Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подходящ мотор за пътешествие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подходящ мотор за пътешествие

    Кой мотор според вас е подходящ за дълго пътешествие ? Дълго разбирам над 1-2 седмици. Повечето туристи чужденци които виждам карат BMW..........тук в БГ тая марка хич я няма /изключвам полицаите / Какви са причините за тази разлика ? Едва ли са само финансови.

  • #2
    До: Подходящ мотор за пътешествие

    Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
    Кой мотор според вас е подходящ за дълго пътешествие ? Дълго разбирам над 1-2 седмици. Повечето туристи чужденци които виждам карат BMW..........тук в БГ тая марка хич я няма /изключвам полицаите / Какви са причините за тази разлика ? Едва ли са само финансови.
    BMW... да, причините не само финансови. Аз самия търся точно така наречения турър мотор. Има доста варианти от BMW F650 / Dakar / GS през Aprilia Pegaso 650 та до Yamaha TDM 850 и нагоре. Аз лично се спрях на BMW F650. Двигателя е ROTAX, като на Aprilia Pegaso 650, но до там са приликите. Много хора си мислят, че това са два идентични мотора, но това съвсем не е така. Качвал съм се и на Aprilia-та и на BMW-то. По моя преценка първия е по-"спортен" - набира добре, има си ряз, но му липсва удобството на BMW-то. BMW-то от друга страна е по-тежко с почти 20 килограма! Има характерните за турър дълги, равни скорости и е много удобно - само да не забравиш да му сложиш по-голяма слюда отпред! Мотора вдига до 200 ако не ме лъже паметта - никога не съм се интресувал, защото на практика след 130-140 комфорта при карането се губи - моторите са така наречените "naked" т.е. нямат спойлери. И за двата е характерна високата изправена стойка и удобството за дълъг път. Водят се официално ендуро, но нито единия нито другия става за офроуд - в най-добрия случай можеш да пресечеш някоя поляна с тях или да караш по селски път. Dakar и GS са съвсем друга бира - те си стават и за офроуд, но наистина трудно се намират и цените са високи...

    Това са ми впечатленията от първа ръка. Доста хора спекулират, че BMW е с по-дълъг живот и по-малко разходи, но аз мисля, че е само спекулация! Дано да съм ти бил полезен.

    П.С. Тази тема е разисквана вече, пък и добре да е в "Избор на мотор" раздела.
    Последно редактирано от господин никой; 21-02-08, 10:25. Причина: Добавка...

    Коментар


    • #3
      До: Подходящ мотор за пътешествие

      мерси за отовора.........аз всъщност пропуснах да кажа, че имам F650GS , Не е дакар. Но доколкото знам разликите не са големи. Обаче не съм много сигурен дали става за дълги пътешествия. Например се чуда какви странични куфари да му търся. Заден си имам оригинален......също искам да имам и чанта за "резервоара ", въпреки, че на моя не е там , а под седалката и там където би трябвало да е рез. е пласмаса и магнитните чанти не стават

      Коментар


      • #4
        До: Подходящ мотор за пътешествие

        Колега, не си уточнил по шосе ли ще се кара само или ще се излиза и по черно. Ако 20 дни скиташ из планините ти трябва един мотор, ако ще ходиш до Швейцария например - съвсем друг. Сам ли ще си на мотора или ще има пътник. Колко километра дневно ще се минават. За две седмици могат да се минат и 1000 и 10 000 км. Нощувките на чаршафи или на палатка. Темата е дълга и много дискутирана. Дългото пътешествие обикновено изисква много багаж, който за по-лека машина е неудобство. Ако ще пътуваш само с кредитната карта е друго. Определено по отношение на BMW проблема е предимно финансов. Особено за високия клас.
        Поздрави!
        LZ1GYY
        0898 436 956

        Коментар


        • #5
          До: Подходящ мотор за пътешествие

          Аз лично не ти препоръчвам F 650 за дълъг туристически маршрут и продължително каране ! Този мотор е по-скоро за лек, средно тежък off road и по-къси трипове по асфалт из Алпите да речем или до Полски Тръмбеш, но да си живееш в тази област на Европа, в която предимно ще караш.
          Не искам някои да ме разбират грешно, че хуля този модел. Напротив, това е един чудесен мотор, но в областта си, за която е предназначен

          Бих те посъветвал да погледнеш към по големите модели на BMW, които са над 800 кубика или на някой роудстър - японец. При тях най-малкото предимство са удобните седалки, пригодени за дълъг трип и кубатурата на двигателя, който може да се товари с много килограми багаж.
          Ето, това е много хубаво, но твърде скъпо на този етап:


          20 000
          ... евро


          Иначе е страхотен !


