Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подходящ мотор за пътешествие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Подходящ мотор за пътешествие

    Адаш, напълно си прав.

    Трябваше да кажа всички Fки ендураци са GS

    Коментар


    • #32
      До: Подходящ мотор за пътешествие

      ХОНДА АФРИКА ТУИН ...това е !!!

      Коментар


      • #33
        До: Подходящ мотор за пътешествие

        Лош избор на думи... това разбира се си е GS-а, но от 99-та. Този модел е с по-меко окачване и повече е за път... Другия нещо ни рак, ни риба... пък може и аз да бъркам. Както и да е - дистанция от 350-400 км на мотор като този? Още по-точно "София - Кърджали";"Кърджали - София"? Май е повечко отколкото е приятно, но само това ли ще е проблема?

        Коментар


        • #34
          До: Подходящ мотор за пътешествие

          Мое мнение, но 1 цилиндър за повече от 150 км е мъчение. Комбинирано с не дотам удобна седалка - съвсем.

          Ако това са уловията обаче - може да стане - 400 км не са непреодолимо разстояние
          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

          Коментар


          • #35
            До: Подходящ мотор за пътешествие

            аз мисля че при избор на тъкъв мотор трябва да се всемат 2-3 неща в предвид

            напърво място:
            1.мотора трябва да е с кардан ме може да си позволиш да ти пропадне пътешествието заради скъсана или разтеглена верига да не говорим за досадното обслужване мъкнене на шпрей четка за почистване и загуба на време за почивка или разглеждане на мястото на което си
            2.трябва да има дебела, мека и удобна седалка за да не ти стане задника на гъз
            3.трябва да има достатъчно голям преден спойлер за да те пази от вътър,дъжд/евентуално/,прахоляк и не напоследно място да намялява умората от пътуването/все пак ти си едно голямо платно/.
            4.трябва да има място за достатъчно багаж който в същото време да не пречи.
            5.задължително трябва да му се поставят ролбари подчертавам здрави не може да си позволиш от елементарно похлъзване да приключиш приключението
            6.хубаво е да се помисли и за просвета на машината не се знае дали няма да объркаш пътя докато търсиш пряка пътека и да се озовеш на някой черен път където натовареният мотор да легне на корем и да строши картер
            7.не на последно място е хубаво да има и ABS защото тежък и натоварен мотор се спира доста трудно особена ако си изморен и разконцентриран от дългия ден на седалката.
            8.основна стойка за лесно демонтиране на гума ако се спука.

            има още много други неща на който да се обърне внимани но мисля че тези са основните.

            от всичко казано по горе извода е следният колкото и да ми е неприятен защото мразя и в червата си тази марка
            но не мога да си изкривя душата и кажа на черното бяло мотора за продължителни пътувания е BMW GS серията
            не е нужно да си мислиш че това е непостижимо заради прекалено високата цена вече се намират от по старата серия BMW R1150 GS на доста приемливи цени не по високи от цената на едно VARADERO или V-STORM а всъщото време според мен ще ти свърши същата работа като по новият модел.


            Последно редактирано от АНТИМ; 01-03-08, 09:01.
            Николай Гогов 0898676912

            НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

            Коментар


            • #36
              До: Подходящ мотор за пътешествие

              Първоначално публикуван от АНТИМ Преглед на мнение
              аз мисля че при избор на тъкъв мотор трябва да се всемат 2-3 неща в предвид

              напърво място:
              1.мотора трябва да е с кардан
              2.трябва да има дебела, мека и удобна седалка за да не ти стане задника на гъз
              3.трябва да има достатъчно голям преден спойлер ..
              4.трябва да има място за достатъчно багаж ..
              5.задължително трябва да му се поставят ролбари подчертавам здрави ...
              6.хубаво е да се помисли и за просвета на машината ...
              7.не на последно място е хубаво да има и ABS защото тежък и натоварен мотор се спира доста трудно ..
              8.основна стойка за лесно демонтиране на гума ако се спука.

