Страница 1 от 5 1 2 3 4 5 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 97

Тема: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

Място
    София
    Публикации
    3,404
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране KTM 450 EXC FACTORY-доработки

Понеже смених и добавих доста неща по моя КТМ, а и Гълъбин написа една много хубава и полезна тема за неговата Кава, реших и аз да споделя с вас доработките които направих по моя мотор.Надявам се, че информацията ще е от полза
    Понеже, за жалост не съм снимал това което съм сменял и правил, информацията ще е, така да се каже, постфактум.
    На снимката съм означил местата които съм пипал, и после давам кратко обяснение
    Но първо, да започна с това че мотора фабрично беше запушенТой и за това не му е харесал, на многоуважаемия колега-Чинела
    Това се оправи със смяна на игла(идва си с мотора), и други настройки на карбуратора
    По снимката:
    1-Странно, мотора идва с някаква доста слаба крушкаТъй като аз често се прибирам по нощите, наложи се да я сменя.Искаше малко преправяне, но резултата си заслужава-крушка Н7 , и много по-добро осветяване
    2-Меките гардове на кормилото бяха сменени.С по-здрави, с алуминиева шина
    3-Неопренови чорапи.Ползата от тях е ясна.
    4-Масло в коловете.КТМ дават 110мм. въздушна камера, WP-между 120 и 150мм.Бих казал че оптималното, всеки трябва да си го намери според теглото и стила на каране
    5-Стоманено въженце-протектор от клони за лостчето на спирачката.КТМ hard parts го предлагат
    6-Регулируеми стъпенки.Понеже съм дългуч, нямаше начин да мина без тях
    7-По-висока седалка.Поради съображенията от тч.6
    8-Протектори за радияторите.Унабайкър от Гоблин
    9-Протектор за задния спирачен диск.
    10-По-твърда задна пружина, съответстваща на теглото на моториста
    11-Демпфер за кормилото.Нещо доста полезно, но и доста скъпо за жалост
    12-Амбреаж с ограничено приплъзване.Казаното по горната точка, важи и тука
    13-Заден зъбак с 52 зъба.Нещо почвам да усещам 1-ва доста дълга, като се забутаме из пътечките и камънаците.Това пооправя нещата
    14-Колкото и да слагах повдигачи на кормилото, пак не ми е удобно като карам изправен.Налага се поставянето на по-високо кормило Рентал
    15-Комплект вентилатор и датчик.За ендуро каране из горите си е задължително

Повечето от нещата са поставени на мотора , някой са в процес на поръчка.Ако излезе още нещо, ще пиша своевременно
    А иначе мотора го дават реди то реисНе е баш така
    Прикачени картинки Прикачени картинки  
    Последно редактиран от kiki.t ; 11-02-08 в 14:44
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

Място
    Раковски
    Публикации
    846
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

Ясно..... станало е истенско ендуро то се вижда бравос.....kiki.t що не подсили манивелата чупели се казват.

Място
    Хасково
    Публикации
    681
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на spl77 Преглед на публикациите
    Ясно..... станало е истенско ендуро то се вижда бравос.....kiki.t що не подсили манивелата чупели се казват.
    Защото си има вълшебно копче
    Иво Георгиев
    Gworkshop

Място
    София
    Публикации
    1,576
    Точки (при гласуване)
    19

Можеш ли да ми дадеш размерите на вентилатора?
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

Място
    София
    Публикации
    3,404
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на Гълъбин Преглед на публикациите
    Можеш ли да ми дадеш размерите на вентилатора?
    Няма проблем, малко по-късно обаче
    12см.-ширина
    16см.-височина
    8см.-назад от радиятора.Обаче само на едно място е толкова(при моторчето), иначе-към 4-5см.
    Последно редактиран от kiki.t ; 11-02-08 в 15:30

Място
    Севлиево
    Публикации
    5,078
    Точки (при гласуване)
    23

Браво Кики , КТМ-а вече е 2хFactory

а би ли казал за крушката каква е точно и какво си преработил че и моята не ми харесва като светене (крушка Н7)
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

