Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за работа в гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Машина за работа в гората

    Джанти от балервачка "КЕРГИСТАН" стават,раширява се вътрешния отвор за главината( 8.50 по 16)
    "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

    Коментар


    • #32
      До: Машина за работа в гората

      Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
      Джанти от балервачка "КЕРГИСТАН" стават,раширява се вътрешния отвор за главината( 8.50 по 16)
      Сигурно но аз си ги направих сам 16 цола.Как мислиш се намират такива джанти,май трябва да обиолиш половината България за целта

      Коментар


      • #33
        До: Машина за работа в гората

        Да бе аз се сетих че като си купувах гумите те ми казаха че са зс нещо такова ама не им обърнах внимание.А между другото на първите автобусчета Чавдар джантите бяха 16-ки но са в много малък тираж и трудно се намират.

        Коментар


        • #34
          До: Машина за работа в гората

          Какво направи с авансатора?Завари ли го или караш така.Аз не го заварявам и всяка година го чупя поне по два пъти.
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #35
            До: Машина за работа в гората

            Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
            Какво направи с авансатора?Завари ли го или караш така.Аз не го заварявам и всяка година го чупя поне по два пъти.
            Заварен на 100%.То иначе не става.Малко по твърдо работи мотора но не е проблем.Абе много бързо заминават двигателите.Почват да горят масло много,но в мошноста не се усеща.Аз имам един двигател нагласен с нови ризи,бутала и всичко от ремонт само да се сложи,ама все си викам стария ще покара още.Обаче ми писна да му наливам масло,когато да дигна щеката все няма.По две кила на ден гори.

            Коментар


            • #36
              До: Машина за работа в гората

              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
              Заварен на 100%.То иначе не става.Малко по твърдо работи мотора но не е проблем.Абе много бързо заминават двигателите.Почват да горят масло много,но в мошноста не се усеща.Аз имам един двигател нагласен с нови ризи,бутала и всичко от ремонт само да се сложи,ама все си викам стария ще покара още.Обаче ми писна да му наливам масло,когато да дигна щеката все няма.По две кила на ден гори.
              Мойта помпа също е редова и от 92г до миналата не съм имал никакви проблеми без да ми е заварен АВАНСАТОРАКазвам до миналата защото тогава я бракувах
              0887632135-Краси

              Коментар


              • #37
                До: Машина за работа в гората

                А с какви бутала правиш ремонта- с 5 или 4 пръстена,български или турски ,а ризите какви са, на колко хлабина оставят буталото.

                Коментар


                • #38
                  До: Машина за работа в гората

                  Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                  А с какви бутала правиш ремонта- с 5 или 4 пръстена,български или турски ,а ризите какви са, на колко хлабина оставят буталото.
                  Буталата бяха български с 4 сегмента,ризите не знам помня че ги купих от Плевен за по 20лв бр.Новия ми мотор е с по 5 сегмента но за ризите не знам.Хлабината мисля да беше от6-10 стотни.Да ви кажа чесно като го направих първите няколко месеца беше перфектно, не бутваше грам масло.Като мина година почна да си гори по малко после повече .Но мисля че и аз го думанясвам яко.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Машина за работа в гората

                    А с какво масло го караш
                    На мене това ми е работата - продавам части за двигатели и всякаква информация по живота на двигатели, по тяхната експлуатация ми е много интерена и полезна.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Машина за работа в гората

                      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                      А с какво масло го караш
                      На мене това ми е работата - продавам части за двигатели и всякаква информация по живота на двигатели, по тяхната експлуатация ми е много интерена и полезна.
                      С обикновенно М 10 Д не вярвам да е проблем.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Машина за работа в гората

                        Безобразие колега М 10 д .Е ПЪЛЕН БОКЛУК .Само хубаво масло ОМВ Разни френски ако искаш да ти кара двигателят.С ОМВ изкарах двеста хляди с турбина и яко зор шест седем тона на газката всеки ден.Само в хубавото масло е истината.ПОЗДРАВИ
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #42
                          До: Машина за работа в гората

                          Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                          Безобразие колега М 10 д .Е ПЪЛЕН БОКЛУК .Само хубаво масло ОМВ Разни френски ако искаш да ти кара двигателят.С ОМВ изкарах двеста хляди с турбина и яко зор шест седем тона на газката всеки ден.Само в хубавото масло е истината.ПОЗДРАВИ
                          Maй си прав . Новия мотор ще го карам само с качественно масло.Може и за това да съм го прецакал по бързо.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Машина за работа в гората

                            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                            С обикновенно М 10 Д не вярвам да е проблем.
                            Колега това м 10д м16д и разни други български масла са пълен боклук.Най много да си расипеш двигателя Те нямат никакъв визкозитет;когато са студени са като грес а когато загреят са като водаТака по миналата зима си прецаках двигателя на камиона ИФА л60 в студа въздух вдига масло неще
                            0887632135-Краси

                            Коментар


                            • #44
                              До: Машина за работа в гората

                              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                              Няма такава работа,това е голям звяр.Смятай като му са нови гумите няма спиране.На виетнамката са и широки гумите и много глади.Това нещо не спира,мотора му е як и не му е много товара.Доста добре се справя с страничните наклони.Но на въпроса да отговоря.Всяка една от двете машини си изпълнява предназначението.Едната е по маневренна и по проходима,самосвал е и работи бързо,А другата товари повече и работи на по големи разстояния и даже се движи из града.Не може без тях и двете.
                              Колега, като гледам твоята машина е добра,но просто искам дадобавя че виетнамката на мен лично много повече ми допада.Е вярно че малко съм я поприспособил за работа в гората ама е перфектна.Можеш да видиш за кво става въпрос в същия раздел само, че темата е " Газ 66 или нещо по-страшно" ,това е моята машина за работа в гората,приспособил съм я за мъкнане на трупи.Само мога да кажа че трудно ще се намери място(било то наклон или....) в гората където да не може да мине на самоход,а ако все пак се намери такова лебедката ми варши перфектна работа.Дори рабори и в зимни условия.Просто хората се плашат когато видят, че машината върви там където те не могат да минат пеша.
                              Искам да те поздравя, че си направил хубава машина!!!
                              АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Машина за работа в гората

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                2. Как го палиш в зимните утрини, когато температурата е минус намсиколко?
                                Само да добява, че аз карам с Перкинз и сутрин макар и да е студено, като го пусна на скорост,за 5 метра и пали
                                АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X