Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Москвич ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Москвич ???

    Намира ми се един стар москвич, която е всъщност на 18000 км. Та се чудя приятели дали някой от вас има идея може ли да се направи блокировка на диферециала му за да се използва по предназначение а иманно извън пътя??? и да му се хакнат огромни гуми

    П.С. Излишо е да обяснявате колко време нерви и.т.н ще ми коства и че няма да може да се взимат завои с повече от 30 км/ч питам за техническата страна на въпроса.
    no signature no problems

  • #2
    Ммм ... Много повишена трудност ...
    По принцип, големите колела трошат полуоските. Блокировката - диференциала. Усилването им води до трошене на следващите агрегати по пътя към мотора. Проблема не е толкова в собствения въртящ момент, колкото в циркулацията на мощност. Нямам никаква идея колко е преосигуряването в москвичите, и до къде може да се стигне.
    Виждам два варианта. Или знаеш руски, и отиваш в конференцията Москвич на auto.ru, и между другото те запознавам със заместник-главния конструктор на АЗЛК, или не знаеш, и тогава при същите тия хора с твоя въпрос отивам аз
    Но по-добре да знаеш руски, щото тогава ще можеш да видиш сам смайващи чудесии от историята. Май беше М 411, по нищо не е отстъпвал на ГАЗ 69, да кажем. За машините за Ф1 - отделна песен. А последните им разработки са просто новите Ауди... Дадоха ги за безценица, а завода всъщност е унищожен...(((

    Коментар


    • #3
      Хмм, да явно ще е тежка задачата, с руския се справям, но не и технически което ме затруднява да обяснявам свободно какво точно ме мъчи, но ще поровя да видя няма ли някой ентусияст който вече се е пробвал по този казус, благодаря все пак
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        Ясно. Там има специфичен жаргон...
        В главата на конференцията има търсачка. Ако искаш, ей сега ще ги питам, там момчетата са читави
        А проблема ше бъде ужасен. Освен другото, трябва и да го лифтоваш, иначе колелата ще закачат калниците. Обаче много по-лошото е, че сигурно ще има проблеми с ъглите на завиване. Хм...
        Прочее, кой модел е чудото?

        Коментар


        • #5
          проглема ти се решава мноооооооооооооооого лесно
          махаш задният мост на московеца и слагаш един от Г например
          БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
          (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

          Коментар


          • #6
            Той се върти на другата страна.

            Коментар


            • #7
              тогава слага и един редукторен мост,тъкмо ще реши проблема и с лифтинга)))
              БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
              (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

              Коментар


              • #8
                Глей сега. Май трябва по-полека, щото иначе ще се уплаши и ще избяга. Сигурен съм, че съвсем никой на света няма да се захване с тунинг на нищо, еле па на кола, ако знае кво ВСЪЩНОСТ го чака...)) А колко повече пари и време, отколкото са го плашили и в най-страшните приказки... Че за капак на всичко болестта е нелечима. Обаче прогресира...))

                Коментар


                • #9
                  Това че е редукторен не значи че ще се върти правилно.Посоката на въртене не се определя по вида на моста а от двигателя.
                  https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                  Коментар


                  • #10
                    Всички руски мотори се въртят надясно, освен ГАЗ 49 А, левият мотор на БТР 60. От там нататък накъде да се върти опашката на пиньона зависи от броя на зъбните колела между него и коляновия вал. Четен брой - в същата посока, нечетен - обратно. За съгласуване се слага или паразитно колело, ако може, ама почти никога няма място, или още един редуктор 1:1, пак за инвертор.
                    Против кинематиката не може да направиш нищо(( Всички мечти за правилен и ефтин вариатор се затриват някъде между изобретателите, собствениците на заводи за скоростни кутии и банкерите. А после нефта ще се свърши, и въпроса няма да е актуален. Както в магистралните дизелови локомотиви. Електромоторче на всяко колело, водородна батерия някъде в багажника, и всички вече ще са колкото х толкова...)

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от DJDAVEL
                      Това че е редукторен не значи че ще се върти правилно.Посоката на въртене не се определя по вида на моста а от двигателя.
                      при положение че при обикновен се върти на обратно,както каза Стефан,с редукротен трябва да се върти правилно...
                      БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                      (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                      Коментар


                      • #12
                        [при положение че при обикновен се върти на обратно,както каза Стефан,с редукротен трябва да се върти правилно...[/quote]

                        Аз имах предвид че редукторния мост не определя посоката на въртене.Вида на моста не определя посоката.Тоест дали е Редукторен или обикновен.Така мисля аз.Нека стефан каже дали съм прав.Защотото само така мисля.
                        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                        Коментар


                        • #13
                          променя...ако се върти напред,след поставянето му ще се върти назад...поне аз така мисля,но нека Стефан каже...
                          БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                          (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                          Коментар


                          • #14
                            Назад, на УАЗа Эх, къде се дяна това момче, да каже поне какъв е москвича. Стар- стар, ама колко. И 407 бяха с три скорости, а сега де. Трябва да изровим схемите на всичките...
                            Ех, нямам такъв албум((( ще трябва да се мъкна някъде да питам, белки не ме набият...)

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Стефан
                              Назад, на УАЗа Эх, къде се дяна това момче, да каже поне какъв е москвича. Стар- стар, ама колко. И 407 бяха с три скорости, а сега де. Трябва да изровим схемите на всичките...
                              Ех, нямам такъв албум((( ще трябва да се мъкна някъде да питам, белки не ме набият...)
                              412 Топ луксозно возило което ще изкорубя с радост и ще му хакна седалки от астра например, в краен случай пак ще го лангърна по поляните и без да му блокирам Диф-а ама ми се щеше да се катеря малко по-уверено по баирите
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X