Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM 450 EXC FACTORY-доработки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

    Здравейте на всички с оранжева кръв!
    Тъй като от скоро съм собственик на KTM exc 450, а направих доста подобрения по него, реших да пусна едно постче в тази тема, в случай, че на някой му е нужна информация отнасяща се за нещата по-долу.
    Ето какво се случва в КТМ Факторито в Нови Искър...

    Както повечето от участниците в този форум и аз съм маняк на тема мотори. Затова исках да си направя мотора както на мен ми е удобен и както на мен ми харесва (по отношение на външен вид, също).
    Отдавна се каня да напиша този пост, но винаги се появяваше нещо ново на което трябва да обърна внимание и т.н.
    Когато купих мотора, той изглеждаше така:






    Започнах с основните неща - първото, с което всички биха започнали е настройки на окачване, кормило, лосче за скорости, ръчки на съединителя и спирачката и т.н.
    След това, едно от най-важните неща, за което се сетих са гардовете на радиаторите. Направи ми ги приятел. Изработени са на лазер. Ако някой го интересува да ми звънка (КТМ only).








    Гардовете бяха последвани от задни светлини (габарит и стоп). За щалост преди 2 карания се разделих с тях




    Въженце на педала на задната спирачка. Предназначението му е известно на всички!




    Един ден се чудех какво да прави и взех че си изрязах едни планки за гардовете. Тяхната функция е предотврътят извъртането на гарда. За пояснение, ръчките на спирачката и съединителя са ми разхлабени, а гардовете яко стегнати. Планките ги изпитах няколко пъти вече... и вършат работа, мисля, че идеята е добра. Преди да ги сложа, имах падане, при което гарда и спирачката ми се бяха извъртяли доста на горе, добре че ръчката беше хлабава, иначе да се беше счупила.





    Датчик за радиатора. Оригиналния ми даде на късо. Следователно отивам в ктм и питам за датчика, казват ми 80лв. Стори ми се много за това късо болче с две старчащи уши от него
    Отидох при дистрибутор на такива датчици FAE, казаха, че точно този нямат защото не се търсел и взех друг, иначе не бил повече от 20 лв.
    Новият работи в диапазона на 87/92 градуса. По-голям е и му беше необходима редукция, ето как изглежда:




    Продължавам с газарииките... купих и лепенки за мотора. Благодарение на iva_kx. По-долу ще ги видите върху мотора.




    Стария ктм-ски ауспух беше заменен с нов такъв от 2010г. модел.




    Оригинална ктм-ска маска с фар от по-новите модели.




    Конзола за фара, габарита... другите не съм ги свързвал. За гасенето имам отделен бутон, който ми е по-удобен от този.





    Спортна, по-твърда пружина за по-тежък човек.




    Предстой изработна на по-обемна тава под двигателя с уши, покриващи предната част на страничните капаци на двигателя. Също и гард за фара, да пази от камъни!

    За мое щастие, взех добре поддържан мотор от добре известен човек тук във форума - Светльо KLX. Той се беше погрижил да ми спести част от доработките, които смятах на направя, за което му благодаря!

    Ето снимки на моторчето в завършения му вид:








    Надявам се да съм бил полезен с нещо!
    KTM Fen

    Коментар


    • #62
      До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

      Мноо хубав уее ! забравил си да му обуеш чорапки
      "Суетата, е любимият грях на дявола"!

      Коментар


      • #63
        До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

        Дани, дано не ти грее по-бързо с тези красиви гардове на радиаторите...А и не съм сигурен колко сериозно защитават при странични удари(както миналата седмица Ети си проби левия радиатор на няколко места - справки със снимки в темата).
        Макар, че стария КТМ го прави това по-бавно.
        Mitsubishi L200 DobbleCab

        KTM XC 450 RW 2009
        KTM 350 SX 2011

        Коментар


        • #64
          До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

          Дани браво много хубав е станал ще взема да си го поискам обратно.
          Кавазаки КЛХ 300 04г
          Кавазаки КХ 65 04г
          Опел Астра 94г
          Мерцедес 124 91г

          Коментар


          • #65
            До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

            супер е, дано и аз се сдобия скоро с такав красив и запазен ктм

            Коментар


            • #66
              До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

              Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
              Дани, дано не ти грее по-бързо с тези красиви гардове на радиаторите...А и не съм сигурен колко сериозно защитават при странични удари(както миналата седмица Ети си проби левия радиатор на няколко места - справки със снимки в темата).
              Макар, че стария КТМ го прави това по-бавно.
              Конкретно тези гардове пазят най-вече питата от нараняване и разбира се газарийка Между гардовете и питата има около 2 см въздушна междина + перка... досега не ми е грял, че да изкипи. Но още не съм го карал в жегите, ще видиме лятото
              Между другото съм замислил една схема за по-добри гардове - шини против страничен удър, но това ще е по натам. Дано само дотогава да не стане фала.
              И чорапки ще му взема, само да си стъпя на краката, че останах без парици.
              KTM Fen

              Коментар


              • #67
                До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                Гледам сте на тема гардове,аз преди време правих за Ямаха и станаха много здарви,пък и на красота ги докарах

                Ето няколко снимки с лошо качество от телефон,но добре се вижда как съм направил защитата против странично смачкване.







                Хубаво е и помежду двата радиатора да сложи поне една пръчка за да се вържат и така стават много здраво,инъче тез решетки без пръчки пазят.....от пеперуди,врабчета и други летателни апарати.
                Стефан Дянков

                Коментар


                • #68
                  До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                  Първоначално публикуван от Daniel Gyorev Преглед на мнение
                  ...
                  И чорапки ще му взема, само да си стъпя на краката, че останах без парици.
                  Тъй де, то турска баня без пари нема!
                  Mitsubishi L200 DobbleCab

                  KTM XC 450 RW 2009
                  KTM 350 SX 2011

                  Коментар


                  • #69
                    До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                    Браво колега,портокалчето е супер.
                    Само така поддържай си го и го карай с кеф

                    Коментар


                    • #70
                      До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                      Да ви предложа още една доработка... но първо да изразя недоумението си относно решението на конструкторите да поверят цялата мощност която бълва тоя мотор (450 ехс) на една шпонка , чрез нея е зацепено зъбното колело на коляновия вал ,предаващо въртящия момент на съединителя ...та моя змей таа шпонка я отсече като с нож ... и сега един майстор ми изработи шпонка от ос на верига на танк !
                      и тва ако не е ТУНИНГ!?
                      "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                      Коментар


                      • #71
                        До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                        Колега не се плаши!! На много мотори няма и шпонка даже!! Само конуса върши работа ,ако е стегнат де!
                        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                        Коментар


                        • #72
                          До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                          А вече не се плаша , нали ся карам танк !! М-у другото там не е на конус ,и затова трябва да се проверява от врме на време гайката, да не се разхлаби .
                          "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                          Коментар


                          • #73
                            До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                            ....гайката си е стегната от завода, но "майсторите" спестяват по някой ценен лев и не слагат нова (както би трябвало),не слагат Локтайт, нямат динамометрични ключове ..и все в тоя ред на мисли.
                            A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

                            Коментар


                            • #74
                              До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                              Сложих старата (пречи ли че не е нова?) но сложихме обилно количество Локтайт , и го запалих чак на другия ден ,за да подейства лепилото
                              "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                              Коментар


                              • #75
                                До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                                точно за това говоря-...пусти трици-все са скъпи..
                                A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X