Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Запален" съединител?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Запален" съединител?

    Здравейте,

    Имам следния въпрос:

    Преди 1 седмица се помъчих да се кача на 1 бордюр, при което гумата оправя и аз трябваше да форсирам колата (Рено RX4) за да го кача. След това съответно замириса много на съединител. Поради това че колата е беше купена 2 дена преди това, реших це съединителя е износен и го занесох за смяна. Сложиха нов и ми казаха че стария не е бил износен. Когато попитах защо е сменен тогава, казаха че след като е била "запален" щял е да преплъзва и въпреки че не е износен е трябвало да се смени.

    Нещо не съм убеден че бяха прави. Може ли някои да даде малко повече инфо за това?

    Благодаря предварително!

  • #2
    До: "Запален" съединител?

    Трябвало е само малко да го зашкурят, да падне опеченото. Попаднал си на майстори. Явно спазват принципа, че клиента трябва да е н....ан професионално.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: "Запален" съединител?

      Обикновенно цената на феродовият диск е многократно по-малка от цената на труда по демонтажа му. При условие, че е демонтиран за проверка правилно е да се смени. На всичкото отгоре загряването при "запалването" при всички положения е променило термично демпфериращите своиствата на диска и той ще се износи много по бързо от нормално. Въобще не съжалявай сега си разглобявал иначе много скоро щеше да ти се наложи пак.

      Коментар


      • #4
        До: "Запален" съединител?

        Първоначално публикуван от Kido Преглед на мнение
        Здравейте,

        Имам следния въпрос:

        Преди 1 седмица се помъчих да се кача на 1 бордюр, при което гумата оправя и аз трябваше да форсирам колата (Рено RX4) за да го кача. След това съответно замириса много на съединител. Поради това че колата е беше купена 2 дена преди това, реших це съединителя е износен и го занесох за смяна. Сложиха нов и ми казаха че стария не е бил износен. Когато попитах защо е сменен тогава, казаха че след като е била "запален" щял е да преплъзва и въпреки че не е износен е трябвало да се смени.

        Нещо не съм убеден че бяха прави. Може ли някои да даде малко повече инфо за това?

        Благодаря предварително!
        Имам един тъп въпрос.
        Как успя да запалиш съединителя на чисто нова кола от един бордюр?

        Коментар


        • #5
          До: "Запален" съединител?

          нареден си!

          нормално е докато използваш опцията (полусъедунител) да ти се скъсат нервите с някоя нова и непозната кола. обаче от това, че е замирисал съединителя не значи, че е "заминал".

          случвало ми се е на отсечка от 200 км да го запаля 2-3 пъти и пак после да е наред. отдавам го само на безхаберното отношение от моя страна.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #6
            До: "Запален" съединител?

            Феродото се "самовъзстановява" ако не е прекалено опечено обаче !
            Абе предвид вече дадените пари за труд - по-добре че си с нов сега.

            Коментар


            • #7
              До: "Запален" съединител?

              Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
              Феродото се "самовъзстановява" ако не е прекалено опечено обаче !
              Абе предвид вече дадените пари за труд - по-добре че си с нов сега.
              "самовъзстановява" бе не точно, просто се изчиства от повърхностния прегорял слой.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #8
                До: "Запален" съединител?

                Вряно е ,че да ти замирише и дори задими съединителя съвсем не означава, че си го съсипал съвсем просто от опит трябва да прецениш дали да разглобяваш или всичко е козметика. Като си разглобил "то мандалото хлопнало". Само дето опита за преценка се добива с няколко диска .

                Коментар


                • #9
                  До: "Запален" съединител?

                  Първоначално публикуван от Иван Алексиев Преглед на мнение
                  Обикновенно цената на феродовият диск е многократно по-малка от цената на труда по демонтажа му. При условие, че е демонтиран за проверка правилно е да се смени. На всичкото отгоре загряването при "запалването" при всички положения е променило термично демпфериращите своиствата на диска и той ще се износи много по бързо от нормално. Въобще не съжалявай сега си разглобявал иначе много скоро щеше да ти се наложи пак.


