Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2 ВЪПРОСА ЗА JEEP

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2 ВЪПРОСА ЗА JEEP

    ЗДРАВЕИТЕ КОЛЕГИ!
    Имам 2 въпроса относно моята джипка.
    Тя е: jeep cherokee chief 2.1tdi
    Първият ми въпрос е:когато не сам пускал в експлотация двигателят известно време, когато тръгна да го паля изчаквам да подгреят свщите и след като завартя стартера се чува едно страшно стържене и докато не спре това нешто не мога да пипна ключа.Това го прави в периода на 3,4,или 5 пъти.Когато е топал мотора няма грешка иначе си пали.Ако е възможно даа ми кажете какво да правя, и колко ще ми струва.
    Вторият ми въпрос е:каде мога да си регулирам клапаните, и коло горе долу ще ми струва това, защото на маистори да не попадаш.Преди около 3 месеца ходих при един в горна баня за да ми смени коляновия вал с кобилиците и от тогава едно че си намали мошността второ че чукат клапани и не пали така както преди.
    БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

  • #2
    До: 2 ВЪПРОСА ЗА JEEP

    Сменил ти е коляновия или разпределителния вал?
    А за стърженето е относително-може да са няколко неща/втулки на стартера,бендикс,износени зъби на венеца на маховика/
    Реглажа на клапаните не е повече от 20-30 лева.
    Те т'ва е Баце...

    Коментар


    • #3
      До: 2 ВЪПРОСА ЗА JEEP

      Първоначално публикуван от keiin Преглед на мнение
      Сменил ти е коляновия или разпределителния вал?
      А за стърженето е относително-може да са няколко неща/втулки на стартера,бендикс,износени зъби на венеца на маховика/
      Реглажа на клапаните не е повече от 20-30 лева.
      То дано да е само реглаж - има много случаи на неправилно зацепени двигатели.

      Коментар


      • #4
        До: 2 ВЪПРОСА ЗА JEEP

        Така е!
        Не се знае историята на ремонта...
        Те т'ва е Баце...

        Коментар


        • #5
          До: 2 ВЪПРОСА ЗА JEEP

          като завартя стартера се чува едно страшно стържене и докато не спре това нешто не мога да пипна ключа.
          Бендикс му е името на проблема.
          нема да се фалиме оно се види и само се фали

          Коментар


          • #6
            До: 2 ВЪПРОСА ЗА JEEP

            Първоначално публикуван от tedo Преглед на мнение
            ЗДРАВЕИТЕ КОЛЕГИ!
            Имам 2 въпроса относно моята джипка.
            Тя е: jeep cherokee chief 2.1tdi
            Първият ми въпрос е:когато не сам пускал в експлотация двигателят известно време, когато тръгна да го паля изчаквам да подгреят свщите и след като завартя стартера се чува едно страшно стържене и докато не спре това нешто не мога да пипна ключа.Това го прави в периода на 3,4,или 5 пъти.Когато е топал мотора няма грешка иначе си пали.Ако е възможно даа ми кажете какво да правя, и колко ще ми струва.
            Вторият ми въпрос е:каде мога да си регулирам клапаните, и коло горе долу ще ми струва това, защото на маистори да не попадаш.Преди около 3 месеца ходих при един в горна баня за да ми смени коляновия вал с кобилиците и от тогава едно че си намали мошността второ че чукат клапани и не пали така както преди.
            БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
            Ако докараш джипа в сервиза може да погледна какъв е проблема.
            нема да се фалиме оно се види и само се фали

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X