Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

    Колеги иматели опит или техническа литература за този вид машина. Ако някой има информация за евентуални минуси и плюсове нека ги спедели. От известно врме ми се върти в главата тази машина и искам да чуя мнения на хора който са се сблъсквани с нея преди да си взема. Предварително благодаря

  • #2
    До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

    по добро е от българския си аналог.поне няма вода.

    Коментар


    • #3
      До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

      Пьрва скорост-800м в час
      "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

      Коментар


      • #4
        До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

        То трактор се взима за работа колега няма да се гоним

        Коментар


        • #5
          До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

          В ловното стопанство в Арамлиец имаха и имат такова самоходно шаси с него зареждат хранилките свръх проходимо .Просто да се чудиш откъде излиза.Може би че моторът му е отзад.А за документацията каква шега на господа изсипвам боклук на разтоварището гледам едни хартии навеждам се и какво да видим двете книжки голям формат за Т 16 м .Дадох ги на един приятел горски който има такова шаси.Ако има нужда ше ги взема да ги преснимам каквото трябва .Поздрави.
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

            Благодаря колега тук има едно разграбено ако го взема ще търся помощ, но честно искам да взема работещо,но нещо много яки цени им слагат или явно аз несъм в час.

            Коментар


            • #7
              До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

              Тия 800 метра в час са върхова реклама, ако нямаш нищо против. Изобщо не всяко ги може.
              Минималната устойчива скорост е критично важен показател за такава техника. Аз например с мойте 3-5 км/ч съм смешен в сравнение с това. Въпреки че правя за две стинки обичайните джипове. С изключение на колекционния ГАЗ - 67.

              Коментар


              • #8
                До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Тия 800 метра в час са върхова реклама, ако нямаш нищо против. Изобщо не всяко ги може.
                Минималната устойчива скорост е критично важен показател за такава техника. Аз например с мойте 3-5 км/ч съм смешен в сравнение с това. Въпреки че правя за две стинки обичайните джипове. С изключение на колекционния ГАЗ - 67.
                Стефане въобще не са реклама,самата истина е.Бях купил на баща ми
                Владимировец-аналог на шасито само че стандартна компоновка.ДВГ-
                отпред и с кабина.Всичко друго 1/ 1.Купих го от Агромаш-ново с всичко
                което му се прикача.+++ За над 10 г . работа и Н работни ч.колкото
                масло сипеш в двг.толкова източваш.Разход на гориво на оране с 3 лем.
                плуг на средно тежка почва около 1л на час.
                _ _ Перманентно охлабване на ръкавите на заден мост-конструктивно
                недомислие.Блокиране на скорости/на 1-ва бавна 800 м/ч/-оправят се
                с големият чук ,ама докато откриеш си разглобяваш като луд.Като цяло
                добра машинка за леки работи-маломощна 25 к.с. но за нея напълно достатъчни.Само малко с колегата по-горе за проходимоста не съм
                много съгласен,проходим не повече от всеки друг колесен трактор но
                и също толкова лесно закъсващ,въпреки че като големите машини си
                има и блокаж и разделни спирачки.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                  Разчовечихме се)) Едно време рекламата имаше смисълът на информация за стоката, не на спам в мозъка.
                  Реклама си е. Полезна. Специално за това смешно камионче не знаех че ги може. Сега го уважавам.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                    А знаеш ли колко е гадно да си на майната си от в къщи насред полето и
                    да ти блокира на първа бавнаЕдин път се случи и баща ми го вкара в браздата и си дойде пеша да обядва.Е след доста време го чухме да си
                    пърпори и аз ходих да го прибирам.Наистина е МНОГО бавна.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                      Ама като го пуснеш между браздите, ще си ходиш покрай него и ще копаеш картофите и ще ги хвърляш вътре без да тичаш.
                      Или ще го водиш като куче, да те прибира полека от кръчмата.
                      За кво ти е някой паркет, който ако мине 10 километра за един час, три пъти ще хвърли съединителя.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                        една недомислица.привода от съединителя към скоростната кутия е много слаб.при счупен първичен вал се вадят всички валове от скоростната кутия.остава гола коруба.в карлово има много ефтини нови части.пращат и по иконт.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                          Баща ми има Владимировец от декември '93. Оран, гора, превози разни... За това време сме сменяли само масло и оста на предно ляво колело, че се беше забучил в една кал до ауспуха. Нафтата само я помирисва, а от какви места в гората вади ремаркето.... какви трупи влачи нямате си и идея.
                          Към недостатъците мода да прибавя липсата на хидравлика на волана, ама тва се присажда с повече мерак(за Владимировеца), и силно износване на втулките на шенкелите особено при шасито - баща ми ги реконструира и сега са с по два конусни лагера...
                          При Владимировеца помпата за масления крик може да се включва и изключва само че трябва да слезнеш и да се навеждаш под кабината - и тва го побългарихме с бащата да се вкл/изкл. от кабината.
                          Друго важно нещо според мен е и възможността за регулиране на височината и ширината отпред и отзад...
                          Don't hunt IF you can't kill
                          първо 0883 после 333 накрая 448

                          LZ1BGD

                          Коментар


                          • #14
                            До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                            Колеги иматели инфо за тава като се натовари как е управлението тъйкато тежеста пада отпред на гумите. Благодаря ви!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Аз например с мойте 3-5 км/ч съм смешен в сравнение с това. Въпреки че правя за две стинки обичайните джипове. С изключение на колекционния ГАЗ - 67.
                              При 1000 оборота 3,5 при 1500-5,1 км така,че не си само ти
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X