Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тампон на двигателя

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тампон на двигателя

    Купих и аз два москвичови 412 тампона. Не искаха да ми пратят един, че бил под 10 лв. Та сега си имам и един резервен. Тия дни ще го сложа на (шаси) Исузу Трупър 2.3 1987-ма 90 кс с двигател 2.4 Фронтера 125 кс преправен до 150-170 кс (за тампона е от значение).
    Надявам се да издържи повече от година на моето каране.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Тампон на двигателя

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      Купих и аз два москвичови 412 тампона. Не искаха да ми пратят един, че бил под 10 лв. Та сега си имам и един резервен. Тия дни ще го сложа на (шаси) Исузу Трупър 2.3 1987-ма 90 кс с двигател 2.4 Фронтера 125 кс преправен до 150-170 кс (за тампона е от значение).
      Надявам се да издържи повече от година на моето каране.
      Ще споделиш, как е!
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • От: Тампон на двигателя

        Днес монтирах нов ляв тампон на двигателя на фронтера спорт X20SE . Поставих тампон от TOYOTA OEM-12361-54140
        Тампона пасва идеално само дето е по нисък с 5мм.
        Цената с отстъпка 23 лв.

        Коментар


        • От: Тампон на двигателя

          Полезна информация колега
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • От: Тампон на двигателя

            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            Ще споделиш, как е!
            Споделям - перфектно! Преправянето е минимално.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Тампон на двигателя

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Споделям - перфектно! Преправянето е минимално.
              Ще имам едно на ум занапред! Варианта от Тойота също не е зле, но се притеснявам, че липсва системата за защипване на двете метални планки, което все пак би предпазило мотора от изпадане ако джипкате с обърне и гумата на тампоните се скъса, или вече е скъсана.
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • От: Тампон на двигателя

                Владо, ако ти се обърне джипът, последна грижа ще ти бъде, къде би отишъл двигателят. Стига да не е и той върху теб, разбира се.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Тампон на двигателя

                  С Франко съм се обръщал 7 пъти, и надали има случай тампоните да са били здрави. А витарските нямат никаква защита за да държат двигателя при обръщане.
                  Споко.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Тампон на двигателя

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    С Франко съм се обръщал 7 пъти, и надали има случай тампоните да са били здрави. А витарските нямат никаква защита за да държат двигателя при обръщане.
                    Споко.
                    Ако тампонът е скъсан и двигателя просто си лежи на него, както често се случва при нашите фронтери, какво се случва при обръщане ако тампонът няма заключващият дизайн (като тойтоския)?
                    Алекс... еми зависи, ако е просто катурване на една страна е едно, а ако се правят лупинги недай си боже друго... Но и в двата случая, ако нищо не държи мотора е кофти.
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • От: Тампон на двигателя

                      На теория двигателя ще се изсипе върху капака или подкалниците.
                      На практика нищо такова не се случва.
                      Нали ти казвам-пробвано е мнопго пъти.
                      Колкото и пъти да съм свалял двигателя на Франко-не е имало случай да е със здрави тампони. Отначало слагах здерави, но после се отказах-след като всеки път тампоните са скъсани, а джипа си върви(даже и като се обърне двигателя си стои на място)-не виждам смисъл да слагам нови, щом ще се скъсат след първото състезание.

                      Тампоните бяха витарски, никакви заключващи или осигурителни механизми.

                      Разбира се-хубаво е тампоните да са зрдави, това което искам да кажа, че даже и със скъсани тампони нямна драми при обръщане.
                      Може би центробежната сила го държи
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Тампон на двигателя

                        По-вероятно скоростната кутия го държи и не му дава да избяга.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Тампон на двигателя

                          Няма значение котката черна ли е или бяла........

                          Фронтерите да не би да нямат скоростни кутии.

                          В последното изпълнение Франко си беше повече фронтера отколкото витара-C20NE с неговата си кутия...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X