Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тампон на двигателя

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тампон на двигателя

    Ситуацията е следната,скъсан ляв преден тампон на двигателя,по точно опечен от изпускателните тръби,къса се като прегорял дунапрен,и в момента опира желязо в желязо,и всеки ден се усилват вибрацийте,ЛОШАТА новина е че този тампон не става от нищо друго,защото няма да издържи на топлината от двигателя тъй като са много близко и трябва да е оригиналният,а нов стува 230-300 лв,както се намери
    Ако се преправи,няма да кара много,а двигателя да се вдига през 6 месеца за тампон,малко не става,сега се чудя какво да правя?тампона е само оргининален,няма ментета,защото лиценза не е продаден,и се поръчва и прави само в Германия,от фирмата производител,няма ментаци,няма туски боклуци,работата е сериозна!

    Някакви съвети?


    Поздрави

  • #2
    До: тампон на двигателя

    Колега и аз съм със същия проблем само че незнам точно кои тампон е отишъл. За всички ли се отнася това , което пишеш или само за предните.

    Коментар


    • #3
      До: тампон на двигателя

      И за задните също......
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        До: тампон на двигателя

        Колата е с 2 тампона на двигателя,ляв и десен,и един на скоростната кутия,аз говоря само за левия тампон и това е цената само за левия тампон,на 3 общо е над 700 лв!
        Сега се чудя какво да правя,но май ще го сменям с нов,не ми се рискува с втора ръка,после след 6 месеца пак по масйтори,защото трябва да се разхлаби тампона,да се повдигне двигателя,или да се вдигне,кой с какво може и тогава да се сменя,а е едно парче гума с две метални пластини и стува като за торба с тампони!


        Поздрави

        Коментар


        • #5
          До: тампон на двигателя

          Пробвай с тампона от Исузо.........

          Джокер - Тропер/Трупер.

          А отделянето/повдигането на ДВГ е лесно, ще ти го демонстрирам с един прост крик/стандартен, и едно дървено трупче/по размер.....Да си носиш едно Тюламор Дью 0,7л.
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            До: тампон на двигателя

            не става от други коли,вече се консултирах с колегата Исузо(и той няма здрав).
            Бил някакъв много специфичен само за този модел,били се преправяли,подлагали парчета гума,за мен е кърпена работа.но в 1-ят ми пост,се отказах от това защото искам всички да е на 6 по колата,най съм мразил мордарията в този живот!като ще се прави нещо да се прави,ако ще се мъчим,по добре да не го започвам!

            Поздрави

            Коментар


            • #7
              До: тампон на двигателя

              като ги видя тези две думи и ми се повдига. мога да те успокоя, че доколкото знам за твоя модел поне не е проблем доставката и струва около 220лв. Аз търся за моята от месец август миналта година и вече съм почти отчаян ( Фронтера 2,2 ДТЛ 1999г.) За твоята предполагам,че ще се намери и нещо втора употреба на добра цена. В една друга тема един колега сподели ,че си намерил втора употреба за моя модел... ама София-малко ми е далеко. Ве че си мисля ,че по-лесно бих могъл да си намеря част за космическа совалка

              Коментар


              • #8
                До: тампон на двигателя

                не е проблема в доставката а в цената,тази гума да не е правена от космически елементи,парче гума с две метални пластини с болтове!Ще се търси такъв,сега колата не се кара,а ми трябва,затова съм я взел,не да ходя с градският транспорт и да я гледам пред блока,както се казва:
                очи гледали,очи плакали


                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: тампон на двигателя

                  Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                  не е проблема в доставката а в цената,тази гума да не е правена от космически елементи,парче гума с две метални пластини с болтове!Ще се търси такъв,сега колата не се кара,а ми трябва,затова съм я взел,не да ходя с градският транспорт и да я гледам пред блока,както се казва:
                  очи гледали,очи плакали


                  Поздрави
                  Абе карай си я смело, само не и давай рязко газ и няма какво да и се случи. Аз карах със такъв тампон без болтове изобщо някъде към 6 месеца и около 15 000 километра и освен стърженето нищо друго не се случи.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    До: тампон на двигателя

                    моя е 275лв. и проблема е точно в доставката- е това е наистина проблем, с парите някак си се примирих-няма друг вариант. иначе си карам вече седем месеца, а така я взех, засега освен отвратителните вибрации други негативни последици няма, а е и дизел все пак (вибрациите са по големи)

                    Коментар


                    • #11
                      До: тампон на двигателя

                      Не знам какъв ти е двигателя,но ако е бензин и тампона е с един болт се обърни към колегата ИСУЭО.Той има обръщана Фронтера на 70000км.Левия тампон е в него ако за две седмици не го е дал.Десния е при мен ако някой се интересува.

                      Коментар


                      • #12
                        До: тампон на двигателя

                        Решението е взето,ще го сменям с нов,остава да се поразтърся с приятели в София,че тук в Плевен ми обявиха цена 300 и нагоре,,и ще се сменя че без кола не се трае
                        Звънях му,няма здрав,всичките не стават,всичките не са стока,не би ни пробутал нещо калпаво,от него си взех двете ел машини за стъкалата и съм много доволен.

                        Поздрави
                        Последно редактирано от FiveFinger; 23-02-08, 08:04.

                        Коментар


                        • #13
                          До: тампон на двигателя

                          ето го и въпросният тампон на двигателяутре в 9 часа ще съм на линия при майстора и ще се поставя,цента е 237 лв наличен на склад.




                          Поздрави
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: тампон на двигателя

                            Честито на колегата за тампона!(какви работи доживяхме да си честитим)С моя още съм наникъде не съм. От поредното "сигурно" място , от коета щяха да го доставят на цена 275 за две седмици... и така мина повече от месец. Сега ми предлагат от две места 320 лв и едното за два дни доставка за 335лв. Търся отчаяно и втора употреба- от едно място ми обещаха ,че ще карат една Фронтера, като моята(2,2 дизел16 вентила 1999г.) за части в понеделник, ама вече не вярвам.
                            П.П. Доставната цена на тампона ,която случайно научих е 98 евро.- другото си е надценка -ако искаш...

                            Коментар


                            • #15
                              До: тампон на двигателя

                              и на мен ми намираха втора ръка тампон за 50 лв,но категорично отказах защото този е до ауспуха и втората ръка гаранция няма,ако изкара 2 месеца и се скъса?не са малко парите но гарнцията е поне повече,5 години да изкара си е платил цената,по хубаво от новото няма,още повече че това си е детска болест при нашите коли,доволен съм че ще го сменя,но на каква цена само аз си знам


                              Поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X