Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилно налягане на гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правилно налягане на гуми?

    гледам, има доста гумаджии тук, а и влади прописа, та имам питане: какво трябва да е налягането на гуми с размер 33/12.5/15. днеска щото си лепих една гума на диването, ама после незнаех колко да я надуя.
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

  • #2
    Ъ-ъ. Не е по размера, по твърдостта и профила на ръба ако е безкамерна. Демек - колкото казва производителя. Може да пише и на нея с дребни букви.
    Колко може да я изпускаш преди да се разбортира се научава експериментално. Освен ако руснаците не използват такива и не знаят и без това)

    Коментар


    • #3
      Производителя на кое - гумата или автомобила?!
      На моя джип в инструкциите пише - предни 195, задни 340, егати извращението, това явно не са атмосфери, не са и кинти, защото гумите са еднакви - каква е тая гавра??

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Volk
        Производителя на кое - гумата или автомобила?!
        На моя джип в инструкциите пише - предни 195, задни 340, егати извращението, това явно не са атмосфери, не са и кинти, защото гумите са еднакви - каква е тая гавра??
        на ВСИЧКИ 4х4 които съм виждал, задните гуми се помпат повече от предните...
        при теб просто задницата е доста тежка...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          Много ме изненадва разликата в налягането между предни и задни, особено на колите с Перманентно 4х4?
          Чисто теоретично при разлика в налягането, по-меката се сплесква повече - т.е. намалява си диаметъра (за сметка на ширината) и от тук се появява разлика в оборотите на предните и задните колела - а те са зацепени (е не винаги за щастие), та ще има някои натоварвания в повече. Естествено аз не отчитам деформацията от разликата в теглото на двата моста, което може и да компенсира? Теория, теория, а на практика аз не знам колко са ми напомпани гумите

          Коментар


          • #6
            някой няма ли отговор на този въпрос.при мен разликата е 40% в полза на задните.никаква идея нямам защо е така.при леките автомобили е съвсем различно.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #7
              Преди време карах Renault 21 Turbo Quadra - 2.0 турбо, бензин, двустепенен интерколер, перманентно 4Х4 с несиметричен механичен междуосев диференциал 65/35% - преден/заден мост, и принудително блокиране с вискомуфта (50/50%) и блокируем от шофьора заден междуколесен диференциал с бутон от таблото (тогава се изключва и АВS-а). Нещо да ви напомня? Само дето беше ниска...ама на пътя седеше като залепена...и по плажа вървеше успешно

              Та при нея предните гуми трябваше да са 2.7 атмосфери а задните 2.1...
              Това е за да се компенсира намаляването на височината до оста на колелото в следствие по-тежката предна част на автомобила...
              Така че Алекс мисли правилно... Обаче защо на някои хора е обратното идея си нямам... Обаче може да попитаме съответните корифеи мисля...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Е сплескването зависи от натоварването на дадената ос! Когато задницата е по тежка следователно гумите трябва да бъдат по- напомпани за да имат еднакво сплескване с предните и да несе получава разлика при 4х4 режим! Това е и обяснението!
                Плюс това е предвидено и натоварване на задната ос от багаж и хора! Немисла, че има някой, който като си натовари или разтовари джипа си променя и налягането в гумите! Се пак тва са много относителни неща защото при разлика от 0,1 - 0,5 след 2,5 несе осеща в сплескването на гумата!
                4ао
                Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                Коментар


                • #9
                  много благодаря за изчерпателните отговори, но колко да си помпам гумите
                  Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                  http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                  http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от братчеда
                    някой няма ли отговор на този въпрос.при мен разликата е 40% в полза на задните.никаква идея нямам защо е така.при леките автомобили е съвсем различно.
                    същото е - на колите със задно, задните гуми се помпат повече... дори на лада /дето е по-тежка отпред/
                    при колите с предно - се помпат повече предните гуми...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от митко
                      много благодаря за изчерпателните отговори, но колко да си помпам гумите
                      1.8-2атм за асфалт
                      1.1-1.5атм за офроуд
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Re: налягане гуми

                        Първоначално публикуван от митко
                        гледам, има доста гумаджии тук, а и влади прописа, та имам питане: какво трябва да е налягането на гуми с размер 33/12.5/15. днеска щото си лепих една гума на диването, ама после незнаех колко да я надуя.
                        Един от опитните хора с дъълга практика смятам че си ти Митко , но щом си рекъл , давай -да я разнищваме темата: Първото по което се водиме е предписаното от производителя на автомобила (джипа) налягане .То е съобразено с кострукциата на авт. с натоварванията на осите с допустимата скорост и съответно стабилноста при завой.Оптималното налягане е описано във всяка инсрукция на автомобила както и подходящия размер гуми. Никога не трябва да се водиме по изписаните числа по гумите Те ни дават само максимално и минимално допустимо налягане и амплитуда та е голяма ,демек те (производителя на гуми) ни информират кога ще настъпят фатални изменения в гумата .(деструкция).Друг въпрос Митко е че , ние никога не спазваме предписания размер гуми и съответно налягане в тях от тук на сетне нафлизаме в зоната на здрача и трябва да се обърнеме към някой общо валидни правила.Първо правило е че, слагайки по-голяма и по балонна гума трябва да намалиме налягането предписано от производителя , докато ако е тясна и висока трябва да го увеличиме.Съответно трябва да се съобразиме със скороста с която ще се движиме.Ако е бавна няма нужда от високо налягане , обаче ако ще ходиш на скоростно състезание компресора трябва да е в багажника задължително.Нека сега да поговориме и за терена по който ще бъдат експлатирани тези гуми .Принципите и тук са ясни :Блато (обичам блатата) -широка гума съчетана с много ниско налягане , нормална зимна експлатация съчетана с нормален размер гума съответно предписаното налягане плус 0,1 до 0,2 ат. Не забравяйте че Карането по нашите пътища осеяни с дупки също изисква по голямо налягане.Абе въобще май се задълбочих повече от колкото трябва. Попитах един мой клиент какво налягане да му направиме гумите ,той махна с ръка и каза - д`ай въздух докато станат КАБРИО . В някой от инструкцийте пише : Преди да направите еди кое си , СЕ ДОПИТАЙТЕ ДО СПЕЦИАЛИСТИ . Е нали ме питахте Хак да ви е сега
                        LZ1VMH

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Volk
                          Производителя на кое - гумата или автомобила?!
                          На моя джип в инструкциите пише - предни 195, задни 340, егати извращението, това явно не са атмосфери, не са и кинти, защото гумите са еднакви - каква е тая гавра??
                          Нещо ми стана интересно тук... това не съответства на никоя от познатите ми единици за налягане Сигурен ли си, че става дума за това?

                          Коментар


                          • #14
                            кPa.....
                            На моя джип не му е тежка задницата, а най-вероятно отговора на загадката е Бумбу Тумбу и 16 му жени и деца които вози в Африканската савана...
                            Не е космическа молекулярна загадка!

                            Коментар


                            • #15
                              такааа. загадката остава. от написаното от голди става ясно че като база трябва да ползваме предписанията на производителя, което е ок, ако ги има. но единственото което знам за оригиналните гуми е че трябва да са с размер 78/15. лепенка на шоф. врата няма , нито където и да е другаде. но както и да е...
                              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X