Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

    Anssmann съм купувал през конрад и съм много доволен. А за размер D (R20) 10 Ah изобщо не са много. Алкалните Duracell са 18 Ah, а Ni-Mh вече ги гонят по капацитет.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #32
      До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

      Ansmann има те-тука-те:

      http://batteryshop-bg.com/1/70/364.html

      Цените са за 1 брой батерия. Не за целия блистер. И с тия нямам никакви отношения, нЕкой да не земе да ме подЛЪзне...
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Специално се постарах да прочета всички възможно надписи по UNIROSS и не намерих нищо което да означава друго освен 2700mAH колкото си е с големите букви... Както и да е, взех четири такива батерии които са на по ~6 месеца средно ползвани и ги пуснах по процедурата... след два три дни ще видим реалният им резултат...

        Ще се радвам ако и още хора споделят реални резултати или ако нямат подобни "зареждачки" може да дадат някои друг модел да го тестваме и видим... Батериите са много важно нещо...
        Теста завърши със следните резултати:

        1. 2460мАч
        2. 2558мАч
        3. 2260мАч
        4. 2285мАч

        Батериите са на ~6 месеца и са ползвани...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #34
          До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Специално се постарах да прочета всички възможно надписи по UNIROSS и не намерих нищо което да означава друго освен 2700mAH колкото си е с големите букви... Както и да е, взех четири такива батерии които са на по ~6 месеца средно ползвани и ги пуснах по процедурата... след два три дни ще видим реалният им резултат...

          Ще се радвам ако и още хора споделят реални резултати или ако нямат подобни "зареждачки" може да дадат някои друг модел да го тестваме и видим... Батериите са много важно нещо...
          Зарядни батерии използвам /засега/ за фотоапарат. Мога да дам за тестване АА Varta Professional 2700mAh, от които съм много доволен/използвал съм ги в пустинни условия половин година, като апарата "не скучаеше" повече от няколко часа/ и продължавам да ги използвам. Батериите са на около 1 година. зарядното ми е най-компактен "UNIROSS" за две АА или ААА батерии.

          Коментар


          • #35
            До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

            Вземи две за в петък, аз ще ти донеса оборотни! Освен че ще ги тестваме ще преминат специална процедура за възстановяване на капацитета... доколкото това е възможно разбира се!
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #36
              До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

              Завърши БреикИн-а на 4 ГП-та 2500, на по 2-3 години и доста ползване - резултата 1600-1700 за всичките, или толкова колкото на новите 2700???

              Коментар


              • #37
                До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                Най-странното е че Унирос-ите 2500 на около 2 години показаха най-големите резултати 2000-2200. А те винаги са ми се разреждали най-бързо???
                Тестовете продължават

                Коментар


                • #38
                  До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                  Има си институт по батерийките. Познавам хора от там. Може просто да им занесем такова, да го разгледат и да кажат колко е истинско.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                    Няма нужда Стефане да ангажираме чак такива хора за нещо което се мери лесно, ясно и точно... Чакайте малко че Веско ще даде едни батерии които се очаква да са култови... Става въпрос да си ги вадим от едни пакети които са за професионална употреба... Ще напиша като направим тестовете...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #40
                      До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                      Промишлените серии обикновенно са с по-голям капацитет и не тръгват на всяка зареждачка.
                      А аз изобщо откакто ги има в магазините, купувам само скучни грозни за пакети. За много години почти никои не съм сменил. Новите - за нови устройства. Понякога трябва да им се заварят пластинки вместо бутоните на извода на плюса. С поялникът може, но не бива. Красивите шарени от сергиите да ги взема който иска и за квито иска пари. Понеже съм социално слаб вземам само скъпи промишлени.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                        След няколко дневно Отсяване, приготвих за изхвърляне 6 батерии, една чисто нова (Санио 2700 - която показва 250МАч). Днес от Гърция си взех 4 Енерджаизера 2500 и тях ги пуснах на теста, като свърши ще пиша

