Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазерна корекция на зрение......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Лазерна коррекция на зрение......

    Колега Маняков, къде по-точно търси офталмолог, който да си е направил лазерна корекция? От 03 до 05-ти септември в Гранд хотел "Варна", се се провежда национална конференция по офталмология, пробвай там, със сигурност ще намериш.
    NISSAN PATROL 2.8TD

    Коментар


    • #92
      До: Лазерна коррекция на зрение......

      Приятели, прочетете книгата на Норбеков "Опитът на един глупак, стигнал до прозрението как да се избавим от очилата". В книгата е описано, че тази система за възстановяване на зрението работи на 100%- от 100 човека -100 си възстановяват зрението.Тази система е предложена от Норбеков и в Япония за експериментиране. Отговорът на японското правителство е , че системата наистина работи на 100%, но те не са готови да я въведат по обясними "икономически неизгодни за страната им" причини.

      Изгледайте и следното филмче

      http://rutube.ru/tracks/1199983.html?v=c985d8a7439c158e248ebb7221d54a53

      Не е трудно да се опита всичко описано, а и нищо не губи човек - само печели.

      Коментар


      • #93
        До: Лазерна коррекция на зрение......

        Колега Петьо предсои ми премахване на перде.Би ли ми дал на лични някакви координати да се посъветвам с теб

        Коментар


        • #94
          До: Лазерна коррекция на зрение......

          Пиши ми Л.С. Ще помогна с каквото мога.
          NISSAN PATROL 2.8TD

          Коментар


          • #95
            До: Лазерна коррекция на зрение......

            Аз съм с -4 късогледство. Мислил съм много по върпоса, но и аз си задавам въпроса защо всички немски професори, доценти и др. офтамолози са си с очила. Нима мислите, че си ги носят за да изглеждат по сериозно като лекари.
            Имам приятелка от Кърджали, на която диоптъра рецидивира абсолютно след около една година след операцията - факт. Всеки огранизъм е различен и нейното точно може да е от тези 1 на милион, но е факт.
            Относно Норбеков, чел съм книгата, малко е трудно приложима, но при мене имаше малък ефект (спадане с около половин диоптър за около две седмици), но мисля че се дължеше по скоро на внушение и на това че бях отпуска и очите ми бяха натоварени само с това да следя мацките по плажа. Ще пробвам пак, по сериозно.
            Успех на всички които се заемат с идеята.
            Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

            Коментар


            • #96
              До: Лазерна коррекция на зрение......

              Първоначално публикуван от petio-beliata Преглед на мнение
              Пиши ми Л.С. Ще помогна с каквото мога.
              не мога на твойте лични затова поптах за други координати

              Коментар


              • #97
                До: Лазерна корекция на зрение......

                petar_gunev@abv.bg
                NISSAN PATROL 2.8TD

                Коментар


                • #98
                  До: Лазерна корекция на зрение......

                  благодаря ти !Пиша ти на пощата

                  Коментар


                  • #99
                    До: Лазерна корекция на зрение......

                    Здравейте,
                    Попаднах случайно на тези тема в този форум.
                    Във връзка с "Мързеливото око" искам да попитам дали това е личимо и до каква степен.
                    Детето ми е на 8г. По стечение на обстоятелствата му откриха "Мързеливо око", като "Мързеливото " е с + 5, 75 диоптара , а другото е 0,75.
                    Роди се осмаче, интубирано е, слагани са му три пъти инжекции да започне да диша, беше дълго време в кувьоз.На няколко пъти му е приливана кръвна плазма, имаше нисък хемуглобин и на около 2 1/2 вдигна захар.До първата година всичко беше нормално с очите. След това никой не ми каза че е тябвало да се ходи на постоянни прегледи за очите.Сега вче е на 8 г, а аз изпадам в паника с тази диагноза. Доктора каза че очните дъна са на ред и тябвало да се прави гимнастика със затваряне на здравото око.
                    Много съм притеснена. Лечимо ли е това? Може ли да има някакви последствия от това?
                    Благодаря Ви предварително

                    Коментар


                    • До: Лазерна корекция на зрение......

                      Здравей, Нора. Аз съм същият случай с мързеливото око, само че занемарено, нелекувано и другата разлика е, че не съм на 8, а на 48. За мен е късно за всякакво лечение, но вие сте на границата, за която съм чел, че е 7 годишна възраст. Така че не отлагайте! Единственият начин, доколкото знам (не съм специалист) е именно със закриване на здравото око, така че да се стимулира развитието на другото. По-точно се стимулира мозъкът да го използва, защото окото всъщност е здраво.
                      Успех и побързайте!

                      Коментар


                      • До: Лазерна корекция на зрение......

                        Аз съм с мързеливо ляво око, зрение към 20-30%, очила не нося казаха ми че няма смисъл. Дясното бе на 100% (казвам 'бе' защото напоследък имам стремеж да си приближавам мониторите напред по бюрото и присвивам очи при четене на субтитри на 22" телевизор от 4.5 метра). Изтърван като Паджеровод като дете, сега съм на 34 години. Бил съм кривоглед, като тинейджър д-р Георгиев в Очна поликлиника с две операции (по една на око) ми изправи очите, но двойното виждане не се премахна, и до днес си го имам.

