Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се правят чупки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Как се правят чупки?

    Еми аэ когатo ми се наложи да сваля предницата, блокирам эадното колело и се получава.А с двете не съм пробвал.
    Последно редактирано от Тануцо; 18-05-09, 00:04. Причина: ПРАВОПИС!!!!

    Коментар


    • #32
      До: Как се правят чупки?

      Колеги ето хората ви обясняват как става и защо става така като се натисне задната спирачка.А една легенда ви го показва нагледно
      http://www.youtube.com/watch?v=3o0IlZZh1Fg&NR=1
      Никой ли не може да ми отговори на въпроса какво е малкото лостче до предната спирачка (според мен е лостчето за топъл старт)но защо го е стиснал,и защо му трябва да обеднява сместа ако съм прав с предположението за топлия старт.Защото така действа тази система на 4т мотоциклетите.Нещо не ми се вързват нещата.Никой ли не кара кавазаки кхф да ни светне по въпроса?
      [URL="http://www.youtube.com/watch?v=9HxSw-FCv8U&feature=related"]
      [/URL]

      Коментар


      • #33
        До: Как се правят чупки?

        Спирачките и газта действат по същия начин на мотора като във въздуха така и на земата.Газ-предницата се дига спирачка предницата пада

        Коментар


        • #34
          До: Как се правят чупки?

          Първоначално публикуван от mari04 Преглед на мнение
          Спирачките и газта действат по същия начин на мотора като във въздуха така и на земата.Газ-предницата се дига спирачка предницата пада
          Добре казано, а на клипчето с Буба, това как задния амортесьор се сгъва със спирачката направо...

          Говорих си онзи ден с един пич на трасето, дето бая го върти мотора и ги скача всичките скоци за чупките и той ми каза дословно така:
          - Като излитам , точно на ръба разтрисам кормило на едната и на другата страна и мотора си излита завил и като почне да пада надолу го бутам с коляното да се изправи.

          И аз пробвам по малко на малките скоци и засега завивам и така си се приземявам - завил, без да съм го изправил, но точно така с отворени колена го разтърсвам кормилото първо на страната, на която искам да го счупя и после на другата.

          Коментар


          • #35
            До: Как се правят чупки?

            Хора...това радва окото! Аз никога няма да мога да направя нещо подобно...

            1. Страх ме е да скоча (защото си мисля че ще се пребия като "кацна") и не ме е за мен,ми ако счупа мотора,после няма каране с месеци!
            2. Аз карам Ендуро(TTR600),не Крос,и е по тежко и няма (май ) как да стане!
            3. Нямам екипировка,и ако падна..."всичко всърши"!
            4. Има и 4-то но не се сещам!

            А така искам и аз да правя такива работи!

            Коментар


            • #36
              До: Как се правят чупки?

              Аз почнах да правя така наречния "whip"като изгледах доста клипчета . Аз го правя като на преди да излетя се накланям на страната на която искам да направя whip и завивам на другата страна а,като се приземявам изправям кормилото и ставам прав. А до колкото натискането на спирачки във въздуха никога не трябва да натискате предната спирачка заштото ако караш с висока скорост и се приземиш със спряла предна гума все едно си натиснал предната спирачка за момент и става неприятно, а с подаване на газ мотора се вдига а със задната спира4ка се сваля.

              Коментар


              • #37
                До: Как се правят чупки?

                Първоначално публикуван от mutata_em4o Преглед на мнение
                Аз почнах да правя така наречния "whip"като изгледах доста клипчета . Аз го правя като на преди да излетя се накланям на страната на която искам да направя whip и завивам на другата страна а,като се приземявам изправям кормилото и ставам прав. А до колкото натискането на спирачки във въздуха никога не трябва да натискате предната спирачка заштото ако караш с висока скорост и се приземиш със спряла предна гума все едно си натиснал предната спирачка за момент и става неприятно, а с подаване на газ мотора се вдига а със задната спира4ка се сваля.
                Дай някоя снимка да видим Интересно е
                [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
                [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

                Коментар


                • #38
                  До: Как се правят чупки?

                  Първоначално публикуван от menkata Преглед на мнение
                  Краси извинявай можеш ли да ми кажеш или някой да обясни снимката със зеленото кавазаки(377номер) състезатела какво стиска с двата пръста на дясната ръка и защо го прави
                  Ами ако е с Реклуз, нормално е задната спирачка да е изнесена там
                  Иво Георгиев
                  Gworkshop

                  Коментар


                  • #39
                    До: Как се правят чупки?

