Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тампон на двигателя

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Тампон на двигателя

    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
    Примерно ето това...
    Мисля, че е маркировка, че минал качествен контрол.
    Колко пари ти излезе тампона?
    no signature no problems

    Коментар


    • #47
      До: Тампон на двигателя

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Мисля, че е маркировка, че минал качествен контрол.
      Колко пари ти излезе тампона?
      За кой от двата питаш?...ако е този за носача - 60лв.Ако е за двигателя питай колегата "Kograman" снимката взех от негов пост за да покажа два различни детайла с еднаква маркировка...А моя тампон на двигателя е 3.40лв.-"Москвич-21412".

      Коментар


      • #48
        До: Тампон на двигателя

        Май тука е мястото да се похваля, че и аз най-накрая съм с с нов тампон , не ми се говори за цената, но ми стува близо година търсене. Че и не става от друг автомобил

        Коментар


        • #49
          До: Тампон на двигателя

          Първоначално публикуван от stam Преглед на мнение
          Май тука е мястото да се похваля, че и аз най-накрая съм с с нов тампон , не ми се говори за цената, но ми стува близо година търсене. Че и не става от друг автомобил
          Колега,би ли описал каква бе причината за подмяната на стария тампон с нов?...И ако не е тайна дай цена на новото изделие...Благодаря предварително!

          Коментар


          • #50
            До: Тампон на двигателя

            скъсана на две гумена част на тампона, по осезателни вибрации съответно в купето и дори удар метал в метал при по сериозно усукване. цена 250лв.

            Коментар


            • #51
              До: тампон на двигателя

              Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
              не е проблема в доставката а в цената,тази гума да не е правена от космически елементи,парче гума с две метални пластини с болтове!


              Поздрави
              Ами колега за двете парчета желязо съм съгласен , но гумата не е просто гума. За успикоител на карето ( пак гумен ) за Мерцедес190 се бръкнах със 105 лв. и се учудих по същия начин.Оказа се че има десетки видове"гуми" - различни по твърдост , издържащи на вибрации , маслоустойчиви и т.н. Както е казал народа - "козата си иска пръч". Далеч съм от мисълта , че руско-съветските другари от Москвич са се съобразили с температурните изисквания на тампона за Опел, за да е взаимозаменяем и да издържи на натоварването.Така че решението с такива присадки е временна работа . На мен например не ми се лежи всеки месец на сянка под джипа , омазан до ушите да монтирам кърпежи , предпочитам оригиналните части . Но това е въпрос на избор... и на джоба.....
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #52
                До: Тампон на двигателя

                така си е
                ама да взимам 3 бона заплата
                пък ако ги взимам то няма да е фронтера пък....
                абе луда работа
                BMW X6

                Коментар


                • #53
                  До: Тампон на двигателя

                  Ако някой има оригинален с кутийка или нещо такова, може ли да ми напише как се води на немски?

                  Какви са признаците, че тампона е за смяна?
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

                  Коментар


                  • #54
                    До: Тампон на двигателя

                    признаците са че се чува едно все едно че пробиваш с дрелка,като подаваш газ се увеличава,й най-лесният начин,отваряш капака,поглеждаш десният тампон и ако двете плочи са се сплескали една в друга скоро и твоят ще се обади.



                    Поздрави

                    Коментар


                    • #55
                      До: Тампон на двигателя

                      А как се води на немски този тампон. Искам да проверя на няколко места в Германия, защото цените които се коментират тука ми се струват силно завишени.
                      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

                      Коментар


                      • #56
                        До: Тампон на двигателя

                        ето един много полезен сайт http://detali.ru/, не е нужно да си много напред с руския и намирашоригиналния код на частта,която ти е нужна

                        Коментар


                        • #57
                          До: Тампон на двигателя

                          Еми да пиша и аз тогава, от скоро вибрациите на волана се позасилиха доста и като поразгледахме с един приятел установихме, че въпросния тампон на двигателя до колекторните тръби, въпреки че изглеждаше здрав се беше сплескал до положение при което двете му метални планки бяха допрени една до друга. Въпреки че в мястото на контакт има гумено покритие, вибрациите бяха доста осезаеми и определено дразнещи, та от прочетеното оттук и от съветите на ГОРСКИЯ и STEF BMW, реших да се опитам да го сменя и аз, при демонтажа установих, че привидно само омекналия тампон, всъщност е изцяло отделен от горната планка, като на мястото на съдирането гумата беше доста втвърдена от развиваната вблизост температура. Та с тампон от москвич 412 за 6 лв. /като на CHVORA/ и наистина за кратко време смяната беше извършена с тази разлика от монтажа на CHVORA, че аз закрепих тампона към долната планка чрез заварка, като преди това почистих добра гумирания слой по планката. Ефекта е страхотен , дано да е и максимално продължителен, но няма помен от вибрации и т.н., на фона на цената за която могат да ми го доставят в Казанлък - 245 лв. , както споменаха и други колеги и по два пъти на година да го сменям пак ще е по добрия вариант, но от това което видях като резултат, какво се получи и като здравина, ме съмнява да се стигне до това, всичко хубаво и благодарности към колегите които ми помогнаха със съвети.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Тампон на двигателя

                            Браво,колега!Радвам се,че успя...

                            Коментар


                            • #59
                              До: Тампон на двигателя

                              аз си пазя старият тампон,мисля да мина да си взема такъв от Москович
                              тои от каква модификация се води и какъв е?миже да се имровизира малко за да видя какво ще се получи
                              Новият не е мръднал,доволен съм че го смених,минах 10 000 км досега никакви ядове.




                              Поздрави

                              Коментар


                              • #60
                                До: Тампон на двигателя

                                тампон за двигателя на 412, закрепяш само за долната планка и си монтираш и предпазните ламаринки, ефекта е осезаем, остава да се види колко ще изкара, моето мнение е - че ще е много

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X