Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM 450 EXC FACTORY-доработки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KTM 450 EXC FACTORY-доработки

    Понеже смених и добавих доста неща по моя КТМ, а и Гълъбин написа една много хубава и полезна тема за неговата Кава, реших и аз да споделя с вас доработките които направих по моя мотор.Надявам се, че информацията ще е от полза
    Понеже, за жалост не съм снимал това което съм сменял и правил, информацията ще е, така да се каже, постфактум.
    На снимката съм означил местата които съм пипал, и после давам кратко обяснение
    Но първо, да започна с това че мотора фабрично беше запушенТой и за това не му е харесал, на многоуважаемия колега-Чинела
    Това се оправи със смяна на игла(идва си с мотора), и други настройки на карбуратора
    По снимката:
    1-Странно, мотора идва с някаква доста слаба крушкаТъй като аз често се прибирам по нощите, наложи се да я сменя.Искаше малко преправяне, но резултата си заслужава-крушка Н7 , и много по-добро осветяване
    2-Меките гардове на кормилото бяха сменени.С по-здрави, с алуминиева шина
    3-Неопренови чорапи.Ползата от тях е ясна.
    4-Масло в коловете.КТМ дават 110мм. въздушна камера, WP-между 120 и 150мм.Бих казал че оптималното, всеки трябва да си го намери според теглото и стила на каране
    5-Стоманено въженце-протектор от клони за лостчето на спирачката.КТМ hard parts го предлагат
    6-Регулируеми стъпенки.Понеже съм дългуч, нямаше начин да мина без тях
    7-По-висока седалка.Поради съображенията от тч.6
    8-Протектори за радияторите.Унабайкър от Гоблин
    9-Протектор за задния спирачен диск.
    10-По-твърда задна пружина, съответстваща на теглото на моториста
    11-Демпфер за кормилото.Нещо доста полезно, но и доста скъпо за жалост
    12-Амбреаж с ограничено приплъзване.Казаното по горната точка, важи и тука
    13-Заден зъбак с 52 зъба.Нещо почвам да усещам 1-ва доста дълга, като се забутаме из пътечките и камънаците.Това пооправя нещата
    14-Колкото и да слагах повдигачи на кормилото, пак не ми е удобно като карам изправен.Налага се поставянето на по-високо кормило Рентал
    15-Комплект вентилатор и датчик.За ендуро каране из горите си е задължително

    Повечето от нещата са поставени на мотора , някой са в процес на поръчка.Ако излезе още нещо, ще пиша своевременно
    А иначе мотора го дават реди то реисНе е баш така
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от kiki.t; 11-02-08, 14:44.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

  • #2
    До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

    Ясно..... станало е истенско ендуро то се вижда бравос.....kiki.t що не подсили манивелата чупели се казват.

    Коментар


    • #3
      До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

      Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
      Ясно..... станало е истенско ендуро то се вижда бравос.....kiki.t що не подсили манивелата чупели се казват.
      Защото си има вълшебно копче
      Иво Георгиев
      Gworkshop

      Коментар


      • #4
        До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

        Можеш ли да ми дадеш размерите на вентилатора?
        offroad фен
        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

        Коментар


        • #5
          До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

          Първоначално публикуван от Гълъбин Преглед на мнение
          Можеш ли да ми дадеш размерите на вентилатора?
          Няма проблем, малко по-късно обаче
          12см.-ширина
          16см.-височина
          8см.-назад от радиятора.Обаче само на едно място е толкова(при моторчето), иначе-към 4-5см.
          Последно редактирано от kiki.t; 11-02-08, 15:30.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • #6
            До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

            Браво Кики , КТМ-а вече е 2хFactory

            а би ли казал за крушката каква е точно и какво си преработил че и моята не ми харесва като светене (крушка Н7)
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #7
              До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
              Браво Кики , КТМ-а вече е 2хFactory

              а би ли казал за крушката каква е точно и какво си преработил че и моята не ми харесва като светене (крушка Н7)
              Тука са се изложили КТМ, сложили са няква обикновена крушка, дето е като свещ
              Как я преправих, и аз вече точно не помня, сещам се че подгънах на Н7-цата в долния край металния цокъл, а и допълнително една жичка запоихАбе, отвори фара, вземи една крушка Н7 и виж как може да се напасне.Аз горе-долу така го направих
              Имай в предвид че така се губи едната светлина, и остава само на дълги да речем(по-скоро на къси и дълги едновременно), ама мен това не ме касае, аз по асфалт не карам.Важното е да свети силно, а за светене свети, да знаеш
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #8
                До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                Кики понеже прочетох какво си описал ,и не си доволен от височината на кормилото ,погледни в каталога повдигачите на кормилото които идват с едни гумички подобни на амортисиори.Те се предлагат в много голяма гама и наистина съм ги виждал поставени на мотор които се ката от човек висок над 1,90 см.Моделът на КТМ фактори излиза с тях.Маи само ти липсва един Акрапович, а за дампфера добре си направил защото колкото и да спорим за укачването на КТМ винаги и е добре дошъл един такъв.Поздрави
                Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                Коментар


                • #9
                  До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                  И оште нештоКТМ Факторито има съшто предна и задна ос за бързо изтегляне,и внимаваите с h7 че могат да ви стопят рефлектора на мотора,ако са повече от 55 вата.
                  Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                  0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                  Коментар


                  • #10
                    До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                    а тези 45W консумирана мощност ли са? защото стандартно е 35W.
                    Да не се окаже те консумират голям ток и претоварват генератора?
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                      Краси винаги е от значение по силната крушка повече ток по лошо за мотора,,но като цяло 45 55 вата стават погледнете по ендуро екстремите с какво чудо се кара не си мисли че имат някакви по спецялни запалвания от вашите.Но като цяло тока първо за мотора и после за другото.
                      Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                      0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                      Коментар


                      • #12
                        До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                        В ендуро състезанията много често се прави монтаж или с допълнителни подсилени намотки, или с схема - фара се връзва към акумулатора > намотката за фара в запалването пък се връзва да дозарежда акумулатора.
                        Дали е толкова проста схемата обаче, или дали се изискват някакви допълнителни модулчета не знам. С тоците съм на Ви.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                          на Last Man Standing 100% имат допълнителни намотки, там пред мотора става ден, това неможе да стане със стандартни намотки

                          може да се обърнем с питане към баха дизаин
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #14
                            До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                            Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                            Кики понеже прочетох какво си описал ,и не си доволен от височината на кормилото ,погледни в каталога повдигачите на кормилото които идват с едни гумички подобни на амортисиори.Те се предлагат в много голяма гама и наистина съм ги виждал поставени на мотор които се ката от човек висок над 1,90 см.Моделът на КТМ фактори излиза с тях.Маи само ти липсва един Акрапович, а за дампфера добре си направил защото колкото и да спорим за укачването на КТМ винаги и е добре дошъл един такъв.Поздрави
                            Точно с такива повдигачи съм на кормилото, мотора си идва с такива, и аз съм сложил отдолу още едни, пак от КТМ-ския каталог, едни като правоъгълници са, вдигат с още 2 сантиметра.И пак е ниско.Ще трябва друго кормило, то вдига с още 1.5 см.
                            Крушката е 55 вата, изключил съм тая малката за габарита, да не вдига и тя консумацията.Няма никакъв проблем за мотора и тоците
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • #15
                              До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                              А аз за габарита имам светодиодна, надали има и 1W
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X