Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на джип/SUV - VW Touareg/ TLC/ Nissan Patrol?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за избор на джип/SUV - VW Touareg/ TLC/ Nissan Patrol?

    Здравейте!

    Новак съм в този форум и реших да се обърна към вас, надявайки се, че ще ми помогнете с някои съвети относно избор при закупуване на джип, за което предварително ви благодаря.

    Имам желание да закупя нов джип (или SUV), но за съжаление не мога да избера конкретни марка и модел. Пътувам често из страната и в този смисъл държа на комфорта. От друга страна понякога ми се налага да пътувам по черни пътища, които доста често може да са кални или заснежени. НЯМАМ намерение да използвам автомобила за лов, за шофиране в пресечени местности и т.н.

    До този момент основно съм се спрял на следните марки и модели:

    VW Touareg
    Toyota Land Cruiser
    Nissan Patrol

    Цените на горните автомобили са приблизително едни и същи, т.е. факторът цена в случая не е решаващ.

    Благодаря на всички!

    П.П. Някои може би ще ме посъветват За Mercedes G, но цената му е значително по-висока в сравнение с посочените по-горе (поне така мисля от това, което проверих в интернет) и не мога да си го позволя.

  • #2
    От горе изброените автомобили, NISSAN PATROL е с най-бедно вътрешно обзавеждане и най-лош комфорт. Но за сметка на комфорта при него окачването и въобще трансмисията са в "добрите стари" традиции, т.е. по здрав и много по-надежден. Но тъй като това няма да е изискване при вас можете спокойно да го премахнете от списъка. Остават Toyota и Touareg. От двата автомобила Toyota-та ще стои по лошо на пътя и ще е по-бавна, но според мен е по-надеждна и изпипана като реализация. Като "стойност на притежание" и съвкупни качества за целите които сте обявили, изберете Toyota-та и няма да сбъркате
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Напълно споделям мнението на Венци

      Коментар


      • #4
        Благодаря за бързите отговори!

        Значи изключваме Nissan.

        Какви са основните недостатъци на другите два автомобила? Вярно, че като нови те ще са в гаранция, но на никой не му е приятно да "виси" постоянно по сервизите...

        Коментар


        • #5
          Не е проява на добър тон да ви разказвам тук "фолклор" от сервизите, но е добра идея да поговорите с някой обикновен сервизен техник на двете места респективно... Убеден съм че след това ще си купите Toyota...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            Ще се възползвам от съвета. Не зная само до колко мнението им няма да е субективно....

            Пропуснах нещо: В случая говорим за TLC, а не за TLC 100.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Stefan_9999
              Ще се възползвам от съвета. Не зная само до колко мнението им няма да е субективно....

              Пропуснах нещо: В случая говорим за TLC, а не за TLC 100.
              говорите за TLC120
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Ако пътуваш често из страната най-добре си вземи Touareg с V6 дизел. Доста по-бърз и комфортен е от Toyota-та. Освен това се справя много добре на лек пресечен терен за какъвто ти трябва.
                Относно сервиз и проблеми, новият вносител на VW поизпипа някои недоразумения в тази насока. Личен съвет е Touareg-а да е със стандартното окачване, а не с пневматика, защото според мен не са я нагодили все още като хората.

                Коментар


                • #9
                  Венци е прав, Тойотата е доста по-здраво направен автомобил, но пък ако наистина рядко ще му ползваш потенциала извън пътя, има смисъл да се ориентираш към Туарег, просто е по-комфортен и по-добре седи на пътя. И още нещо (пристрастен съм, да!) но виж новото Гранд Чероки, току виж си станал от моята партия
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    offtopic :
                    Първоначално публикуван от quadra
                    ...И още нещо (пристрастен съм, да!) но виж новото Гранд Чероки, току виж си станал от моята партия
                    Ако евентуално избора отиде към (новото) Гранд Чероки, мога да съдействам, познавам продавачите в Крайслер..

                    Коментар


                    • #11
                      Yaro да им кажеш че не са прави!
                      Хората си купуват колите които продават въпреки тях а не заради тях...
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        а какво мислиш за мерцедес МЛ320 дизел или 350 бензин те са горе долу на цената на туарега
                        drive alive

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Съвет за избор на джип/SUV - VW Touareg/ TLC/ Nissan Pat

                          Щото go go go човека си го е написал, не си го видял сигурно:


                          Първоначално публикуван от Stefan_9999
                          Здравейте!


                          П.П. Някои може би ще ме посъветват За Mercedes G, но цената му е значително по-висока в сравнение с посочените по-горе (поне така мисля от това, което проверих в интернет) и не мога да си го позволя.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            и моето лично пристрастие е за Туарега, но Вие имате възможност да чуете мнението и на доста наистина опитни и знаещи хора в този форум

                            а това си е късмет и не го изпускайте

                            Коментар


                            • #15
                              каква е базовата цена на Туарега? в мобиле-то цените са от 60 до 180 000лв
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X