Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

    Завърши теста на Енерджаизерите 2500, Удивително добър резултата 2400 всичките (от 2377 до 2424) явно си трябва пазаруване от чужбина - май у нас ментетата са на мода

    Ето и един опит за табличка с резултатите:
    Brand-------Label---------Test Mah
    Energizer--2500----------2400
    Uniross----2500----------2100
    GP----------2700----------1700
    Sanyo------2700----------1700
    GP----------2500----------1650
    Powerex--1800----------400 Брак

    Въобще лъжата е доста сериозна, като се има в предвид че ГП 2700 и Санио-то (едната е брак) са Чисто нови от Техномаркет, за по старите не коментирам
    Последно редактирано от alex_markov; 18-02-08, 15:59.

    Коментар


    • #47
      До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

      Аз съм доволен и от Енергайзерите купени в България. Само трябва да се гледа да е от по-надежно място покупката.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #48
        До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

        Maha POWEREX MH-C9000- какви батерии зарежда

        Коментар


        • #49
          До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

          Техномаркет/МЕТРО и др. подобни продават основно батерии на промоция т.е. много вероятно с изтичащ срок на годност...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #50
            До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

            Понеже стана въпрос за батерии за Колорадо, трябва да се тестват батериите на него, при определен режим как ще работят.
            Тези зареждачки с тестери мерят по някакъв алгоритъм, писан от програмисти, не от специалисти. Затова не са абсолютен критерий, стават само за ориентация....
            На реално устройство резултатите са много по-различни. Например на радиопредаватели (специализирани) GP работят много по-добре (издържат най-дълго) в сравнение с VARTA, Uniross и др. Просто на средна и постоянна консумация (мощността не се променя във времето) си пасват най-добре по крива на разряда. Така че универсално решение няма - зависи консуматора кой тип батерии обича.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #51
              До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

              Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
              Понеже стана въпрос за батерии за Колорадо, трябва да се тестват батериите на него, при определен режим как ще работят.
              Тези зареждачки с тестери мерят по някакъв алгоритъм, писан от програмисти, не от специалисти. Затова не са абсолютен критерий, стават само за ориентация....
              На реално устройство резултатите са много по-различни. Например на радиопредаватели (специализирани) GP работят много по-добре (издържат най-дълго) в сравнение с VARTA, Uniross и др. Просто на средна и постоянна консумация (мощността не се променя във времето) си пасват най-добре по крива на разряда. Така че универсално решение няма - зависи консуматора кой тип батерии обича.

              Прав си Веско, Но тъй като е много трудно да се направи реален тест, си направих труда с този "уред"/Зареждачка (хем зареждам, хем има някакъв резултат, за размисли

              Коментар


              • #52
                До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                Това са наистина най-качествените батерии, които съм срещал някога........
                Знам
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #53
                  До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  Прав си Веско, Но тъй като е много трудно да се направи реален тест, си направих труда с този "уред"/Зареждачка (хем зареждам, хем има някакъв резултат, за размисли
                  Не е чак толкова трудно. Единия метод съм го дал по-горе.

                  За по реално: Мери се средния ток при определен волтаж. Изчислява се средната мощност. Товарят се батериите с тая средна мощност. Мери се ампеража през определен период от време (да речем 10 пъти в секунда, или веднъж в секунда, всъщност няма особен смисъл да е прекалено често, веднъж в секунда е достатъчно) и се изчисляват mAh-овете.

                  Така ще се разбере капацитета на батериите, при средната мощност на уреда, в който се използват. Както може да се разбере и реалния капацитет на батериите в mWh, което всъщност е по-важно.

                  Всъщност капацитет е правилно да се измерва във ват-часове, или миливат-часове. Милиампер-часовете са малко подвеждаща работа, защото не отчитат волтажа, а той е точно толкова важен (ако не и повече), колкото и тока.

                  Например, по твърдения на производителя, батериите ENELOOP - всеизвестни с ниския си саморазряд, поддържат малко по-висок волтаж от стандартните NiMH батерии. Това означава че 2100mАh ENELOOP батерия поддържаща да речем 1.3V ще има по-голям капацитет и ще издържи повече от стандартна NiMH батерия пак 2100mAh, поддържаща 1.2V.

                  Сметката е много проста: 2100*1.3=2730mWh 2100*1.2=2520mWh
                  Ето ви разлика от 230mWh. Или само заради волтажа при равни други условия ENELOOP-a има 8.2% по-голям капацитет. Ако приемем че уреда издържа с едни батерии 10 часа, това си е почти един час отгоре, което не е хич малко.

                  Та... електрониката е никаква. Програмирането също. Цената също.

                  Отворете най-скъпото зарядно и ще видите че вътре има едно голямо нищо.

                  Цените и това какво се продава отдавна се диктуват от икономическите отдели. Програмистите и инженерите правят това, което им се нареди. Твърде често от нищо-нещо.

                  Дали е правилно? Ако сте завършили икономист - сигурно. Ако сте инженер - със сигурност не.

                  Е, аз например съм стругаро-фрезист, недипломиран инженер по приложна геофизика, с хоби електроника и с професия програмист.

                  Смятам няма нужда да ви казвам от моята гледна точка 99% от това, което се продава, дали е правилно.

                  Обаче е факт, че въпросната зареждачка, по всички ревюта в които се споменава, е ако не на първо, то поне на челно място в класациите. Не съм пристрастен в случая - нямам такава.

                  А за това че си си направил труда да тестваш имаш моите адмирации. На мен поне ми е много полезно.

                  Апропо, пише ли из ръководството на въпросната зареждачка с какъв ток ги разрежда докато ги тества за капацитет?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ...Апропо, пише ли из ръководството на въпросната зареждачка с какъв ток ги разрежда докато ги тества за капацитет?

