят повече коли за да могат да си плащат наема и заплатите, правят неща които са по-сложни, но по-скъпо платени и влизат в един порочен кръг, който в крайна сметка ще им рефлектира лошо....
                              Голфа го закарах на други майстори, които имат морга и магазин за нови части, но все още нямат толкова клиенти, та си поиграха....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X