Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Данъчна служба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Данъчна служба

    Здравейте знам че темата не ми е за тук но се надявам някои ако знае как стоят нещата да ме инфорима преди 2 години купих мотор с покупко продажба при нотариос
    но мотора не излезна стока блокира и не ходих да го регистрирам на мое име в кат но майка ми пусна тогава декарация в данъчно и сега ме викат там да ми искат талон за да го регистрират това мпс?
    а мотора не съществува
    как да си реша проблема?

  • #2
    До: Данъчна служба

    Нещото (в случая мотора) се обявява в общината след промяна в регистрацията. В твоя случай няма нова регистрация и не виждам защо е обявен. Най-добре иди в общината и се разбери на място. Предишният собственик трябва да го е отписал (иначе търсят него). Новият трябва да представи рег. талон. Ти нямаш такъв и т. н. Обясняваш точно както си е. Успех!
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      До: Данъчна служба

      Ако аз съм разбрал правилно ситуацията купил си с нотариално заверен договор за покупко-продажба работещ мотор, като след покупката той е блокирал.
      В този случай ти си имал задължение да го регистрираш в КАТ и с договора за покупка да го регистрираш в местни данъци и такси към общината, което става не след регистрация в КАТ, а при промяна на собственост каквато и да е тя. Според мен е необходимо мотора да се "бракува" - отчисли в КАТ и с документа който ти дадат да отидеш в общината просто да не го завеждат на твое име.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X