Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

    Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
    Ключа за дюзите е извит. Ако се налага демонтаж, може да се махне капака на главата отваря се повече място. Трябва да имате под ръка гарнитура за капака.
    Много е вероятно да има отворен клапан.
    Развих двата болта, които са разположени отгоре на алуминиевия капак. Капакът се размърда но не поиска да излезе. Болтовете също не излязоха. Отказах се да го напъвам от страх да не го разваля повече. Има ли някакъв пиниз да го сваля тоя капак и евентуално може ли да разбера като го махна дали проблема е от отворен клапан.

    Коментар


    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

      Това на капака до колкото си спомням не са болтове,а глухи гайки.Капака може да се е размърдал,но гайките не са доразвити и затова не излиза.Дали някой клапан не е добре ще разбереш едва като докараш буталото на цилиндъра в ГМТ в такт сгъстяване.Имал съм случай от неправилно регулирани клапани да се чупят стойките държащи вала на кобилиците и тогава няма как да работи цилиндъра.

      Коментар


      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

        Колеги аз търся частта с трите "лапички" от притискателния диск. Ако някои има за продаване да свирка

        Коментар


        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

          Не ми е ясно какво точно е това,но провери при Оптиком.Ако имаш каталог виж как се казва ще стане по-лесно.

          Коментар


          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

            Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
            Имал съм случай от неправилно регулирани клапани да се чупят стойките държащи вала на кобилиците и тогава няма как да работи цилиндъра.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1482832010415-750835048.jpg
Прегледи:1
Размер:39.6 КБ
ID:5739007

            Точно това е станало. Успях да махна капака на цилиндровата глава и тая стойка беше на парчета. Поръчах нова, ама човекът от магазина каза, че ще минат няколко седмици докато пристигне. Ако дюзата е вкарвала гориво в цилиндъра, възможно ли е той да е пълен с нафта при положение че тия клапани не са отваряли, а тракторчето е карано преди да разбера, че има проблем

            Коментар


            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

              Интересува ме какво трябва да се преправи за да се постави двигател от руско шаси (Т 16 ) на българско шаси (сш 22 )

              Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                Ами доста работи няма да са както трябва.Първо кожуха няма да пасне,а там трябва има много добро съосие,второ съединителя на СШ-22 е двудисков с много по различни валове,а на Т-16 еднодисков,трето закрепването на двигателя няма да стане много стабилно.Това са основните неща,но съм сигурен ,че ще има и други проблеми за които не се сещам сега всичко ще изниква в процеса на работа.

                Коментар


                • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                  Имах проблеми с декомпресора на шасито Т16. От повече от година го паля без да се понеже, понеже беше блокирал. Първото палене е добре, но след това, като е намазано всичко по цилиндъра и прави голяма компресия. Не иска да превърти и почети на късмет пали. Оказа се ръждясала едната остичка. С много трудност я извадих и почистих от ръждата. Сега се движи декомпресора с лекота. Паленето също става леко.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X