Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

    Здравейте, знам че тази тема е изчерпана на максимум, но все пак не съм сигурен какво да избера...изчетох бая характеристики на двата мотора и искам да ви помоля за един прост съвет, за да съм сигурен в избора си...Та освен разликата в теглото, ХР 250 е с 6 степенна скоростна система, а ХР 400 с 5, и естествено и кубатура и коне - тези да кажем 10тина коня имат ли някакво значение за вървежа т.е 400 върли ли усезаемо повече от 250? (просто нямам възможност да ги покарам и двата). Та въпроса ми е - има ли смисъл да търся 400 като мога 2 пъти по-лесно да си намеря 250(говорим за 2002г. нагоре), а и нямам години за повече от 350... но това не е голям проблем... Благодаря предварително! А и да кажем, че типа ми на каране е смесен..... да речем каране до Пампорово, след което поемам до връх Снежанка......(смесено)
    09 YZ290F Athena BB

  • #2
    До: Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

    Това кой мотор е за теб не зависи от двата модела, а от твойте възможности !!!
    Разликата в конските сили не е 10, а 4-5 коня... По голяма е разликата в силата на двигателя(въртящият момент). При 400 е почти 34 нютона(колкото всъщност са му и к.с.) а 250та има около 26-27 нютона, но е малко по изцедена и достига към 29к.с.... Отделно усещането за владеене и държане на моторите е по-различно...
    Всичко зависи от теб. Колко си подготвен. Ако имаш опит взимай 400, ако си начинаещ ще сгрешиш с по-големия

    Коментар


    • #3
      До: Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

      Карал съм 250 и знам горе-доло как върви, НО за съжеление не съм карал 400 и незнам как се държи той, но моето мнение е ако имаш опит (и най-вече достатачно пари) си взимай 400

      А ти от къде си?
      Гледам, че искаш да караш на Пампорово. От този край ли си?
      Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

      Коментар


      • #4
        До: Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

        Ми имам опит(карам от 15 годишен едно Suzuki TS 125) .Май това ми беше необходимо да чуя....и аз бях за 400 ма щом и вие казвате го реших....иначе съм от София, но просто давах пример за маршрут, който живот и здраве ще минавам често . Само се интересувах дали има голяма разлика между моторите. Сега остава само да си намеря запазен 400....Чух че в Севлиево имало мотори и ще трябва да се обадя, за да провера точно какви имат на склад.
        09 YZ290F Athena BB

        Коментар


        • #5
          До: Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

          Mахай ги тези 250-ки те не стват.Ако се вземеш такъв за един месец ще ти омръзне,и пак ще искаш да си купиш400.Слушай ме

          Коментар


          • #6
            До: Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

            В този случай съм твърдо за 400-ката! Не е толкова мощна, че да ти вземе страха, а с времето ще му свикнеши ще се кефиш на мотора. 250 е слаб...

            Коментар


            • #7
              До: Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
              Mахай ги тези 250-ки те не стват.Ако се вземеш такъв за един месец ще ти омръзне,и пак ще искаш да си купиш400.Слушай ме
              Колега, не се изразявай неточно !
              250 си СТАВА за някои неща и НЕ СТАВА за други както и твоята 426 кубикова ямаха !
              Само искам да кажа, че и двата мотора са добри и какъвто и избор да направиш, няма да сгрешиш !
              [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
              [/FONT]________________________________________
              [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
              [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
              [/CENTER]
              [/CENTER]

              Коментар


              • #8
                До: Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

                Единствената прилика на двата мотора е че са хонди.ХR-400 освен че е по мощен е доста по удобен освен ако не си под 172см.Не се колебай, ако ти падне 400 в добро състояние вземи го няма да съжаляваш.

                Коментар


                • #9
                  До: Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

                  Първоначално публикуван от Даниел Туйков Преглед на мнение
                  Колега, не се изразявай неточно !
                  250 си СТАВА за някои неща и НЕ СТАВА за други както и твоята 426 кубикова ямаха !
                  Само искам да кажа, че и двата мотора са добри и какъвто и избор да направиш, няма да сгрешиш !
                  Да ама ти искаш по яка нали.И трябва да го сменяш.Да го продаваш и да купиш друг.Това са операции от които мо
                  же да загубиш пари,и то няма начин--абе мое мнение

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

                    Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                    Mахай ги тези 250-ки те не стват.Ако се вземеш такъв за един месец ще ти омръзне,и пак ще искаш да си купиш400.Слушай ме
                    +1
                    Карах няколко 250-ки и определено за моите 80 кг е слабичък.
                    Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

                      Първоначално публикуван от mitaka81 Преглед на мнение
                      +1
                      Карах няколко 250-ки и определено за моите 80 кг е слабичък.
                      Абе много са си хубави но ние сме все по над 85 кила ,и работата малко като на Настрадин ходжа магарето.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

                        Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                        Да ама ти искаш по яка нали.И трябва да го сменяш.Да го продаваш и да купиш друг.Това са операции от които мо
                        же да загубиш пари,и то няма начин--абе мое мнение
                        Kъде и кога го прочете ?
                        Мотора ми е перфектен, наистина на моменти може да е слаб, но на практика това дава предимства.. твоята 426-ца като е силна защо ще я махаш ще си взимаш КТМ SX 380 ли ?
                        Както казах зависи от много неща това дали мотора става или не става за нещо !
                        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                        [/FONT]________________________________________
                        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                        [/CENTER]
                        [/CENTER]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

                          офф:

                          Първоначално публикуван от Николай Преглед на мнение
                          ..... освен ако не си под 172см.....
                          Нали знаеш, че не си прав. Доста са под този размер и не им пречи на карането.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

                            XR - 400 не е масов мотор... Части, менюъл, съвети за поддръжка? А и като гледам пича няма години (та май и кила, та и опит) за 400-ката!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Хонда ХР 250 и ХР 400 ?

                              Първоначално публикуван от BukToP Преглед на мнение
                              офф:



                              Нали знаеш, че не си прав. Доста са под този размер и не им пречи на карането.
                              Верно ако ще я кара на крос може и да е по дребен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X