                        Въпроса ми е към Петьо Белята, дали може да сподели как е подобрил състоянието на мързеливото око, цитирам от втора страница на темата.

                        Първоначално публикуван от petio-beliata Преглед на мнение
                        Имах +7 д. и амблиопия (мързеливо око) и зрение до 50% на лявото око и +4д. и зрение до 80% на дясното око. И на двете очи ми е работена процедура "Лейсик" преди около четири години. В момента лявото ми око има зрение до 100% а дясното - 120%. Двуочно зрението ми е 120%.Преди корекцията никога не съм виждал толкова добре.
                        Дали просто е махнал с лазер диоптрите на мързеливото око и то вече виждащо се е 'преборило' за мястото си в мозъка, или е имало някаква друга терапия?

                        Тези дни ще минавам през 'Св. Петка' (от Варна съм) и честно казано треперя какво ще ми кажат за дясното око, едно ми е :-( .

                        Коментар


                        • До: Лазерна корекция на зрение......

                          Първоначално публикуван от ls1 Преглед на мнение
                          Тези дни ще минавам през 'Св. Петка' (от Варна съм) и честно казано треперя какво ще ми кажат за дясното око, едно ми е :-( .
                          Надявам се да споделиш и с нас. И на мен ми е едно, и поради това не се решавам на операции

                          Коментар


                          • До: Лазерна корекция на зрение......

                            Днес бях в болницата. Според доктор Ковачев дясното ми око вижда не просто на 100%, а по-добре. На най-ситната таблица трябва да се вижда средния ред, аз директно му изпях още по-ситния последен, виждах го съвсем ясно. Според него имам едваааа забележим астигматизъм, но категорично не препоръчва каквито и да е било очила и корекции. Питах го защо присвивам очи тогава, той каза че от умора и ми изписа изкуствени сълзи, като каза че не са задължителни. Заключението му е че дясното ми око е в супер състояние, ако ми е проблем монитора на компютъра - да го приближа (в момента гледам монитора от 65см, каза че около 50см е един добър вариант).

                            За лявото око каза че се представя по-добре отколкото последния преглед (2003-та година), но бе категоричен че няма какво да направя по въпроса, нищо не може да помогне. Лечение засега няма. Каза че операциите които ми са направени на 16 години (поправям се, доктор Чакъров ме оперира, а не Георгиев) са учудващо перфектни, почти 20 години по-късно имам едва забележимо кривогледство, което той като специалист регистрира, но иначе е незабележимо.

                            Каза ми че предвид мързеливото око, операциите и изобщо цялата ми очна история - очите ми са супер, да си живея живота и да не се вкарвам в неприятности с очила и разни корекции.

                            Жена ми се обади да запише час в 7.30 сутринта, в 11ч бях в клиниката, в 12.30ч всичко приключи, включително около 50 минути чакане да ми се разширят зениците от капките.

                            На тръгване ми препоръча все пак да си правя един ежегоден преглед.

                            Ами това е, оттук нататък няма какво да направя освен всяка година да ходя на едно прегледче и да питам дали са открили лечение. Че с тея 3д филми и телевизори дето навлизат...ще ми трябват две синхронизирани очи :-). Па и добро ляво полезрение, стига съм си чупил врата да надничам в лявото огледало с дясното око.

                            Паджеровод, моя съвет е да идеш на един преглед и да обсъдиш с някой доктор вариантите. Не са космически суми прегледите, пък и за очите не се пести, ти най-добре знаеш.

                            От все сърце ти желая очно здраве, защото знам какво е да усетиш проблем с едничкото ти виждащо око и да почнат през главата да ти минават тежки мисли.

                            Коментар


                            • До: Лазерна корекция на зрение......

                              О, ходил съм не на един и два прегледи, просто искам да сверявам мнения по проблем, сходен с моя. А и ако някъде излезе нещо ново по въпроса за "мързеливото око"...

                              Коментар


                              • До: Лазерна корекция на зрение......

                                При всеки човек, едното око е водещо (всеки ходил в казармата знае теста с пробитото картонче за определяне с кое око ще се призелва при стрелба). Амблиопията е патологично състояние , при което едното око е с много по-ниско зрение от другото. При амблиопия (т.н. мързеливо око), мозъка възприема информацията, която получава от силно зрящото око приоритетно, а ограничава инфомацията от слабо зрящото око. Казано по-ясно работи с добрия сигнал, а се абстрахира от слабия. Така с годините мозъка свиква да работи основно със силно зрящото око. Причините са различни - генетични, страбизъм(промяна на зрителното съосие), травма .....Амлиопията Може да бъде повлияна само в ранна детска възраст, затова е много важно ранното и диагностициране(откриване и определяне на проблема). Какво се прави? - специални трениращи зрението упражнения, като се затваря (обикновено със специални лепенки върху клепача или кръжилото на рамката) "здравото" око, и по този начин мозъка се стимулира (принуждава) да работи с "болното" око.
                                Когато това е правено в детска възраст, зрението след лазерна корекция е високо, а когато не е - ниско. Всичко е индивидуално. Ако мога да обобщя: и в двата случая след лазерна корекция зрението се увеличава, но по осезаемо при тренирани в детска възраст очи; амлиопичното око винаги остава по-слабо в сравнение със "здравото" око.
                                NISSAN PATROL 2.8TD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X