Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

    @icpart

    Обърнахме го на чат и встрани от темата, но ще обясня:
    1. Два пъти писах, че повечето (а не всички) зарядни контролери нямат собствено захранване. Това касае най-вече мощните контролери за тоци над 10-15 А.
    2. Знам за преработката на PSU в захранващ блок, но какво ще получиш от евтино китайче? Трябва специално PSU от сървър, а такива не се срещат често (поне аз не намерих през зимата, когато ми трябваше). А да развалям собствения си резервен Fortron не си заслужава (та той струва повече от Fusion). Преработката обаче не ми осигурява нужните параметри (особено Vизх = 15 V), техния стабилитет и регулируем контрол по V и A.
    3. Сметките ти за въпросния захранващ блок почти са верни, само дето КПД-то е малко по-високо. Недей да придиряш чак толкоз много. Производителят коректно е посочил параметрите, за разлика от многото други захранващи блокове, чийто спецификации разлеждах. Плюс това, Fusion-а има алгоритъм за заряд на Pb-акумулатори 6 клетки 12 V.
    4. Горепосоченото е въз основа на собствен опит и доста сериозно маркетингово проучване. Ако имаш желание можеш на живо да видиш и пипнеш описания захранващ блок при мен.

    Написано от мен за захранването Fusion PS200ADJ не е реклама (за това не съм посочил сайт и цена). Направих го за улеснение на всеки, който има нужда от подобно захранване. Повече инфо - на лични.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X