Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се правят чупки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Как се правят чупки?

    Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
    Евалата пич! Добре, че имаш време да си караш нонстоп. аз за сега само повече обиколки гледам да въртя и да имам повече контрол във въздуха, ама май карам само уикенда... : (

    а как така толкова ниско над земята си го сгънал, кажи как почна да се учиш да го кривиш и какво правиш точно, кормилото ли сучеш, степенките ли...то има някои скокове на завои, които май са по-благоприятни за такива работи..
    На мотопистата този след трите е такъв..
    Значи как започнах да се уча ли? .. хм .. ами виж сега . Намен както виждате по снимките и самите условия са такива го искривявам наляво. В същност този терен на които карам представлява две последователни изкачвания с малко разсъояние помеждудвете байрчета. На второто байрче излитам право нагоре обаче точно в мига в които мотора леко се отлепи предната му гума някак си с тяло го нагланям мотора но немога да ви обясня точно защото не го правя по книга а така го усещам. Доста състезания суперкрос съм гледал сас James Steward и гледам горе долу какво прави и аз се опитвам да го повторя. Незнам на коя страна ще ти е по удобно и ако го правиш на трапец това нещо престави си че си срещу трапеца. Почваш да се засилваш от примерно левия краи към десния и в момента в които излетиш от десния краи, усещаш че мотора леко се отлепя изнасяш си тялото в едната страна на мотора и завиваш забързо с кормилото зависи колко е дължината на трапеца подаваш гас за да паднеш добре на попивката а за да върнеш мотора просто насочи кормилото направо. Знам че главата е най-тежката част от човешкото тяло и тя много помага за завъртането на 90 градуса, но това е друга тема
    [I] Георги Недев
    Motocross Lifestyle !! :twisted:
    [/I]

    Коментар


    • #17
      До: Как се правят чупки?

      Първоначално публикуван от FoReVeRcHo
      Евала колега.И аз някои мога да ги правя но не пробвам често че ме е страх
      Колега да ти кажа че най-големия враг на тия неща е страхът.. затова умната .. по малко страх повече гас но се пак внимаваи
      [I] Георги Недев
      Motocross Lifestyle !! :twisted:
      [/I]

      Коментар


      • #18
        До: Как се правят чупки?

        Ееей да, това е добър начин: вместо да се опитваш да го изкривяваш, по-добре да се опитваш да го изправиш. еваларка!

        Коментар


        • #19
          До: Как се правят чупки?

          Гошка пусни някое клипче,на твоите скокове,да видят и колегите как го правиш.
          [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
          ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

          Коментар


          • #20
            До: Как се правят чупки?

            Нямам клипчета още
            [I] Георги Недев
            Motocross Lifestyle !! :twisted:
            [/I]

            Коментар


            • #21
              До: Как се правят чупки?

              Ето няколко показни от батковците на световното. Снимките са малко старички, от световното в Севлиево 2006-та но не им пречи да са за пример



















              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #22
                До: Как се правят чупки?

                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                Ето няколко показни от батковците на световното. Снимките са малко старички, от световното в Севлиево 2006-та но не им пречи да са за пример



                Краси извинявай можеш ли да ми кажеш или някой да обясни снимката със зеленото кавазаки(377номер) състезатела какво стиска с двата пръста на дясната ръка и защо го прави
                Последно редактирано от Тануцо; 16-05-09, 00:32.
                [URL="http://www.youtube.com/watch?v=9HxSw-FCv8U&feature=related"]
                [/URL]

                Коментар


                • #23
                  До: Как се правят чупки?

                  Не се вижда много ясно, но май леко я е понатиснал То това малкото лостче, което е стиснал всъщност дублира големия лост на предната спирачка Поправете ме ако греша
                  А иначе се стиска спирачка, когато си на скок, и във въздуха, за да наклониш предницата напред така както си във въздуха. За обратното пък (да вдигнеш предницата) подаваш газ. Но май се получавал номера май еднократно, т.е. не можеш на мнооого дълъг скок например постоянно ту да вдигаш предницата, ту да сваляш, и така няколко пъти
                  На тези сравнително малки скоци не виждам май кой знае какъв смисъл да се натиска спирачката, тъй като ако уцелиш траекторията мотора би трябвало дане излети много от скока

                  Ей го бе, вижте колко е лесно
                  http://www.youtube.com/watch?v=RQPAz...eature=related

