Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

    След смяната на кормилния сектор, налях масло и почети се напълни казанчето. Днеска направих един курс с баластра, но още на отиване започна да прелива през кормилния прът. Поспря и повече не е текло. При разтоварването видя голям зор. През целия път се е загряло доста маслото и се е разширило, станало е доста рядко, понеже налях М10. Старото беше отработено, но полусинтетично и не ми е правило такива проблеми. Много е лошо че няма от къде да се спре работата на помпата. След това ходих за един курс въглища. Като бутнах помпата беше доста гореща и не се държеше.
    Мисля си да срежа захранващата тръба на помпата и да поставя кран. Като е затворен, ще спира притока на масло, но дали няма да създаде ваккум и да спука тръбата. Мисля за вариант да сложа трипътен кран и да засмуква въздух при спряно масло. Но на сухо да работи помпата също може да създаде проблеми в по-нататъчната експлоатация.

    Коментар


    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

      За да грее помпата,значи че маслото някъде се редуцира(минава през тесен отвор) и кипва(става на балончета),от което съответно се разширява и прелива.Виж си слива от разпределителя към казана за маслото,там по принцип трябва да има филтър,почисти го.Провери и ръчките на разпределителя дали са във неутрално положение,рядко се случва,но може и от там да редуцира.Не се занимавай със разни байпаси и трипътници,ще скапеш помпата.Нормално работеща помпа,трябва да е във границите на 45-60гр С.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

        На разпределителя има един клапан, който трябва да тоддържа налягането. Още като го вземахме пружината му беше доста мека и не държеше налягане и не вдигаше коша поради тази причина. Филтъра тогава го отваряхме и беше чист. Сега не съм го отварял, но ще го отворя тези дни за да проверя положението как е. Ръчките са си в неутрално положение и проблема не е от там.

        Коментар


        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

          На разпределителя са два клапана,единият е плунжер със конусна глава,който ти осигурява слив и при задействане на шибър(ръчка)уплътнява и шибъра праща маслото във дадена посока.Ако е наранена конусната повърхност,работи само в режим слив и нищо по управлението на хидравликата не работи.Другият клапан е пломбиран фабрично и не е желателно да се пипа.Неговата функция е да защити хидравличната система от свръх налягане,представлява винт със пружина и съчма.Предполагам,че точно него си натегнал,за да забърза вдигането на коша.Ако си го разглобявал,задължително смени съчмата(наранява се и си прави пръстен,който при сглобяване не си ляга на местото и съответно нищо по хидравликата не работи),стегни до край и развий 3,5 оборота.Ако вдига много бавно,натегни половин оборот,ако пак не ще,износена ти е помпата и ще трябва да я замени със нова,мисля,че е НШ-10.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

            Със сферична глава е клапана и с пружина. Под ъгъл се навива в него болт М8 мисля че беше и се изважда, а зад него има пружина. Точно като се задейства шибър уплътнява и подава към цилиндъра. След смяната на пружината започна да вдига нормално. Този със съчмата от свръх налягане не съм го бутал. Разпределителя си работи добре и нямам проблеми с него. Помпата и тя си нагнетява нормално. Без проблеми вдигам 1200кг товар, даже и след като е загряло доста маслото. Просто е необходимо по-високи обороти. До сега не съм го карал шасито по-толкова дълго и не е загрявал. Тези дни ще отворя филтъра за да проверя как е, че от курмилната кутия доста кал избърсах от дъното. Сондата за захранване на помпата е на около 2см над дъното и с мрежичка, но все пак могат да влязат боклуци. Като казвам кал имам предвид масло наподобяващо грес, а не кал като от пръст.
            Доста доволен останах от разхода на гориво. Не съм очаквал че на моточас с тон товар дава около литър нафта разход. Обаче вижда ми се малко мъка да се кара над 10км, но като нямам друг транспорт съм доволен. 10км празен ги правя за 30мин, а с товар за 40мин. Трябва да си закарам на селото малко пясък, но на 30км ми се виждат множко и ще търся друг вариант.