          Става и за асфалт ...


          Дори можеш да го караш и тук, ама с тия куфари ...
          ... не трябва да се прекалява, ако не си Джовани Сала.
          Въпреки, че не обичам европейските мотори, да си призная този модел ме изкушава, само да не струваше колкото джипа ми !
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #6
            До: Подходящ мотор за пътешествие

            Искам наистина да ти дам ценен съвет, а не да ти текат лигите, така че ще ти препоръчам и по-евтини, но надеждни варианти секънд хенд:

            Yamaha TDM 850 (900)
            Suzuki V-Strom 1000
            Honda - Varadero 1000
            Мисля вече, че се намират и по-евтино, ако се разровиш насам-натам.

            В краен случай Honda Africa Twin 750 или Супертенере, но тези модели са вече морално остарели и не знаеш къде ще те оставят, колкото и да са издържливи и "железни".
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              До: Подходящ мотор за пътешествие

              Това си е класиката за хард пътувания :



              Имал съм и ти го препоръчвамАма цената е
              Последно редактирано от Димо; 19-11-09, 23:42.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #8
                До: Подходящ мотор за пътешествие

                Аз понеже живея точно с/у един хотел, по 3-4 пъти в годината идват 2-ма австрийци с точно такива БМВ-та, ама с толкова багаж, че ме обзема ужас като ги видя....3 куфара+2 човека. Е**ти машините!

                Коментар


                • #9
                  До: Подходящ мотор за пътешествие

                  Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                  Това си е класиката за хард пътувания :
                  http://www.motorsm.com/AUS/bikes/pic...00_GS_2004.jpg
                  Имал съм и ти го препоръчвамАма цената е
                  Ония ненормалници (Юън и Чарли) от Дискавъри с такива прекосиха цяла европа, сибир и северна америка!
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #10
                    До: Подходящ мотор за пътешествие

                    ....идята е предимно асфалт. Нещо като пътешествията на Любо Африката. Много ме кефят неговите маршрути. На първо време ще пробвам нещо по-кратко. А иначе съм съгласен , че F 650GS не е направен за дълги пътувания, но аз съм 68 кг. и ако нямам пътник, а сме 2 мотора... ?! Спането ...задължително ще има палатка / а дали ще я ползваме-не знам/ ..........и не повече от 400 км. на ден

                    Коментар


                    • #11
                      До: Подходящ мотор за пътешествие

                      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                      Ония ненормалници (Юън и Чарли) от Дискавъри с такива прекосиха цяла европа, сибир и северна америка!
                      Ама в Русия си бяха взели по едно време по едно ИЖ-че.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Подходящ мотор за пътешествие

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        Ония ненормалници (Юън и Чарли) от Дискавъри с такива прекосиха цяла европа, сибир и северна америка!
                        И 2 пикапа поддръжка и резервни части.

                        Нещо като пътешествията на Любо Африката.
                        Африката(650) е като самолет - с 2 съвсем отделни запалителни системи. Друга електроника няма, всичко може да се ремонтира с набор гаечни ключове и електрожен

                        А всички по-нови са бъкани с електроника и не е добра идея да излизаш от Европа с тях - в по-слабо развитите страни едва ли има сервиз на БМВ с възможности за диагностика и ремонт на мотоциклети.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Подходящ мотор за пътешествие

                          Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
                          ....идята е предимно асфалт.
                          Yamha FJ 1200
                          това е което търсиш

                          Коментар


                          • #14
                            До: Подходящ мотор за пътешествие

                            Какво бихте казали за KTM 990 Adventure.
                            Прикачени файлове
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Подходящ мотор за пътешествие

                              Ако ще е само по асфалт - нещо с повече цилиндри и удобна седалка.
                              БМВ Ф650 не е нито едно от двете - 400 км с него не знам как се взимат...

                              Както каза колегата Ямаха ФДж-1200 е добра идея, както и Ямаха ХДж-900 - последния е много удобен за дълго каране, а на всичкто отгоре е и с кардан (няма нужда от постоянно смазване на веригата и т.н.), държи на товар и не е особено капризен (900сс, 4 цилиндъра, редови с въздушно-маслено охлаждане и "само" 98 коня). В тази категория има и много други конкурентни моторетки.

                              За по-комплексно каране (включващо слизане от асфалта - по черни пътища, но не офроуд) - някой от големите Ендура с 2 цилиндъра, които адаша Хаджиев каза - Варадеро, V-Сторм, ТДМ-900 (850 е вече стара). Мисля, че също се намират тук там Ф1150 ГС на БМВ, които също са добри машини (тези от първия филм на лудите Юън и Чарли)...
                              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X