Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобилни вело-багажници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автомобилни вело-багажници

    Здравейте карачи, тъй като стилът на каране в групичката ни "колсипедисти" е все повече само спускане и се появаява проблемът с транспортирането на вече значително по-тежките машини. Ще ми се да получа съвет, кой автомобилен багажник е най-добре разположен като цена и качество. Интересува ме багажник, който да си заслужава цената, със система на закрепяне тип Clip On, понеже нямам възможност за монтаж на теглич. Спрял съм се на два модела:
    Единият е THULE Clip On 9103/9104 (http://www.thule.com/Thule/ProductDe...____33564.aspx) другият вариант който открих е: (http://www.emagazin.bg/index.php?m=3...ЕДА&zoom=1)

    Интересувам се за монтаж на Шкода Октавия Комби, ще се превозва колело около 18-20 кг. Спускаческо
    Ето как се справях с транспорта до сега, но с новата машина не става.
    Прикачени файлове
    [B]Skoda Octavia[/B] [B]Scout[/B] 2.0 T[B]DI[/B] DPF
    140 hp 340Nm

  • #2
    До: Автомобилни вело-багажници

    По - добро от Туле няма......цената си струва за това качество.Освен това има сервиз и гаранция.Всичко друго е компромис до време....после пак Туле
    IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

    Коментар


    • #3
      До: Автомобилни вело-багажници

      Аз съм пробвал с евтин,който се закача на задната врата.Резултатът-колелото падна при 110км/ч на магистралата..
      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

      Коментар


      • #4
        До: Автомобилни вело-багажници

        Здравией, този не ти го препоръчвам(http://www.thule.com/Thule/ProductDe...____33564.aspx) имам подобен, но доста по-евтин. Самите тръби на които се закачат колелата се клатят леко нагоре-надолу.Отделно трябва да стегнеш с колани и самите колела.Аз съм се замислил за багажник на покрива, но понеже ги карам с джип не съм измислил къде да сложа стълбата

        Коментар


        • #5
          До: Автомобилни вело-багажници

          За багажник на покрива не мога и да си помисля, първо че нямам релси на комбито, другият проблем е, че колелото си е по-тежко от тези за Cross Country и качването ще е проблем. Мисля че THULE са си решили проблема с клатенето на тръбите, вчера го пробвах и при тях всичко си е доста стабилно. Ако някой има опит с другият модел да каже, там закрепянето е по-различно колелата стоят в улеи, а не висят. Само не знам да не стърчът много над колата така? Кото има опит с този вид да каже.
          [B]Skoda Octavia[/B] [B]Scout[/B] 2.0 T[B]DI[/B] DPF
          140 hp 340Nm

          Коментар


          • #6
            До: Автомобилни вело-багажници

            Първоначално публикуван от Gubata Преглед на мнение
            ..... Мисля че THULE са си решили проблема с клатенето на тръбите, вчера го пробвах и при тях всичко си е доста стабилно.........
            Има леко клатене след като качиш колелото/колелата и потеглиш.Явно тежестта става повече, има изнасяне назад и от там( поне според мен ).

            Коментар


            • #7
              До: Автомобилни вело-багажници

              Преди около 2 години си взех един италиански от Горгона в Търново
              някой от тези http://www.eshop-gorgona.com/catalog...%E8%EA&x=0&y=0

              за около 70 лв, но несъм много очарован, колелата не стоят много стабилно, махдахерцат се опират се едно в друго , жули се боята , налага се стягане с ластици за да не мърдат, сума време си играеш докато нагласиш кормилата и педалите на колелата да влезнат едно в друго, говоря ако са 3 броя, за 2 ще е доста по лесно. Иначе багажника стои стабилно на колата и не се налага по време на движение да се дооправя и пристяга.

              за мен най-удачния вариант е този който се слага върху теглича, а още по-добрия е една нова корса с вграден такъв



              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                До: Автомобилни вело-багажници

                Интересно колко ли таксуват в опел тая екстра.
                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                Коментар


                • #9
                  До: Автомобилни вело-багажници

                  колата и багажника,гледаме ли ги
                  :?: [B][FONT=Arial Black][SIZE=3]flower power[/SIZE][/FONT][/B] :?:

                  Коментар


                  • #10
                    До: Автомобилни вело-багажници

                    Изборът бе дълъг, но предизвестен, както OUTBACK каза" по-добро от THULE няма" и е наистина така, взех багажника от преди седмица и наистина, никъкви проблеми, стабилно закрепяне(направо си става част от колата) чудесно представяне на дълъг път(вече минах над 700 км с него) Уникално поведение на скорост и неравни пътища(тестван е от мен на скорост от 160 км и не трепва). Единствената допълнителна инвестиция са 2 нови ластика, когато се возят 2-колела. Максимално мога да кача 2 колела, но да не забравяме,че колелата са доста по-тежки и обемни от обикновените. Мерси на всички споделили мнението си с мен!
                    Прикачени файлове
                    [B]Skoda Octavia[/B] [B]Scout[/B] 2.0 T[B]DI[/B] DPF
                    140 hp 340Nm

                    Коментар


                    • #11
                      До: Автомобилни вело-багажници

                      Честито, добър избор си направил.
                      а откъде го купи? питам те защото на мен ми трябва ски багажник такъв който се закрепва върху напречните греди които пък се поставят върху надлъжните отгоре на колата малко сложно стана дано ме разбра.
                      Аз имам напречните греди но искам за тях ски багажник.
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #12
                        До: Автомобилни вело-багажници

                        Взех го от SLS на бул. Черни връх, те са официалните представители и имат доста неща, останах учуден, че имат специално багажник за моята кола, което го прави уникален. Имат и големи наличности. Последният път монтираха багажник като за теб на новият модел Honda Acord Sedan, така че ще ти помогнат.
                        [B]Skoda Octavia[/B] [B]Scout[/B] 2.0 T[B]DI[/B] DPF
                        140 hp 340Nm

                        Коментар


                        • #13
                          До: Автомобилни вело-багажници

                          Да съживим малко темата.

                          И аз доста се чудих какъв багажник да си взема и в крайна сметка по идея от Ситроен си направих един за две колела. Излезе към 5 лв. тъй като повечето материали си ги намерих . Скоро време ще го преправям за три колела. На първата снимка е в процес на разработване а на другите вече в действие.







                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X