Място
    София
    Публикации
    3,404
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на Краси Преглед на публикациите
    Браво Кики , КТМ-а вече е 2хFactory

а би ли казал за крушката каква е точно и какво си преработил че и моята не ми харесва като светене (крушка Н7)
    Тука са се изложили КТМ, сложили са няква обикновена крушка, дето е като свещ
    Как я преправих, и аз вече точно не помня, сещам се че подгънах на Н7-цата в долния край металния цокъл, а и допълнително една жичка запоихАбе, отвори фара, вземи една крушка Н7 и виж как може да се напасне.Аз горе-долу така го направих
    Имай в предвид че така се губи едната светлина, и остава само на дълги да речем(по-скоро на къси и дълги едновременно), ама мен това не ме касае, аз по асфалт не карам.Важното е да свети силно, а за светене свети, да знаеш

Място
    Мадрид,Плевен
    Публикации
    1,129
    Точки (при гласуване)
    15

Кики понеже прочетох какво си описал ,и не си доволен от височината на кормилото ,погледни в каталога повдигачите на кормилото които идват с едни гумички подобни на амортисиори.Те се предлагат в много голяма гама и наистина съм ги виждал поставени на мотор които се ката от човек висок над 1,90 см.Моделът на КТМ фактори излиза с тях.Маи само ти липсва един Акрапович, а за дампфера добре си направил защото колкото и да спорим за укачването на КТМ винаги и е добре дошъл един такъв.Поздрави

Място
    Мадрид,Плевен
    Публикации
    1,129
    Точки (при гласуване)
    15

И оште нештоКТМ Факторито има съшто предна и задна ос за бързо изтегляне,и внимаваите с h7 че могат да ви стопят рефлектора на мотора,ако са повече от 55 вата.

Място
    Севлиево
    Публикации
    5,078
    Точки (при гласуване)
    23

а тези 45W консумирана мощност ли са? защото стандартно е 35W.
    Да не се окаже те консумират голям ток и претоварват генератора?
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

Място
    Мадрид,Плевен
    Публикации
    1,129
    Точки (при гласуване)
    15

Краси винаги е от значение по силната крушка повече ток по лошо за мотора,,но като цяло 45 55 вата стават погледнете по ендуро екстремите с какво чудо се кара не си мисли че имат някакви по спецялни запалвания от вашите.Но като цяло тока първо за мотора и после за другото.

Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

В ендуро състезанията много често се прави монтаж или с допълнителни подсилени намотки, или с схема - фара се връзва към акумулатора > намотката за фара в запалването пък се връзва да дозарежда акумулатора.
    Дали е толкова проста схемата обаче, или дали се изискват някакви допълнителни модулчета не знам. С тоците съм на Ви.
    Издъних се на Тюринг теста

Място
    Севлиево
    Публикации
    5,078
    Точки (при гласуване)
    23

на Last Man Standing 100% имат допълнителни намотки, там пред мотора става ден, това неможе да стане със стандартни намотки

може да се обърнем с питане към баха дизаин

Място
    София
    Публикации
    3,404
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на pepimotos Преглед на публикациите
    Кики понеже прочетох какво си описал ,и не си доволен от височината на кормилото ,погледни в каталога повдигачите на кормилото които идват с едни гумички подобни на амортисиори.Те се предлагат в много голяма гама и наистина съм ги виждал поставени на мотор които се ката от човек висок над 1,90 см.Моделът на КТМ фактори излиза с тях.Маи само ти липсва един Акрапович, а за дампфера добре си направил защото колкото и да спорим за укачването на КТМ винаги и е добре дошъл един такъв.Поздрави
    Точно с такива повдигачи съм на кормилото, мотора си идва с такива, и аз съм сложил отдолу още едни, пак от КТМ-ския каталог, едни като правоъгълници са, вдигат с още 2 сантиметра.И пак е ниско.Ще трябва друго кормило, то вдига с още 1.5 см.
    Крушката е 55 вата, изключил съм тая малката за габарита, да не вдига и тя консумацията.Няма никакъв проблем за мотора и тоците