                        Коментар


                        • #42
                          До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                          Имам батерии за тестване. Нови и евтини. Марка Tenergy 2600mAh. Има ли желаещи за тестване? Аз мога да им направя 3-4 цикъла, за да ги "разработя", но нямам готова постановка за тестване, а не ми се разправя да си правя.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                            Използваемият капацитет зависи много от начина на консумация (амперите, и вида на натоварването - дали е рязко за кратко време, или продължително - постоянно).
                            Общо взето джобните компютърчета (и подобни устройства) имат косумация до 1А пиково (т.е. повече от това не могат да консумират), като мисля че средно го докарват до 300~500 mA.

                            Това може много лесно да се симулира с една крушка, която трябва да се засече колко време ще свети от батерията. Естествено, ситуацията не е толкова проста, защото тези устройства имат стабилизатор на волтажа, и съответно при падане на напрежението на батерията започват да я точат още по-силно.

                            Според мен, ако се инстересува човек, от конкретен уред (промерно Garmin Colorado etc.) - да вземе две (или колкото иска машинката) еднакво работещи (това са тези, тествани на тая зареждачка, които са показали близък капацитет), и да си ги тества в истинската машинка.

                            Но една такава машинка е чудна и е много полезно да се знае, особено преди да се купи нещо, или преди да се вземат някои боклуци за дълга екскурзия, които ще те "предадат" в най-кофтия момент.

                            Аз имам едни Kinetix, който са купувани от Daisy - тази БГ фирма, който прави касови апарати, фотоапарати и МР3 плеъри. Много съм доволен от тях - някакви "индустриални" се водят - без никакви шарении по тях, но си карат добре 2~3 години.. ама не са от евтините май - 4 лв. 2000 mAh последно си взех пай на същата цена 2500 mAh.. Препоръча ми ги някой много отдавна в един фото-форум.
                            Последно редактирано от ynopum; 18-02-08, 09:04.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                              С крушка не става по 2 причини:

                              1. С промяна на волтажа се променя и консумацията, тоест по времето на светене на крушката ме можем да съдим пряко за капацитета в mAh.
                              2. NiMH батериите не трабва да се разреждат до напражение по ниско от 0.9V на теория, и 1V на практика. Ако се разредят под този волтаж им се обръща поляритета, и стават разни други интересни нещица, като крайния резултат е че им се скъсява живота и намалява капацитета. Така че ме можем да чакаме лампата да изгасне.
                              3. Целим измерване на капацитета в mAh. Това най-лесно може да стане ако се разреждат с константен ампераж (300mA ще е най-показателно за нашите цели), и се измери времето, за което ще паднат до 1V. Повечето производители казват че тези mAh са измерени при 500mA, до падане до 1V. Идеята е не да видим колко ще изкарат, а до колко това, което пишат производителите на батерии върху тях, отговаря на истината, тоест колко лъжат. Защото всички по малко послъгват. Някои повече.

                              Постановката за това е проста, но нямам време да я стъкмя: Токов източник, свързан към батерията, и настроен на 300-500mA, и елементарен микроконтролер, измерващ времето, за което батерията ще падне до 1V.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Сравнение на акумулаторни батерии, марки - истински капацитет?

                                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                                А ако някой има желание да организира внос на наистина качествени батерии от Европа, предлагам да опита с тези:
                                http://www.saftbatteries.com
                                Доказани се! А и ментета няма, щото без друго никой не ги търси на рафта в супермаркета.
                                Това са наистина най-качествените батерии, които съм срещал някога. Използвахме техни елементи преди повече от 15 години, когато портативната техника имаше много голяма консумация. Много стара фирма и със сериозен опит. В последните години не съм ползвал техни елементи. Сега използваме азиатски производител SWIT и сме много доволни от качествоto и цената.
                                Show must go on!
                                LZ1VES

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X