                  Вижте на 41-42 секунда. Тук доколкото виждам, всъщност Бубалистичния май не променя траекторията на движение на мотора (той си върви направо), просто той точно преди да излети от скока си измества тялото леко в страни (в случая в дясно), и после излитайки, едновременно с това кривва и кормилото и готово

                  http://www.youtube.com/watch?v=QRZfz...eature=related
                  Също на това клипче, любимото ми е от 28-тата секунда нататък - но тук много бързо се случват нещата и почти нищо не се разбира Но определено човека не го бърка дали наляво или надясно (също така нагоре, надолу, напред, назад и така нататък ) ще изкриви мотора
                  Последно редактирано от HD; 16-05-09, 08:46.
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • #24
                    До: Как се правят чупки?

                    Но эа да свалиш предницата трябва да блокираш эадното колело тоест да натиснеш эадната спирачка.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Как се правят чупки?

                      Първоначално публикуван от VIKI RACING Преглед на мнение
                      Но эа да свалиш предницата трябва да блокираш эадното колело тоест да натиснеш эадната спирачка.
                      Не знам, не съм специалист, дори нямам мотор, но съм чел, че става с блокиране на предното колело А с блокиране на двете дали не става по-бързо свалянето на предницата?
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • #26
                        До: Как се правят чупки?

                        Как става номера явно не знаем.Но май верно както каза колегата HD , на снимката се вижда че не натиска предна спиречка(тя му е пред пръстите).А какво натиска ще ви кажа като достигна това ниво.
                        MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                        (А1+)
                        О877ООО98О

                        Коментар


                        • #27
                          До: Как се правят чупки?

                          Първоначално публикуван от VIKI RACING Преглед на мнение
                          Но эа да свалиш предницата трябва да блокираш эадното колело тоест да натиснеш эадната спирачка.
                          Точно обратното е Вики пробвай ги и ще видиш, трябва да блокираш предното колело за да падне предницата и задното(или да подадеш газ) за да падне задницата на мотора. Аз само не разбирам ако се блокират и двете колела едновременно какво става ?
                          Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
                          [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Как се правят чупки?

                            Хм моя малък опит пък и една друга тема ( http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=41396 ) показват друго.След обстоен преглед на написаното в тази тема и последвалите ми карания на мотокрос писта, опита показва, че когато дам рязко газ във въздуха предница се вдига леко.От "човки" поне така се спасявам.Като видя, че падам много напред гледам да се изнеса малко назад и подавям рязко газ.Натискането на предната спирачка би трябвало да вдигне предницата.Получава се почти същия ефект все едно да дадеш рязко газ.Със задната спирачка не съм експериментирал.
                            Иван Маринов
                            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                            ЕНДУРО ВАРНА

                            Коментар


                            • #29
                              До: Как се правят чупки?

                              Първоначално публикуван от Пенко Преглед на мнение
                              Точно обратното е Вики пробвай ги и ще видиш, трябва да блокираш предното колело за да падне предницата и задното(или да подадеш газ) за да падне задницата на мотора. Аз само не разбирам ако се блокират и двете колела едновременно какво става ?
                              Вижте пичове аз мога да ви кажа че и двамата сте в голяма заблуда .. за да смъкнете предницата надолу трябва да блокирате задното колело или предното (но не за предпочитане !! ) а за да свалите задницата се Подава ГАС ! от малкия си опит в мотокроса това сам го научил поне също така се използва и много тялото .. има много тънкости които все още се опитвам да ги използвам и като успея да ги приложа перфектно ще ви кажа как стоят нещата
                              Последно редактирано от Тануцо; 17-05-09, 09:45. Причина: правопис
                              [I] Георги Недев
                              Motocross Lifestyle !! :twisted:
                              [/I]

                              Коментар


                              • #30
                                До: Как се правят чупки?

                                Брех , и аз не знам за какво е тая ръчица, но като гледам снимката не излизат някакави причудливи други кабели. Ще е добре някой по-светнат да ни каже. За натискане на предната спирачка в скок съм пробвал, но нищо не става. Контрола над нивото на предницата зависи изцяло от въртененто на задната гума. Там ефекта на жироскопа е по-силен,защото заедно с главина, верига, пиньон и дебелата гума, масата и е много по-голяма. АКо реално имаше значение, според мойте изчисления ако натиснеш предната спирачка би трябвало да ти вдигне задницата, но като пробвах на скока нищо не усещам..по-добре става като си преместя тялото и бутам кормилото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X