Място
    Севлиево
    Публикации
    5,078
    Точки (при гласуване)
    23

А аз за габарита имам светодиодна, надали има и 1W

Място
    Мадрид,Плевен
    Публикации
    1,129
    Точки (при гласуване)
    15

Кики колко си висок бе човек.Виж има една Магура сх много висока виж дали няма да ти свърши работа на Рентал и Про тапер съшто има много високи там вече ти си знаеш .Има и вариант да сложиш кормило от мотор за триал аз съм пробвал и го махнах защото като си почти спрял не можех да правя даже и завоите които са много затвопрени.Но като цяло модели има много и повдигачите можеш да си ги направиш и ти не по лоши от другите.

Място
    София
    Публикации
    3,404
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на pepimotos Преглед на публикациите
    Кики колко си висок бе човек.Виж има една Магура сх много висока виж дали няма да ти свърши работа на Рентал и Про тапер съшто има много високи там вече ти си знаеш .Има и вариант да сложиш кормило от мотор за триал аз съм пробвал и го махнах защото като си почти спрял не можех да правя даже и завоите които са много затвопрени.Но като цяло модели има много и повдигачите можеш да си ги направиш и ти не по лоши от другите.
    Днес си взех от Гоблин кормило Neken, 15 см. височина.От това по-високо немаРенталите които намирах бяха до 13см.Аз обаче не мисля че това отстъпва на Рентала.
    http://www.neken.at/
    Последно редактиран от kiki.t ; 12-02-08 в 22:24

Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

Няма как и да отстъпва
    До скоро кормилата на Renthal се правеха от Neken, както и тези на Afam, Oshiro, Tag и повечето фирми продаващи дебели кормила. След това Рентал започнаха да си ги правят сами, а Некен решиха да се появят на пазара под собственото си име.
    Високите кормила пък дължим на господата Пурсел и Пишон, които май са свикнали на адски високи и широки кормила.

http://www.kawasaki-racingteam.eu/mxgp/gpkr/sponsor.asp
    Издъних се на Тюринг теста

Публикации
    5,778
    Точки (при гласуване)
    22

Днес си взех от Гоблин кормило Neken, 15 см. височина.От това по-високо немаРенталите които намирах бяха до 13см.Аз обаче не мисля че това отстъпва на Рентала

..и аз обичам високите кормила но рентал имат 15 см високо само че не се предлага във щатските каталози а само из европа-бях си взел такова -модела е "париж -дакар" ..много високо и много широко ..но не е от дебелите а е стандартно тъй че на ктм няма да може да се хване

а за некен ..мойто ктм че си дойде от завода с такова-некен пише мейд ин холанд..направи ми впечатление че е НЕВЕРОЯТНО леко ..но го свалих още първите дни щото ме е жал да го праскам а и ми е малко ниско ..аз ползвам моделите ср-хай..по принцип от дебелите ..или лонгхорн или от моозе че са по евтини и не ме е жал за тях..макар че ...още не съм счупил или огънал нито едно такова де

Място
    Севлиево
    Публикации
    5,078
    Точки (при гласуване)
    23

И аз имах такива спомени че на КТМ-а ми беше точно Neken но не бях 100% сигурен тъй като и моето беше свалено още след първите 2-3 карания понеже и на мен ми беше ниско. Иначе наистина е страхотно кормило и много изпипано. Сега съм с една магура която използвах и на ямахата си преди и мога да кажа че съм супер доволен, много добра позиция на ръцете ми дава като цяло а и е много здраво кормило.

Страница 1 от 5 1 2 3 4 5 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Kawasaki KFX-450R - 2008 - Factory recall
    От Goblin във форум ATV новини
    Отговори: 0
    Последно мнение: 26-06-07, 00:13
  2. Доработки
    От Tsvetan във форум УАЗ
    Отговори: 1
    Последно мнение: 14-06-07, 20:45
  3. Доработки за Нива
    От atsvetkov във форум Тунинг, гуми, лебедки и екипировка