                  В моя случай не е Диска заедно с претисквателния бяха 280лв, като за труда отделно 150. Както и да е - сменено е вече и ще карам с него

                  Мерси на всички за инфото!

                  Коментар


                  • #10
                    До: "Запален" съединител?

                    Преди 2 години едни мои познати тиглиха с Фиат Уно Зил 157 "Джуган" пълен с 10 кубика дърва. Около 3 километра. Вярно асфалт , но....
                    2 дена цялата улица мирешеше на феродо. Фиата си го караха още 6 месеца без да сменят съединителя. Така го и прододоха.
                    Прибързал си малко.
                    Уморените коне не ги убиват , нали ??

                    Коментар


                    • #11
                      До: "Запален" съединител?

                      Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
                      Преди 2 години едни мои познати тиглиха с Фиат Уно Зил 157 "Джуган" пълен с 10 кубика дърва. Около 3 километра. Вярно асфалт , но....
                      2 дена цялата улица мирешеше на феродо. Фиата си го караха още 6 месеца без да сменят съединителя. Така го и прододоха.
                      Прибързал си малко.

                      това и да го видя няма да го повярвам!


                      Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        До: "Запален" съединител?

                        Абе майсторите са били измамници.Трябва да се види колко е изпечен диска преди да се смени,а и колегата казва че са сменили и притискателния...И на него ли му се е изпекло феродото???
                        Ходете при майстор,адвокат и лекар само с препоръка.Не е 100 % гаранция ,но е по-добре от "сляпото" търсене на квалифицирана помощ.
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар


                        • #13
                          До: "Запален" съединител?

                          Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                          Абе майсторите са били измамници.Трябва да се види колко е изпечен диска преди да се смени,а и колегата казва че са сменили и притискателния...И на него ли му се е изпекло феродото???
                          Ходете при майстор,адвокат и лекар само с препоръка.Не е 100 % гаранция ,но е по-добре от "сляпото" търсене на квалифицирана помощ.
                          Съединител по правило се мени комплект. При темперетурата съдадена от триенето, достатъчна зада се изпече феродовия диск, има голяма вероятност да са се променили пружинните свойства на диафрагмата на притискателя.... Е, тогава какво правим със смяната само на феродовия диск?????? Още 150 лв. за смяната и на притскателя....
                          Ако сменяте - сменяйте всичко - феродов, притискателен диск, аксиален лагер...
                          Don't hunt IF you can't kill
                          първо 0883 после 333 накрая 448

                          LZ1BGD

                          Коментар


                          • #14
                            До: "Запален" съединител?

                            Ако бачка съединителя без промяна (свирене, шунове, промяна на хода и т.н.), не е нужно да се сменя според мен. "Палил" съм така на всичките си коли по много пъти и след това съм ги карал десетки хиляди километри без проблеми. Теглих веднъж с крайслер Вояджър един пълен бетоновоз (не можеше да качи сам един БАЙР та трябваше да му "помогнем молко"), и тогава верно го подпалих и сменях всичко, но доколкото разбирам тука случая не е бил съвсем същия ... Май е било "дайте да му земем на човека парите". И все пак по-добре с нов отколкото със стар.
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • #15
                              До: "Запален" съединител?

                              Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
                              Преди 2 години едни мои познати тиглиха с Фиат Уно Зил 157 "Джуган" пълен с 10 кубика дърва. Около 3 километра. Вярно асфалт , но....
                              2 дена цялата улица мирешеше на феродо. Фиата си го караха още 6 месеца без да сменят съединителя. Така го и прододоха.
                              Прибързал си малко.
                              Първоначално публикуван от Upimen Преглед на мнение
                              Теглих веднъж с крайслер Вояджър един пълен бетоновоз (не можеше да качи сам един БАЙР та трябваше да му "помогнем молко"), .
                              Е какво правите вие с тия коли б*х м**му...... Остава некой да каже - "Оня ден патувам с ЗАС-ката и по едно време нещо стърже - накладки мисля си... а то неква четириосна Татра ми се закакачила леко на бронята....."
                              Don't hunt IF you can't kill
                              първо 0883 после 333 накрая 448

                              LZ1BGD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X