                    най-важно е да има голяма скорост, целта на този скръб е да накарате мотора да лети ниско, като по този начин влизате в скока с по-голяма скорост, с която в нормални условия бихте подминали попивката на скока, та въпросният скръб кара мотора дане се декомпресира и да не литне в небесата!
                    Прави се като се стремите по време на излитане мотора да не е перпендикулярен на скока, така мотора се напомпва доста по-малко! следващият момент е след като сте излетяли трябва да контрирате мотора с тяло и кормило в обратна посока, за да преодврати евентуално падане на страни, за което всички знаем, че не е от най хубавите неща.
                    Номерът е в главата винаги гледайте на там на където искате да завъртите мотора, тялото винаги следва главата/пример скачачите в басейн, гимнастиците и мн други/ а мотора винаги следва тялото => мотора следва главата.
                    Избирайте скок със средна големина, в никакъв случай малък и къс!
                    Избирайте скок в който се чувствате увер в себе си!
                    И крачка по крачка ще го направите, ако има някой с вас накарайте го да ви снима за да видите гъде и как грешите, никога не се паникьосвайте защото това ви вдърява и се губи ценно време, през което бихте могли да коригирате летежа си!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Как се правят чупки?

                      Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
                      Брех , и аз не знам за какво е тая ръчица, но като гледам снимката не излизат някакави причудливи други кабели.
                      Това е Scrub лостчето има го в Praktiker, натискаш го и мотора сам прави Scrub

                      Между другото гледам, че не е ясно дефинирано думата "Чупка"!

                      Значи има 2 движения които много си приличат, едното се казва Whip а другото Scrub!

                      Разликите са общо взето в приложението и до някъде в изпълнението (това прозвуча като се едно го каза гранд мастера на "чупките" )

                      1.Whip - това е чупка на мотора която се прави високо във въздуха, като в повечето случаи се прави когато траекторията на скока го изисква, например скока е след завой и тнт. Whip'а не ви прави по бърз! И когато се прави на места където не е наложителен, се води общо взето като Show-off move - Движение за гъзария

                      2.Scrub - това е чупката която Stewart прави когато изпреварва Рики например Предназначението и е да "Scrub'нете" височина от скока или с други думи да накарате мотора да се изстреля повече напред и по малко нагоре. Общо взето да убиете силите които ви карат да фърчите на високо, а да запазите тези които ви карат да фърчите напред това движение ви прави по бърз, тъй като изминавате разстоянието от ръба на скока до попивката за по кратко време, като си запазвате скоростта.

                      По клиповете е малко размито кое точно е Whip и кое Scrub защото на някой по голям скок Scrub'а изглежда като Whip или на някой по малък Whip'a изглежда като Scrub, Но вие лесно ще можете да ги различите по едно елементарно нещо - забележете на видеата по долу как на излитането от скока на Scrub кормилото се забива надолу с цел да се отнеме височина, докато при Whip'a кормилото е нагоре, можеби с цел да не се пречи на мотора да си набере нужната височина! (нагоре, надолу - когато мотора е легнал на лявата си страна например нагоре = надясно, надолу = наляво ) В крайна сметка все пак не е толкова важно кое как изглежда, а кое каква работа върши! Но е добре да се различават тъй като се изпълняват по различен начин, а ако тръгнете да правите комбинация от двете има голям шанс да се пребиете

                      Мисля че преди някой да почне да се учи да прави "Чупки" е добре да е наясно какво точно иска да направи!

                      Ако искате да правите Whip просто трябва да се скочи с необходимата траектория (да се наклони мотора преди ръба на скока, което би трябвало да го изстреля настрани ) и докато стигне максималната височина мотора ще се е "счупил " и после би трябвало той сам или с много лека помощ от вас да се изправи и да се приземи като всички казват че това движение идва отвътре, и би трябвало само да почне да става, защото реално това е част от траекторията на пистата, на някои трасета има скоци, които когато карате бързо няма как да ги вземете без малка чупка Whip (много лесно звучи, трябва да го пробвам ) а вече за гъзарския Show-off Whip си трябва доста практика

                      Ако пък искате да режете височина и да ставате бърз (Scrub), трябва още от ръба на скока да "бутате" мотора (кормилото?!? - не ми е ясно как става точно) надолу и да му пречите да лети на всиоко. Според мен (може и обратното да е някой дето ги е правил трябва да каже) Scrub е доста по сложно движение от Whip и не е много добре да се меткате да го правите преди да сте станали GMW (Grand Master Whiper)

                      И последно нещо НЕ ГЛЕДАЙТЕ STEWART движенията които той прави или по точно Scrub'a който той прави е много много специфичен (Bubba Scrub), и дори професионалистите в суперкрос не е ясно дали могат да го направят по същия начин, просто започнете с нещо по просто защото рискувате да се самоубиете няма как от начинаещ да започнете веднага да правите Bubba Scrub!!!!

