Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазерна корекция на зрение......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лазерна корекция на зрение......

    Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
    Щом този във Варна ,който прави операцията още е с очила си правете сами изводите! За Митов говоря.
    абсолютно вярно и понеже това се води козметична операция, ако ходиш на липосукция или да ти удължават пишката, също първо провери доктора дали е минал процедурата!!!

    осъзнаваш ли колко несъстоятелно е това, което си написал горе?
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • От: Лазерна корекция на зрение......

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      абсолютно вярно и понеже това се води козметична операция, ако ходиш на липосукция или да ти удължават пишката, също първо провери доктора дали е минал процедурата!!!

      осъзнаваш ли колко несъстоятелно е това, което си написал горе?
      Нищо несъстоятелно няма ! Познавам и Митов и дъщерите му- ходят си с лещи. Също така съм и доктор и съм добре запознат с процедурата- не знам как ще реагира окото на лазерното прогаряне след 20години, а ! Иначе от удължаване на .,. Нямам нужда . И тези методи са ми ясни.

      Коментар


      • От: Лазерна корекция на зрение......

        Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
        Нищо несъстоятелно няма ! Познавам и Митов и дъщерите му- ходят си с лещи. Също така съм и доктор и съм добре запознат с процедурата- не знам как ще реагира окото на лазерното прогаряне след 20години, а ! Иначе от удължаване на .,. Нямам нужда . И тези методи са ми ясни.
        чудесно, щом си лекар, бъди полезен и дай сериозни аргументи що да не си правим лазерна корекция
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: Лазерна корекция на зрение......

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          чудесно, щом си лекар, бъди полезен и дай сериозни аргументи що да не си правим лазерна корекция
          Като имам време ще се поразровя из "западни" статии , защото напоследък тук всичко е комерсиално.

          Коментар


          • От: Лазерна корекция на зрение......

            Ами въпрос на навик е носенето на очила или лещи ... със всичките му недостатъци.Защо лекаря не си прави корекция може да каже той ... Аз доколкото знам има възрастова граница за това и тя е около 45 години.Защо дъщерите му носят ... те също си знаят най-добре.Ние може само да гадаем.За мен това е правилният избор.А какво ще стане след 20 години ...божа работа

            Коментар


            • От: Лазерна корекция на зрение......

              След 40-50 годишна възраст (за всекиго различна), акомодацията спира (намалява драстично) и ако си късоглед, с очилата не виждаш наблизо, Но можеш да свалиш очилата и да четеш, пишеш и каквото там правиш наблизо. А ако си си коригирал лазерно зрението, няма какво да свалиш, трябва да слагаш очила за далекогледство. Не благодаря.

              Коментар


              • От: Лазерна корекция на зрение......

                При умерено късогледство - под минус два диоптъра, действително в един момент можеш да излезеш на нула и да не ти трябват въобще очила, но зависи и от други фактори и затова не е масово явление.
                На мен ми е интересно какъв кураж трябва да имаш, за да легнеш под лазера и с двете очи? И то на промоция. Трябва абсолютно доверие към доктора. Тези промоции говорят за конкуренция между множеството вече такива центрове. Тази техника е много сладка инвестиция, но дали се ивестира както трябва в обучение на тези, които боравят с нея?
                Както и да е, аз вече излязох от възрастовите граници за корекция на диоптри, сега трябва да се ослушвам вече за пердета.

                Коментар


                • От: Лазерна корекция на зрение......

                  Аз възрастово все още "имам възможност", но НЯМА.Имам позната на която два пъти й правиха лазерна корекция на очите и до 2-3 години диоптрите се възвръщаха-не напълно, но с 1-2 по-малко.Тя имаше 5 и нещо и 6 и нещо.За трети път не съм я питал дали се престрашила.

                  Действието се развива 2004- 2006 година.


                  Видео за възможните "LASIK проблеми"(LASEK и другите лазерни методи) разяснени от водещи специалисти в САЩ и КАНАДА за възможните и възникнали проблеми за част от пациентите-видеото е на английски език и реални пациенти пострадали от LASIK:
                  1. част:

                  2. част
                  Гореописаното е в САЩ, а сега си представате какво е тук в България...

                  ЛИНК към страницата на щатската FDA(Агенция по храните и лекарствата) и темата там, както и одобрените от тази агенция апарати за лазерна хирургия : http://www.fda.gov/MedicalDevices/Pr.../ucm061354.htm -нещо до което в България и да искаш като потребител не можеш да се "добереш" от която и да е държавна Агенция...
                  Рисковете от научна гледна точка, а не компаниите произвели лекарските машини или самите лекари и клиники:


                  Ако искате да разберете истината просто поискайте договора и прочете клаузите му преди да се подложите на "такава проста козметична процедура".Ако ви бутнат договора за подписване "така между другото" и ако има клаузи за юридическа неотговорност в случай на усложнения от "козметичната манипулация", тогава нещата са ясни- евентуалните "следкозметични" усложнения ще са за сметка на вашия живот, семейство и джоб...
                  За клиниката ще са само платените от вас пари...
                  На вас оставям да осмислите защо лекарските среди на запад я наричат surgery , a не cosmetic
                  процедура.
                  Добре помислете дали тези за които surgery= cosmetic ви казват цялата истина за този метод ...
                  Последно редактирано от Justif; 08-06-13, 10:23.

                  Коментар


                  • От: Лазерна корекция на зрение......

                    Здравейте, bacifan2,
                    Моля Ви, ако имате възможност да споделите след вече 5 години от Вашата операция как стоят нещата - всичко ок ли е, имате ли странични ефекти или други проблеми, връщане или задълбочаване на диоптрите и като цяло да споделите как се чувствате? Благодаря предварително за отделеното време!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X