Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тампон на двигателя

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Тампон на двигателя

    Привет и от мене като стана въпрос колко ще изкара въпросният тампон от Москвича да си кажа и аз думата . Можеби съм минал около 30 000 км. и все още е като нов .Но винаги има едно НО надявам се да изкара поне още толкова пък за тази цена какво му плащаш така да се каже .
    Сиромай човек жив дявол нали така.
    Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

    Коментар


    • #62
      До: Тампон на двигателя

      Здравейте и от мен и Честита Коледа на всички....МНого ще съм ви благодарен ако някой може по добре да ми отговори и точно...Фронтерката е с двигател 2.4i ...Проблема е въпросния тампон на двигателя.....даже не съм и лягал да видя десен или ляв е просто искам да знам въпросните приспособления дали важат за този двигател знам че има значение от двигателя....ако някои може да ми помогне ще съм му мн благодарен... Благодаря ви колеги...

      Коментар


      • #63
        До: Тампон на двигателя

        Такаа
        При мен проблема беше левия тампон, сложих един от москвич но искара точно 3 дена просто тои не държи на опън. След доста чудене за тези ми ти 180 лева или повече бяха не помня миналата седмица си купих тампон от форд фиеста заден, има 2 модела аз взех този за по големите двигатели 40 лв струва и е с шпилки от 2-те страни, необходими доработки: малко рязане, заваряване и пробиване на долната планка от оригиналния тампон и сега не си познавам джипката
        Мислех че съм направил повече снимки ама...
        Прикачени файлове
        Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

        Коментар


        • #64
          До: Тампон на двигателя

          Колега радвам се че си намерил още един вариант на този въпрос за тампона .Аз все още нямам проблем с Москвичовия както си замине ще опитам твоят вариант.
          Много безпроблемни километри от мен .
          Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

          Коментар


          • #65
            До: Тампон на двигателя

            Вече и аз съм с тампонче от космич 408.Излезе ми 5 лева и 30 минути труд и творчество.Демонтажа и монтажа е като детска игра--2 звезди 19 и 14 маслен крик и излиза толкова лесно че ако ме гледа Астор ще си помисли че му правя фокус.Поставянето е по същия начин.А ефекта е невероятен все едно не е моята талига.Сега остава да и играя едни сопи в гърба и да видя колко ще издържи.Но и колкото да изкара за 5лева мога да ги сменям всяка година.
            [B][I][U]Ако някои се опита да те засенчи остави го да слънчаса[/U][/I][/B]

            Коментар


            • #66
              До: Тампон на двигателя

              Мдааа , вчера след бегла проверка по ходовата част забелязах с помощта на една щанга , че и при мен проблемния тампон откъм генерацията е заминал . Това че двигателя не дъдре като дизел го отдавам на факта че поне другия прилича на здрав и компенсира до някъде вибрациите.
              Преди малко в един магазин ми обявиха цена 240 лв. Аргумента е че идва директно от Опел , а те не били продали лиценз за производство на тези тампони . Сиреч , правят си ги сами и подържат монополно висока цена. Както казваше някъде Кограман за две планки и една гума ... нема да ги бъде !
              Та ме хванаха дяволите и реших: Така и така в мойта фирма имам щанци , наемам се да изработвам планките и болта , както и ще се прежаля за един оригинален тампон , но ще снема от него точните размери на гумата и ще изработя матрица за изпичане. Единствения проблем е да намерим гумаджия ( независимо къде в България) , който
              да измисли качествена гума , т.е. такава която да издържа на вибрации ( не съм специалист по гумите) . Та ако някой е в течение на подобен род дейност - нека да сподели. Щото е ясно че и други колеги ше изреват за тези тампони.
              За "лицензиите" не ми пука , дори тук да четат агенти на Закона за авторското право . Дойде ми до гуша от търговци-обирджии.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #67
                До: Тампон на двигателя

                Имаше един в София който излива тампони. Трябва да потърся. Даже един колега от форума си направи на СК тампона там и помня че каза че си бил като оригиналния. Ще поровя да видя кой беше....
                no signature no problems

