Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подходящ мотор за пътешествие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Подходящ мотор за пътешествие

    ето го моя...с бъдещото поколение
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      До: Подходящ мотор за пътешествие

      Бях харесал по-стар модел - '99 за същата дистанция - 350-400 км... но колегите са прави, мотора е добър за по-къси неща без много натоварване... Иначе този, който ти имаш дори става за офроуд

      Коментар


      • #18
        До: Подходящ мотор за пътешествие

        Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
        Yamha FJ 1200
        това е което търсиш
        Колега, той казва: "ПРЕДИМНО", което не значи, че няма да има и изключения !
        Щом се усмелявам да давам съвет в тази тема, значи имам опит и затова го правя !
        Няма нищо по удобно за туризъм от тежкото ендуро, пичове.
        Стоиш изправен и се разглеждаш, тялото си почива и не е под напрежение, седалката е удобна и ташките ти не стават на 5 стотинки. Задникът ти не е изтръпнал след 100 км каране. Моторът много по-лесно влиза в късите завои от шосейката, а се предполага, че ще ходиш именно на туризъм и 50% от обектите ще са в планините, а не е по магистралите. Ще ти се наложи да излезеш малко на черно и с шосейката + куфарите няма да мръднеш и метър навън от асфалта.
        Какви доводи повече да ви превеждам в защита на това ?!
        Преди години много пътувах из Европа с мотора. Имах "Африка" и с един приятел с шосейка (и то не от спортните) се хванахме на дълъг трип. Трябваше на ден да караме около 700-800 км. Първо спирахме на всеки 100 км да отпочиват задните му части, второ - като стигнехме някой хотел и той заспиваше на масата, докато аз отворя бутилката с уиски.
        После му давах моя мотор да ходи до чужбина и той сам потвърди, че няма по-удобно нещо за трип от тежкото ендуро !

        Довери се на хора, които наистина пътуват постоянно и виж какви мотори ползват !
        Някои пътуват и с KTM Adventure, което наистина си е чиста авантюра !
        Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 24-02-08, 21:02.
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #19
          До: Подходящ мотор за пътешествие

          калеги, мненията и съветите ви са важни за мен. Но аз едва ли скоро ще го сменя тоя мотор / имам го от 2 години /. Струва ми се супер удобен за града.......може би затова и полицията и сотаджиите използват подобни. Извън града с повече от 130-140 става малко некофортно. Офроуда ми се изчерпва засега с обиколката на голф игрището в Разлог и разни други незначителни
          По скоро ме притеснява за пътешествие къде и в какво ще събера багажа ? Ама това май е друга тема....

          Коментар


          • #20
            До: Подходящ мотор за пътешествие

            Жоро и съм съгласен и не съм съгласен
            от шосейка до шосейка има голяма разлика
            тежкото ендуро се кара бавно(около 120), след това почва да духа малко повече
            аз предложих конкретен мотор - за извън асфалт съм 100 процента съгласен че не става, но за асфалт си е един от най-добрите правени(лично мое мнение)

            Коментар


            • #21
              До: Подходящ мотор за пътешествие

              Колега, мисля че една скорост от 140-150 км/ч може да се подържа дори с "Африка Туин". Аз толкова си я карам моята.
              Колкото до вятъра, ако си сложиш големия спойлер, направо можеш да палиш цигара по време на каране зад него, повярвай !

              Айде да не разводняваме темата със спорове !
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #22
                До: Подходящ мотор за пътешествие

                Ако не е забанено може да пусна една дискусия от другия форум по темата:

                http://bikerz.netissat.bg/viewtopic.php?t=4599
                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                Коментар


                • #23
                  До: Подходящ мотор за пътешествие

                  Тежкото ендуро вози като гондола.Удоволстие е да се кара на дълго.И тук опитът си казва думата. Човекът има база за сравнение визирам Хаджиев.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Подходящ мотор за пътешествие

                    Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                    Колега, мисля че една скорост от 140-150 км/ч може да се подържа дори с "Африка Туин". Аз толкова си я карам моята.
                    Колкото до вятъра, ако си сложиш големия спойлер, направо можеш да палиш цигара по време на каране зад него, повярвай !

                    Айде да не разводняваме темата със спорове !
                    И аз подкрепям твоето мнение. Супер мотори са, ако някога ще си купувам мотор за Хасвалт, то той ще бъде Африка... Тук в форума имаше една тема за една Африка, много излъскана, много поддържана, направо ми взе очите. Също така, новите Тенерета... 2007-08, но там вече говориме за по-нови мотори и по-скъпи преди всичко.
                    KTM Fen

                    Коментар


                    • #25
                      До: Подходящ мотор за пътешествие

                      Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
                      Жоро и съм съгласен и не съм съгласен
                      от шосейка до шосейка има голяма разлика
                      тежкото ендуро се кара бавно(около 120), след това почва да духа малко повече
                      аз предложих конкретен мотор - за извън асфалт съм 100 процента съгласен че не става, но за асфалт си е един от най-добрите правени(лично мое мнение)

                      Данчо, тука си говорим за пътешествие, а не за лапешки надбягвания та дори и с FJти. Т.е. скорости над 120 почти не се получават при едно хубаво, разтоварващо и приятно пътешествие. В нашата част на Европа красивите пътища и забележителности не минават през магистрала Тракия и др.подобни.
                      Тежките и силни ендура са истината - возия, здравина, проходимост, удобство допринасящо за най-важното - изключително занижено натоварване на моториста и спътника. И всичко това е съчетано с повече от добра динамика дори с 2 човека и много куфари.
                      А и не веднъж ми се е случвало като кача някое момиче на Африката да каже - "това е моторът! Ония ПВЦта(каквито и да били) ме изморяват и целия кеф се изпарява, а Африката донася само удоволствие".

                      И на края - това не го казвам, защото карам Африка. Аз карам Африка, защото преди това съм се убедил в по-горното.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Подходящ мотор за пътешествие

                        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                        Какво бихте казали за KTM 990 Adventure.
                        Тук отиваш вече във вишата лига ! Хубаво е, но е и доста скъпо.
                        Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 27-02-08, 11:36.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Подходящ мотор за пътешествие

                          За стандартния F650 - т.е. не GS модела какво ще кажете?




                          Коментар


                          • #28
                            До: Подходящ мотор за пътешествие

                            Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
                            За стандартния F650 - т.е. не GS модела какво ще кажете?
                            ... ще кажа , че това е стария GS
                            ако се заровя малко ще ти кажа "точно" годината на производство.
                            Без да ровя, този модел е в периода 1995 - 1999, но е BMW 650 GS.
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #29
                              До: Подходящ мотор за пътешествие

                              Всеки един Ф 650 е GS, но по-хард изпълнението е F 650 GS Dakar

                              GS серията се произвеждаше в класовете 650 и 1100, после големия стана 1150, а вече е 1200 GS. От скоро има и 800 GS
                              Но разликата м/у едноцилиндровия ротакс при Fта и двуцилиндровия боксер при Rта(1150, 1200) и огромна

                              Коментар


                              • #30
                                До: Подходящ мотор за пътешествие

                                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                                Всеки един Ф 650 е GS, но по-хард изпълнението е F 650 GS Dakar
                                За другото съм съгласен, но има и F 650 CS, който няма нищо общо с еднуро

                                http://www.motorcyclespecs.co.za/mod..._f650cs_04.htm

                                Иначе ендурата са ГС и ГС Дакар - по-напред в темата май има по някой коментар за тях.
                                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X