              има още много други неща на който да се обърне внимани но мисля че тези са основните.
              Благодаря ти. Писал си вместо мен Стегнато и подредено прочетох всичките си аргументи "ЗА" този мотор. От три месеца го мисля .. или повече и ето , че дойде времето. Дори мисля, че темата на Митака
              имаше за цел да добави още аргументи за/против , но да взема решение най-накрая .
              Само не разбрах защо :
              ...мразя и в червата си тази марка
              И понеже :
              вече се намират R 1150 GS на доста приемливи цени
              Ето и моят избор. Вече е предплатен. В неделя летя за Швейцария.
              В понеделник документи,плащане, запознаване с машината ...
              Вторник газ за България ... дано не се скапе времето много






              Сигурно ще пусна тема с прибирането на Трактора в новия му дом .. ако има какво да се разправя
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #37
                До: Подходящ мотор за пътешествие

                Браво за избора! Това си е доказана машина за пътешествия! Че и си го намерил добре екипиран с куфари и ролбари!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #38
                  До: Подходящ мотор за пътешествие

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Браво за избора! Това си е доказана машина за пътешествия! Че и си го намерил добре екипиран с куфари и ролбари!
                  Ами пропуснах да кажа, че това е модела Adventure, който по условие е натоварен с повече "работи" - по-висок е/малко/, ролбар, това на снимката е големият резервоар -35л., подгряване на дръжките, допълнителна защита на главите на цилиндрите /Zylinderschutzbügel/, и др. "глезотии". Ще го представя .. само да стъпим на родна земя
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • #39
                    До: Подходящ мотор за пътешествие

                    Щом ще е с кардан това дали става а

                    Коментар


                    • #40
                      До: Подходящ мотор за пътешествие

                      Това става, ама е бабата на Африка Туин... Някъде към 1982 е спрян от производство - разбирай ставало е тогава. По днешните стандарти е УС-Ц5 (Универсален Струг - Ц5)
                      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Обиколка на света...

                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        Ще трябва да се преразгледат някои концепции и митове, за големи пътешествия.
                        Още един мит - за големи пътешествия трябват големи мотори.
                        Да, ама англичаните обиколиха света два пъти с ДР350, който е само 350 кубика и само сто и малко кила. За справка http://www.mondoenduro.com/
                        Не е въпросът с какво се обикаля, важното е да се обикаля.
                        Хората с велосипеди го обиколиха този свят, предполагам има и пешаци, не е задължително да е с Адвенчър, щото е модерен.
                        Сещам се и за още един образи, баща и син. Чехи, тръгнали от чехия с яви 250 от 60-те години да обикалят света. В Русия имали проблем с единия двигател и бяха намерили чисто нов, в мазните хартии от 60-те.

                        Коментар


                        • #42
                          До: BMW-та... някакви

                          Нямах намерение да пиша , ама като сме започнали да оспамваме темата.... За коли няма да пиша щото темата е за мотори . ТА: НА ВКУС И НА ЦВЕТ- ТОВАРИЩИ НЕТ - това го знае всеки . BMW, MB, AUDI, са нещо за което не трябва да се оспорва изобщо , че е качествено. Който е карал ...знае. За цена няма да говоря , щото ние българите все си ги мерим по цените на вещите , които имаме. Ама ще кажа защо никога не бих си купил GS или RS, въпреки , че се заглеждам доста. Не заради парите , а заради това , че нещо , което е на 100% качествено , цената му е НАРОЧНО 120%, и то заради табелата само . И тъй като германецът си е националист и ако има нещо наистина добро Made in Germany никога няма да си купи нещо от конкуренцията, си купува GS.И държавата му печели. От известно време и аз взех да спонсорирам японската икономика ( и автомобило- и мотоциклетостроене) , но установявам , че и жълтите са тръгнали по същата пътека. А може и тя да е правилната . Кризата ще покаже. Знам, че BMW Motorradindustrie въпреки изключенията се отъждествява с боксера и точно щото чисто естетически не ме кефи не си вземам GS.A , че положителните му страни са неизмеримо повече от отрицателните е ясно . Дано не ви ядосах с дългия спам . ВСЕКИ ДА СИ КАРА МАШИНКАТА И ДА СЕ КЕФИ ТОТАЛНО !!!!

