Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един автомобил за всичко или 1+1?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
    ... надявам се скоро да приведат Солунска / и прочие/ в нормален вид и тогаз спокойно ще се минава там и с Н1 /Хамър/
    Някой беше казал "Мераците на гераците" - подкрепям го, положението в София за съжаление Само ще се Влошава.

    Коментар


    • #17
      в Европата хората, които работят "в центъра" и нямат осигурено паркомясто отдавна са се отказали да ходят с кола на работа... у нас обаче все се намира някоя "безплатна дупчица" в която да се мушне шофьора в стил "щраус"... /главата в пясъка, останалото - отвън/
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        Чета, чета и все повече се уверявам, че аз нещо не съм наред..

        Като гледам всички тук сте с поне по една 'нормална' кола и един джип. Под нормална имам предвид нормална за ежедневна употреба - комфортна, с парно, с климатик и the whole nine yards (демек всичко).

        А аз съм с две класики (VW 1300 костенур и LR Defender) и нито една от тях не минава за нормална за ежедневни цели.. Е*ати..

        Първоначално публикуван от quadra
        Що си купувате такива бавни джипки че не стават за дълъг път брей!
        Е, зависи от стандартите и изискванията..
        Дифендър-а спокойно държи 120-140км./ч., което сравнено с твоя Гранд е срам , ама мен ме устройва идеално..

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от Yaro
          Чета, чета и все повече се уверявам, че аз нещо не съм наред..
          Като гледам всички тук сте с поне по една 'нормална' кола и един джип. Под нормална имам предвид нормална за ежедневна употреба - комфортна, с парно, с климатик и the whole nine yards (демек всичко).
          Споко, наред си! Даже по-наред. Цели 2 возила имаш, пък било то и едното VW1300.
          Аз пък вече съм пуснал "нормалната" кола за продан. Едно, щото разходи за 2 коли при един шофьор ми се виждат малко излишни от моята камбанарийка, и друго, че не виждам кой знае какво голямо предимство на "нормалната" си кола спрямо джипа за градско.
          Като размери нормалната ми "Вектра" е почти толкова голяма, колкото и Галопера, с който се обзаведох. Т.е. паркирането няма да ми е кой знае колко по-трудно, ако изобщо е по-трудно.
          Като разход на гориво вероятно пак там някъде ще се върже - двулитров бензинов с А95 срещу 2500 дизел с по-евтина нафта.
          Улиците в София, и в квартала ми в частност, по-скоро са аргумент в полза на джипа.
          Е, остават по-дългите пътувания, като до морето например. Ама все ще преживея, да карам с 20-30 км по-бавно. И без това не смятам, че имаме достатъчно добри пътища за скорости над 140.

          Разбира се, нямам намерение (поне засега) да използвам джипа за екстремни офроуд изпълнения, което улеснява избора на 1 возило за всички нужди.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            Правилно! Пък и не виждам какво пък толкова страшно има да караш само със 120 - 140...Няма смисъл всички да сме нарушители. Просто е нормално при скорост от 130 примерно да не си натоварен и да ти е комфортно а не да се чустваш все едно във всеки един момент че ще излетиш. Да, вярно, Гранда по каталог му дават 200 максимална, но това си е екстремизъм.... Въпросът е когато тръгна за морето например да стигна там и що годе бързо и в кондиция а не като сварен.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #21
              Преди време четох в една книжка че максимално разрешената скорост у нас е 120 ... Ще помоля всички които карат по-бързо и съм успял да докопам да не ми се сърдят. Уверявам ги че съм ги убил нарочно. Нищо лично, просто самоотбрана.

              Коментар


              • #22
                аз съм с 2 коли, пардон 2 тръка - блейзъра и диването. първоначалния ми замисъл беше да с ползвам блейзъра за всичко. почнах да го ъпгрейдвам - чип, филтри,други простотии, но навреме се спрях. просто не става. в нашия клуб - OVO има един пич със същия блейзър, надигнат, ожелезен, лебедки,блокажи, фарове, багажник - абе от-до. ама пак не става. и тогава с последните спестени от закуски пенита си взех тойотата. останалото е история...
                Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от митко
                  аз съм с 2 коли, пардон 2 тръка - блейзъра и диването...
                  "Диването" ми харесва за Тойотката..

                  Реално, не ми пречи да въртя Дифендър-а из тесните улици в центъра, има прекрасно серво и маневреност, въпреки, че е дооста дълъг... 'До морето' ме удовлетворява като скорост и комфорт. Е, има, далеч по-комфортни 4х4.. Разхода му е повече от приличен за мен - наскоро засичах 235л. за малко под 2.300км. Това не ме притеснява. Но нали знаете.. "ако му стане нещо.."?

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от Стефан
                    Преди време четох в една книжка че максимално разрешената скорост у нас е 120 ... Ще помоля всички които карат по-бързо и съм успял да докопам да не ми се сърдят. Уверявам ги че съм ги убил нарочно. Нищо лично, просто самоотбрана.
                    Стефане, не се праи! Виждал съм те с Багирата да пориш в лявото платно по Цариградско! надали караше с 80 /колкото е ограничението/!
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #25
                      ами ....

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                      нещо не се сещам каква е разликата за града между Дайхацу-то и Трупъра? също и за офроуд няма голяма разлика...

                      местата за паркиране не се делят на такива за дълга и за къса база или има място или няма
                      Ами Дайхацуто си е почти кола Убеди жена ми че е едно и също с Трупъра и ще черпя ...
                      Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
                      [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

                      Коментар


                      • #26
                        а Исузуто влак ли е?

                        Ако не ти представлява проблем премери широчината и дължината на двете - ще е интересно колко точно е разликата?

                        Може и един експеримент: сложи пред и зад исузуто по една щайга, кофа или нещо друго /не съвсем плътно/... изкарай джипа без да местиш ориентирите и помоли жена ти да паркира на същото място...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от митко
                          аз съм с 2 коли, пардон 2 тръка - блейзъра и диването. първоначалния ми замисъл беше да с ползвам блейзъра за всичко. почнах да го ъпгрейдвам - чип, филтри,други простотии, но навреме се спрях. просто не става. в нашия клуб - OVO има един пич със същия блейзър, надигнат, ожелезен, лебедки,блокажи, фарове, багажник - абе от-до. ама пак не става. и тогава с последните спестени от закуски пенита си взех тойотата. останалото е история...
                          Ти па за кво се включваш в темата ( майтап) тука говорим за разходи като винетка гориво каско, който при теб са си като да излезеш на клуб една вечер. Аз ако живеех в Канада щях със сигурност да имам поне 3 превозни средства един як офф-роудър една резачка и една лимузина ( не включвам мотори лодки и атв-та които със сигурност бих притежавал.)
                          братовчет ми живее в америка разнася пици и за 2 години вече има 4 автомобила, по-евтино му е да си копува вместо да ремонтира
                          Ех мечти мечти ( или вещомания)
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #28
                            off topic: у Канада си имат други проблеми...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от Стефан
                              Преди време четох в една книжка че максимално разрешената скорост у нас е 120 ... Ще помоля всички които карат по-бързо и съм успял да докопам да не ми се сърдят. Уверявам ги че съм ги убил нарочно. Нищо лично, просто самоотбрана.
                              вече не е ли 130 км/ч по магистрлата, не че е толкова важно,де....

                              Коментар


                              • #30
                                Ограниченията от скоро са : 50 градско, 90 извън, 130 магистрала!
                                RB Patrol Team

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X