                Коментар


                • #68
                  До: Тампон на двигателя

                  Е Т Чав . булеварт европа ,на втория светофар след макдоналтс на орион
                  МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                  Коментар


                  • #69
                    До: Тампон на двигателя

                    Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                    Ситуацията е следната,скъсан ляв преден тампон на двигателя,по точно опечен от изпускателните тръби,къса се като прегорял дунапрен,и в момента опира желязо в желязо,и всеки ден се усилват вибрацийте,ЛОШАТА новина е че този тампон не става от нищо друго,защото няма да издържи на топлината от двигателя тъй като са много близко и трябва да е оригиналният,а нов стува 230-300 лв,както се намери
                    Ако се преправи,няма да кара много,а двигателя да се вдига през 6 месеца за тампон,малко не става,сега се чудя какво да правя?тампона е само оргининален,няма ментета,защото лиценза не е продаден,и се поръчва и прави само в Германия,от фирмата производител,няма ментаци,няма туски боклуци,работата е сериозна!

                    Някакви съвети?
                    за 2.3TD-ставт от газ-53-със малка преработка-няма вибрации-15.лв.-бр.гуменото каре на кардана което е около 250.лв. тостава от ЛАДА-също -10-15.лв.също лагерите на задниа мост от цена 1100.лв.може да сесменят само-за около 80.лв.тези неща съм си ги сменял и преработвал сам. Ако имате въпроси пишете.
                    Последно редактирано от fanatic; 07-03-09, 07:22.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Тампон на двигателя

                      Колеги, благодаря Ви за особено ценните указания, които сте дали в тази тема !

                      Благодарение на нея вече съм с два тампона от москвич 412, понеже на моята Фронтера 2.3 ТД и двата бяха скъсани. Да споделя, че голям зор видях, докато определя мястото, на което трябва да се пробият отворите в оригиналната планка. После, като се замислих, най-лесния начин е, след като изчистиш гумата на стария, да го монтираш към шасито, москвичовия да го хванеш към двигателя с болта и да пуснеш двигателя с тампона да си легне на планката. После бележиш на долната планка и пробиваш смело.

                      Мисля, че като се сменят, трябва да се сменят и двата тампона, защото / поне при мен / имаше 8 мм разлика във височините в полза на москвичовия тампон.
                      Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Тампон на двигателя

                        Дано не те разочаровам но москвичовия тампон на дизелова фронтера не е добро решение.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #72
                          До: Тампон на двигателя

                          Първоначално публикуван от reta Преглед на мнение
                          за 2.3TD-ставт от газ-53-със малка преработка-няма вибрации-15.лв.-бр.гуменото каре на кардана което е около 250.лв. тостава от ЛАДА-също -10-15.лв.също лагерите на задниа мост от цена 1100.лв.може да сесменят само-за около 80.лв.тези неща съм си ги сменял и преработвал сам. Ако имате въпроси пишете.
                          Колега какви са тези/ лагери на задният мост/ на тия 1100 лв.,за кои лагери говориш?
                          (0+)
                          Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Тампон на двигателя

                            Първоначално публикуван от kameloot Преглед на мнение
                            Колега какви са тези/ лагери на задният мост/ на тия 1100 лв.,за кои лагери говориш?
                            2-та опорни на диференциала + 2-та на полуоските и този на пиниона някъде към 1000 лв. идват.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #74
                              До: Тампон на двигателя

                              Здравейте.Понеже въпроса ми е свързан съз заглавието реших да не пускам нова тема за да не трупам форума..Може ли някой да ме посъветва от къде може да се закупи нов ТАМПОН НА ДВИГАТЕЛЯ за OPEL FRONTERA DIESEL, година на производство: 2000 година.Много е спешно.Благодаря ви предварително на всички.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Тампон на двигателя

                                Булвария.... Пий един Валидол, преди да влезеш и да чуеш цената...
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X