                          Коментар


                          • #43
                            До: BMW-та... някакви

                            Интересен постинг. Амбицира ме и аз да кажа някои неща, които смятам за верни, пък модераторите, ако преценят, че не им е тук мястото да ги преместят.
                            Аз никога не съм бил фен на германското и на германците... И мен този боксер не ме кефи, а и на външен вид не ми харесва. Но аз съм пътешественик. Търся си УНИВЕРСАЛЕН мотор за пътешествия. И когато наредих разни изисквания, които ме интересуват и са важни за мотора на пътешественика изскочи този модел. БМВ...GS-Адвенчъра. Много фирми правят добри и здрави двигатели. И Хонда и Ямаха, и даже и Мото Гуци. Но за съжаление моторът на пътешественика не е само двигател. Иска се и по-голям резервоар, и по-удобна седалка, и кардан, и нисък разход, и куфари, които да побират много багаж, и сравнително лесна, и бърза подръжка на по-забутани места от централна Европа примерно, и да работи с по-кофти бензин и т.н. Много би ме устроило окачването, седалката, резервоара, спирачките и куфарите на БМВ-Адвенчър с един голям двигател на Хонда, или на Ямаха примерно. Даже бих рискувал и с двигателя на Мото-Гуци, (за който твърдят, че е много хубав, като изключим италианската електроника разбира се)... Но такъв мотоциклет за съжаление не съществува. ...Не трябва да забравяме и КТМ 990 Адвенчър. Добър мотор, добър двигател, добро окачване, добра електроника, спирачки, верижното предаване, (хайде ще го преживеем), но малък резервоар и неудобна седалка... И какво остана накрая? БМВ ....GS Адвенчър. Има си и недостатъци, но май че предимствата му са много повече, за целта, за която е произведен. А именно много големи и дълги пътешествия с много добра возия, и то не непременно по асфалт.
                            Това са само мои разсъждения по темата и не искам никой да ангажирам с тях!
                            Не искам да споря с любителите на шосейните мотоциклети, нито с тези които, карат шосейни мотоциклети, но имитиращи ендура, нито с тези, които наистина карат ендура, нито пък с любителите на чопърите.
                            Знам че всички в един глас ще твърдят, че "моят мотор е най-хубав, защото... е ... червен" примерно...
                            Разсъжденията ми са за УНИВЕРСАЛЕН мотоциклет за дълги и далечни пътувания.
                            Та ако в близките 6 месеца на пазара не се появи нещо друго по-добро, то аз ще направя всичко възможно за да си взема и да карам БМВ...GS Адвенчър.
                            Последно редактирано от ВладиЧ; 15-12-09, 21:45.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #44
                              До: Подходящ мотор за пътешествие

                              Позабравена тема.Моето мнение е, че мотора трябва да е удобен, функционален и може би най-важното да се харесва на собственика му,а не на комшията.Мен на този етап ендурото не може да ме грабне, но не го подценявам изобщо като мотор за дълги пътешествия, харесват ми друг тип мотори,така наречените Sport tour или funduro (но само голямата кубатура над 1000сс).Не мога да кажа, че с тях пътуването е уморително и не удобно.Аз също сядам на масата след 600-700км дневен преход, а не си лягам изтощен.За мен мотора трябва да има кардан (ако е с верига да има ойлер),ABS,евентуално нагреватели на дръжките,багажници за багажа (куфари или удобно захващане на дисаги, далеко от ауспуха на мотора),мощност на двигателя (над 90 p.s.),мотора трябва да има и преден спойлер (туристически) не ме кефи да ме вее вятъра като знаме,центъра на тежестта при големия мотор, е също много важен фактор.Хубавото е,че избора на марки и модели в сегашно време е голям и задоволява различните вкусове на различните хора.Представете си, ако всички карахме Африки или GS, колко скучно.Хубаво е когато има разнообразие, по е шаренко и весело. Чудя се кой от моторите, които аз харесвам е по практичен и удобен.










                              Последно редактирано от boiko73; 14-04-10, 16:19.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Подходящ мотор за пътешествие

                                Драго,аз бих заложил на К 1200-1300 GT,Kawasaki GTR 1400 и най-вече на VFR 1200 който имах удоволствието да пробвам.Не знам защо но винаги тайничко съм харесвал BMW,просто ме плаши електрониката която според мен лично е прекалено много за един мотоциклет.Поздрави на всички колеги.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X