                    тока е програмируем поне за някой от режимите има екстри машинката

                    Коментар


                    • #55
                      До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      2. NiMH батериите не трабва да се разреждат до напражение по ниско от 0.9V на теория, и 1V на практика. Ако се разредят под този волтаж им се обръща поляритета, и стават разни други интересни нещица, като крайния резултат е че им се скъсява живота и намалява капацитета.
                      Тук пише, че е добре да се разреждат докрай на всеки няколко цикъла: http://nordicgroup.us/battery/#Care_...iMH_Batteries_

                      Също пише, че е добре да се съхраняват заредени, а не разредени както пишеше по-нагоре.

                      За зареждачката MH-C9000 някой може ли да каже какви батерии зарежда: само NiMH или и NiCd. Новите Hybrio/Eneloop зарежда ли ги? Изобщо, каква е разликата в зареждането на различните видове батерии: само волтажа ли?

                      Коментар


                      • #56
                        До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                        Първоначално публикуван от alexmitev Преглед на мнение
                        Тук пише, че е добре да се разреждат докрай на всеки няколко цикъла: http://nordicgroup.us/battery/#Care_...iMH_Batteries_

                        Също пише, че е добре да се съхраняват заредени, а не разредени както пишеше по-нагоре.
                        Ключовия момент е какво се разбира под "разредени докрай". За Ni-MH разреждане докрай значи момента, в който им се обръща полярността, което става някъде около 0.8-0.9V. Обръщане на полярността не е желателно да се допъска, защото молко по малко им се нарушава вътрешната структура и им се скъсява живота.

                        Да се съхраняват заредени няма смисъл. Имат саморазряд, и така или иначе заряда им пада.

                        При новите технологии (Eneloop и други), саморазряда е в пъти по-малък, и съответно нищо не пречи да се съхраняват заредени. Тя по дефиниция се и продават заредени. Обаче са с по-малък капацитет (макар и не много). Като изключим цената са добър вариант.

                        Има леки разлики във волтажите на Eneloop и другите. По-интелигентните зареждачки ще се справят, включително и цитираната тук. С по-евтините и по-бавни пък също няма да има проблем, защото те така или иначе нямат нищо вътре, което за засича волтажа.

                        Може евентуално да има проблем с някои зареждачки "среден клас", но е малко вероятно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                          А NiCd и презареждащи се алкални (да, четох че има и такива, на 1.5V - мисля че ще са добри за фара ми за колелото) дали ще може да зарежда?
                          Знам, че сигурно изглежда смешно, но примерно догодина ако се появят зареждащи се Li-ion, ще има ли проблем с тях, че не искам тогава пак да купувам нова зареждачка, пък тази хич не е евтина ?
                          Т.е. каква е фундаменталната разлика в зареждането на различните видове батерии, някаква специална крива за зареждане ли има за всяка, или само можеш да зададеш волтажа и всичко да е наред?

                          Коментар


                          • #58
                            До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                            И кривата, и правата, и волтажа, и ампеража, и изобщо целия алгоритъм. Нямат общо.

                            Ако искаш да разбереш какво точно зарежда, свали си ръководството или описанието от някъде. Аз не съм с такова и не мотга да помогна.

                            NiCd сигурно зарежда. Презареждаеми алкални - надали, обаче пък и те са с по-малък капацитет (значително, както и NiCd между другото) - горе-долу наполовина. Сега, за алкалните не знам, но NiCd си има някои предимства, но и недостатъци доста. За това и се налага NiMH като най-масова технология за ширпотреба.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              И като пишем за батерии бих желал да знам дали някой има впечатления от батерии като тези:


                              Това което пише за тях е че са готови за употреба и че саморазряда им е пренебрежимо малък за разлика от NiMH... можели да стоят заредени по една година... и имат ~500 цикъла...
                              Преди три месеца взех такова SANYO ENELOOP (http://www.office1.bg/%CE%F4%E8%F1+%...490000100.html) и съм много доволен. Въпреки сравнително малкия капацитет (2000 mAh) се държат чудесно в апарата ми. Даже мисля, че броя кадри/зареждане се е увеличил, защото старите (http://www.office1.bg/%CE%F4%E8%F1+%...723000213.html) снимал неснимал трябваше да ги презареждам през 3-4 дни, а тези падат за около две седмици след около 600 - 700 снимки. Не знам за колко време ще се саморазредят без да ги товариш, ама по нета, когато ровичках за тях, пишеше нещо за години...
                              Тъй като ги ползвам отскоро не мога да кажа нищо за брой цикли и експлоатационен живот на батерията, но към момента съм в почти телешки възторг от тях.
                              А, да, зарядното също е читаво - зарежда с почти константен ток и дават табличка с времената за заряд спрямо различни капацитети на зарежданите батерии.
                              Казвам го, щото имам един Uniross, който (както и много други на пазара в тоя ценови диапазон) зарежда с таймер за примерно 8 часа и заряден ток правилен за батериите, с които си го купил, но ако сложиш по-големи се почва един недозаряд и ставане по нощите да го ресетваш, та да си заредиш батериите като хората.
                              Последно редактирано от denislav; 27-08-08, 09:42.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                                Искам да изкажа недоволството си от Вали. Трябват ми 5 батерии за 1 фенер за колело на Sigma Sport. Обаждам се, 5 не продавали, трябвало да си взема 8!! В нормалните фирми продават поне по 2, обаче техните блистери били по 4 и не можело да се вадят. Изгубиха ме като клиент...
                                Sanyo май са на по-малки разфасовки, ако и те са на 8 ще си карам на старите 4-годишни батерии...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X