Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подходящ мотор за пътешествие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Подходящ мотор за пътешествие

    Не само в тази тема а навсякъде се прокрадва сянката на "електрониката".
    Не вярвам БМВ да се топ новаторите и само те да "тъпчат" нова не доказала се електроника в моторите си.
    Напротив. Най-иновативни за мен са Италиянците. Тъпчат смело, дезайни и високи цени. Немеца докато компонента не спе4ели 1-2 състазания, не лети със сувалка и не е тествано при военните не смее да го ползва.
    Защо никой не се оплаква за електрониката в колите (пример са автоматичните чистачки, липсата на жило за газта). На всеки му е кеф, климатици, ел. огледалца ГПС, АСР, АБС, СРС....
    Едвали конструкторите слагат непроверени неща. Всичко наравено от човека се руши и опправя. Люлката за иновации са Ф1, ВРЦ, ДТМ и др. там са новите работи, там са истинските тестове.
    Мисля че вас ви притеснява факта че като не се вижда (тока) не може да се оправи, или е ненадежно.
    За мен истинита е че:
    650куб. - 24к.с. - 12л.разход. и маде ин СССР без електроника
    650куб. - 50к.с. - 4.5л.разход. и маде ин ФРГ с електроника
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

    Коментар


    • #47
      До: Подходящ мотор за пътешествие

      Ама то всеки пише, че БМВ са пълни с електроника, ама до момента никой не сравни какво повече имат БМВ от примерно новата Ямаха, новото Дукати Мултистрада, Ямаха FJR 1300 и новото Кавазаки 1400. За мен пък моя мотор няма кой знае каква електроника, като за мотор модел 2009г. Не им се плашете много на БМВ-тата, щото те всички нови мотори са с електроника, леки сплави за рамата и рециклирана пластмаса.

      Коментар


      • #48
        До: Подходящ мотор за пътешествие

        Ако става въпрос за електроника наблъскана в мотр,може би става въпрос за тези модели:













        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #49
          До: Подходящ мотор за пътешествие

          Според моите наблюдения един от най подходящите мотори за пътешествие е К1200 LTна БМВ.
          Както някои колеги са казвали из форума моторът трябва да е с голяма кубатура за предпочитане с карадан да е с удобна седалка и да няма вибрации. Всичко това го има в БМВ К 1200 LT. Моите наблюдения са конкретно върху 1200 см3 . Двигателя е с почти хоризонтално разположени цилиндри,което е + за вибрациите (при движение вибрациите са по посока на движението и изобщо не се усещат).
          Моторът има кардан удобна седалка и добра защита от вятър.
          Като цяло К 1200 LT e един от най добрите мотори за пътешествия.
          Прикачени файлове
          Dimitar Dyakov

          Коментар


          • #50
            До: Подходящ мотор за пътешествие

            Драго, горните параходи са наблъскани и с електротехника

            Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
            Според моите наблюдения един от най подходящите мотори за пътешествие е К1200 LTна БМВ...
            Според моите пък - не. За пътуване - може би.

            Коментар


            • #51
              До: Подходящ мотор за пътешествие

              Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
              Ако става въпрос за електроника наблъскана в мотр,може би става въпрос за тези модели...
              Тези китюци големите как се водят Много ми е мерак да разгледам обстойно някой такъв дали на снимки или на живо е друг въпрос
              [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

              Марин Маринов - 0885114702

              Коментар


              • #52
                До: Подходящ мотор за пътешествие

                Първоначално публикуван от NooS Преглед на мнение
                Тези китюци големите как се водят ...
                Луксозни туристи, магистрални кръстосвачи, кораби - майки и т.н., и т.н.

                Аз лично мога да ти предоставя за разглеждане 1200 LT, евентуално и Royal Star Venture

                Коментар


                • #53
                  До: Подходящ мотор за пътешествие

                  Тест-дарйв предлагате ли ...

                  Коментар


                  • #54
                    До: Подходящ мотор за пътешествие

                    Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение
                    Тест-дарйв предлагате ли ...
                    За Вас - винаги

                    Коментар


                    • #55
                      До: Подходящ мотор за пътешествие

                      Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                      Луксозни туристи, магистрални кръстосвачи, кораби - майки и т.н., и т.н.

                      Аз лично мога да ти предоставя за разглеждане 1200 LT, евентуално и Royal Star Venture
                      Еее мерси много ще се радвам да го поразгледам моторчето Гледам, че сте от Русе ама пък ако имате път към Варна няма лошо, хем да се запозная с повечко хора от форума...

                      П.П. - само да вметна, че съм на 15 да не се очудите ако случайно се осъществи "огледа"

                      Поздрави!
                      [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

                      Марин Маринов - 0885114702

                      Коментар


                      • #56
                        До: Подходящ мотор за пътешествие

                        Honda Goldwing 1500/1800 или БМВ K 1300GT,Gold Wing съм имал удоволствието да пробвам тъй като имахме 2,невероятен мотоциклет.П.С то си е кола направо , това са мотоциклетите за дълги пътешевствия за мен.
                        Последно редактирано от mitiracing; 29-04-10, 23:41.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Подходящ мотор за пътешествие

                          Първоначално публикуван от mitiracing Преглед на мнение
                          Honda Goldwing 1500/1800 или БМВ K 1300GT,Gold Wing съм имал удоволствието да пробвам тъй като имахме 2,невероятен мотоциклет.П.С то си е кола направо , това са мотоциклетите за дълги пътешевствия за мен.
                          Наистина изглежда масивно/леко казано/ таблото... заболя ме главата от толкова копчета направо голямо нещо не мога да разбера какво толкова се включва и изключва, че чак толкова много прибори...
                          [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

                          Марин Маринов - 0885114702

                          Коментар


                          • #58
                            До: Подходящ мотор за пътешествие

                            Че копчетата са много - много са... Но няма нищо странно или объркващо - всичко си е надписано и има логика.
                            Истински уникалното е наличието на еърбег...
                            Иначе както Змея казва (за кой ли път се налага да бъде цитиран...) този е от моторите, перфектни за пътуване/возене, а не за пътешествия - както ги разбираме повечето тук...
                            SUZUKI V-STROM 1000
                            Jeep Cherokee 2.5CRD
                            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                            о889 525 о74 - Владо

                            Коментар


                            • #59
                              До: Подходящ мотор за пътешествие

                              Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                              Ч...този е от моторите, перфектни за пътуване/возене, а не за пътешествия - както ги разбираме повечето тук...
                              К'во ли пък разбираме ние от пътешествия...

                              Gold Wing-а е много хубав. Само кабината са забравили да му монтират
                              Разбирайте: Трудно ми е да кажа, че това е мотоциклет.

                              А иначе какво значение има с какво ще пътуваш, важното е да ти пее сърцето!
                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар


                              • #60
                                До: Подходящ мотор за пътешествие

                                Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                                К'во ли пък разбираме ние от пътешествия...
                                .....
                                А иначе какво значение има с какво ще пътуваш, важното е да ти пее сърцето!
                                Представяме си, мечтаем и плануваме поне...

                                Иначе и на мен ми е хем готино, хем любопитно да пробвам най-различни мотори (нямам предвид за по едно-две кръгчета, а да трупам по-дълготрайни субективни и обективни впечатления), но когато тръгвам да избирам Моя Мотор е друга работа - само няколко модела са ми интересни...
                                Лоши мотори няма!
                                Но като гледам повечето тук все мислим в посока на адвенчър байк - многофункционален приключенски мотор...
                                SUZUKI V-STROM 1000
                                Jeep Cherokee 2.5CRD
                                TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                                о889 525 о74 - Владо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X