            Коментар


            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

              Ще допълня още малко към написаното по-горе от колегата.Клапана се казва предпазно-преливен и има за цел да поддържа налягането в системата в определени граници и при превишаване да се отвори и да изпусне излишното масло обратно към резервоара.Всички хидро разпределители идват в търговската мрежа заводски регулирани и пломбирани.Почти във всички руски машини нормалното работното налягане е 135ат. Настройката се извършва на стенд или на место чрез дросел разходомер или пък само с манометър.Не е желателно тази настройка да се извършва на око защото има пагубни последствия върху елементите от системата.Най-честия признак за неправилно регулиране е много бавно сработване на изпълнителните органи/цилиндри/-ниско налягане.И другия признак е пък по-високо налягане -пукане на маркучите,свистене на помпата при работа,при включване на разпределителя двигателя променя обороти има и още други признаци.
              Дроселиране на маслото от зацапан филтър не може да се получи по простата причина,че има и клапан който сработва на 5ат. ако се зацапа филтъра,а това налягане не достатъчно за да загрее маслото.
              Не трябва помпата да работи никога без масло защото износванията тогава са много интензивни и повредата и е неизбежна.Лагеруването е на втулки,а и работните органи са зъбни колела и за да няма износване при триенето трябва да има мазане и охлаждане,а това се извършва от протичащото през нея масло.И затова замисъла за разтоварване за сметка на маслото е немислим.Като казва колегата прегледай всички елементи от системата.
              Успех.
              Последно редактирано от Stefan55; 30-06-14, 22:56.

              Коментар


              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                Здравейте, търся каталог / книга / за Т16М.

                Коментар


                • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                  Колега потърси в по-предните постове на тази тема има го каталога.Аз от тук го изтеглих.

                  Коментар


                  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                    Днеска цял ден се занимавам с преправяне на хидравликата за коша на шасито. Изхвърлих старите цилиндри, че ми е мъка и не вдигат. Копая по кубик и половина пръст и се налага половината на ръка да я разтоварвам. Като че ли си тежи около 1,5 тона. Имам една бутилка от ремарке с две секции. Горната секция се вади и прибира лесно на ръка, но първата след като я надух с хидравликата излезе, и след това с мъка я прибрах. Бутилката стои сигурно над 10 години неизползвана. Направих си захвата към рамата и остава да заваря планките на крика към коша. Надявам се че с този крик ще си вдигам товара. Изместих крика с около 30см назад. Притеснявам се че масата на коша, може да не е достатъчна за прибиране на цилиндъра, но ще го разбера в процеса на експлоатация.

                    Коментар


                    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                      Дават,че полезния товар е 1000кг.,но не би трябвало да е проблем да разтоварва и до 1,5т.при правилно регулиран разпределител при хидравлични цилиндри Ф36-това са оригиналните цилиндри.

                      Коментар


                      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                        По голямата част от почвите са с обемно тегло над 1700 кг/куб. м., не виждам как 1,5 кубика ще тежи 1,5 тона.
                        Кольо Динев

                        Коментар


                        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          Направих си захвата към рамата и остава да заваря планките на крика към коша. Надявам се че с този крик ще си вдигам товара. Изместих крика с около 30см назад. Притеснявам се че масата на коша, може да не е достатъчна за прибиране на цилиндъра, но ще го разбера в процеса на експлоатация.
                          Колега може ли да вдигнеш снимка на това което си направил?Благодаря предварително.

                          Коментар


                          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                            Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                            По голямата част от почвите са с обемно тегло над 1700 кг/куб. м., не виждам как 1,5 кубика ще тежи 1,5 тона.
                            Това предполагам е уплътнена почва, а накопаната е доста по-малко и предполагам че е около 1:1. Обема на кошами е около 1,5 кубика. Карам съм 1,5 тона баластра и за това горе-долу определям го като подобна натовареност.

                            Все още не съм направил захвата към коша и не съм го пробвал. Снимки евентоално в събота, когато ще довърша работата и ще се изпробва.
                            Оригинално цилиндрите са много напред, аз разпределих вилиндъра горе долу в средата да дейсва и така по-лесно ще разтоварва.

                            Коментар


                            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                              Най-големите коефиценти на разбухване са от порядъйа на 1,3-1,4- 1700/1,4=1214, т.е. пак не е 1:1. Но това е извън темата. Успех с преправянето и дай някоя снимка ако искаш като си готов.
                              Кольо Динев

                              Коментар


                              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                                Днеска дозглобих крика. Нямах възможност да го пробвам как вдига с товар. Без товар вдига бавно на първия цилиндър и втория със същата скорост, както при оригиналните. Обаче при спускане идва лек коша за да прибере първия цилиндър. Пробвах като се кача в коша и пак не иска да се прибира. След изгасяне на двигателя и се кача в коша се прибира. Налоши се да махна филтъра. Доста е запушен и разпенва маслото. Първоначално с филтъра и на загасен двигател не искаше да се пуска коша. Първите години ползвах хидравлично масло, но като загрее малко и започва да не прави налягане. Сега ползвам М10 чисто и може това да е причината да не минава през филтъра лесно. Източих старото и налях ново масло. Снимки не можах да направя, просто телефоните са ми прости, а нямах време да се прибирам за фотоапарата. Сега мисля да сменя маркуча за хидравликата, че е от как е станал трактор сигурно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X