                      Обърнете внимание на къде е насочено кормилото при излитане!

                      Тук Stewart прави Whip - кормилото е нагоре


                      А тук Stewart прави Scrub - кормилото е надолу


                      ето това е Scrub - забележете как Canard убива височината още при излитане от скока - обяснява и как точно се прави


                      Тук обясняват как се прави Whip


                      А тук ясно се вижда какво представлява "Show-off" Whip - трик за гъзария (4тия трик!)
                      Последно редактирано от Jister; 06-02-10, 14:21.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Как се правят чупки?

                        Има три основни причини да се правят чупки , красота на скока , промяна траекторията на движение във въздуха и забавяне на скороста по време на скок. При повечето трасета за мотокрос и най-вече за суперкрос , след двоен скок или трапец следва завой. За да бъде прескочен един трапец трябва скорост и най-доброто място за приземяване е наклона , а след него следва завой. Затова във въздуха се прави чупка и мотора лети странично , съпротивлението е голямо и скороста пада.Същата техника я ползват пилотите във висшия пилотаж. Когато има изкачване завой и спускане , техниката много наподобява скока на височина при лекоатлетите , мотора лети почти хоризонтално и не стъпва изобщо на билото. Контрола във въздуха се контролира само със задна спирачка , при подаване на газ се вдига предницата , при чукване на спирачката се накланя непред. Ако се скача на по висока предавка , скока е дълъг и нисък , при по ниска е висок и къс. Лостчето на кормилото трябва да командва задната спирачка , защото кракът не винаги е на степенката .
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #42
                          До: Как се правят чупки?

                          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                          Има три основни причини да се правят чупки , красота на скока , промяна траекторията на движение във въздуха и забавяне на скороста по време на скок.
                          За Whip ли говориш или за Scrub?

                          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                          Затова във въздуха се прави чупка и мотора лети странично , съпротивлението е голямо и скороста пада.Същата техника я ползват пилотите във висшия пилотаж.
                          Разликата в съпротивлението между мотор който лети нормално и такъв който лети странично е почти никаква!! Не се заблуждавай! Във висшия пилотаж аеродинамиката е много по силно изразена поради много по високата скорост!!

                          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                          Когато има изкачване завой и спускане , техниката много наподобява скока на височина при лекоатлетите , мотора лети почти хоризонтално и не стъпва изобщо на билото.
                          Визуално си приличат, но техниката за изпълнение няма нищо общо

                          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                          Контрола във въздуха се контролира само със задна спирачка , при подаване на газ се вдига предницата , при чукване на спирачката се накланя непред.
                          Контрола във въздуха се прави основно с тяло, спирачката и газта са помощни средства!

                          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                          Ако се скача на по висока предавка , скока е дълъг и нисък , при по ниска е висок и къс.
                          според Яската тука съм се бил "заяждал" и за тва го коригирам

                          Кажи повече за разликите в предавките
                          Последно редактирано от Jister; 06-02-10, 19:04.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Как се правят чупки?

                            Само със задна спирачка , не с предна , това имах предвид. Когато карах крос 250 2-тактови , имаше по 60 човека на пресевките само в този клас .
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #44
                              До: Как се правят чупки?

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              Само със задна спирачка , не с предна , това имах предвид. Когато карах крос 250 2-тактови , имаше по 60 човека на пресевките само в този клас .
                              Ами тогава си взимам част от провокативните думи назад

                              тогава обясни тва за предавките защо на по висока скачаш по ниско и по далече и обратното за ниска?

                              като кажеме че скоростта е същата при единия вариант имаме повече обороти , как това влияе на траекторията?

                              Коментар


                              • #45
                                До: Как се правят чупки?

                                Не става въпрос дали си на първа или пета , има скокове които могат да се скочат на втора и на трета. На втора излиташ много нагоре и за да не се приземиш на задна гума \ знаеш че не е желателно при трапец\ трябва да промениш наклона на мотора. Ако скочиш на трета , височината ще е по ниска и не е нужна такава корекция , но скороста при приземяването ще е висока и няма да можеш да завиеш. Най-вече зависи какво следва след скока , ако е спускане , трета предавка. Знаеш , че понякога предавките се сменят и във въздуха , най-вече при 2-тактовите.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X