Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM 450 EXC FACTORY-доработки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
    И на всичко отгоре дори и в най наклоненото му надолу положение пак свети в небесата, трябва ръчна интервенция да го накараш да застане още надолу
    Абе, остави ! То при тая крушка от каменния век как искаш да свети ?! Имам чувството, че съм я обърнал обратно. Онзи ден сложих нова след като старата изгоря и без дори да я пускам да свети, снощи констатирах, че от тръскането само, жичките и са изпадали.
    Халогенна бих приспособил веднага, но ме е страх да не стопи рефлектора или плексигласа отпред. На един австриец от последната група видях вече един стекъл се от нагряване плексиглас.
    Сега ще взема една от "Бош", която поръчах специално, ама и тя ако изгори, ще си карам само на габарит.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #32
      До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

      Моята н-та под ред се е закрепила да не гори, ама сега е само на къси де държи вече няколко месеца и чукам на дърво
      Май с халогенна Н4 ставало но след като се преправи цокълчето.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #33
        До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

        На моя фар някой е залепил с епоксидна смола халогенна крушка Явно му е писнало да сменя ламби постоянно. Фара пак си свети нагоре но досега никой не ми е мигал отсреща с фаровете, че му блести
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #34
          До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

          Ми как ще му блести. То тия фарове светят по покривите
          И на моя кошер му свети в небесата та какво като е Кавазаки
          Поне е с халогенна крушка фабрично.
          Сега мисля да сложа някакви подложки и да наклоня цялата маска надолу щото фара е мах наклонен и пак свети по жиците на стълбовете
          KAWASAKI Let the good times roll

          Коментар


          • #35
            До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

            Бе вие к`во правите по нощите с тия мотори, няма ли бел ден за вас?
            Или вие на гаджетата наблягате

            Коментар


            • #36
              До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

              Другото което установих след доста проби, задното окачване иска пружина ТОЧНО според теглото на водача(с екипировката)
              Иначе просто няма настройванеОпита ми също показа, че КТМ-а иска малко по-голям саг, но това САМО с точната пружина, иначе е от пусто в празноАз си взех от Гоблина пружина с прогресивно втвърдяване, точно за мойто тегло.Свободният саг при това положение е най-добре около 4, 4,5см., а не както го дават по мануал 3, 3,5см.
              Също, задният шок иска по-принцип няколко клика повече ребаунд(отделно заради по-твърдата пружина), иначе задницата олеква и на спусканията не е добре
              Ако задната пружина е точно според теглото ви, то най-добре е коловете да са до ръба на горния тройник(както си е по мануал)Вече ако задната пружина ви идва по-мека, може леко да се компенсира със вдигане на коловете в тройниците(но не повече от 1 см. над горния тройник)
              Сега някой да ме черпи
              Забравих, при мен лично, предницата работи най-добре със компресия както е по мануал(май беше 20 клика), но с 5 клика повече ребаунд
              Колеги, постарах се с малко думи да сподля възможно най-много информация, която мисля че е важна и от полза.Давайте в тоя дух, поне в технически дискусий, а не -едно болтче ми се разви, как да го завия
              Последно редактирано от kiki.t; 07-11-08, 13:24.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #37
                До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                Нова коледна изненада от КТМ !
                Моят започна да прехвърля масло през семеринга между картера и скоростната кутия. Нали вече и КТМ го направиха с разделно мазане уж и те да са като хората ...
                Ще го водя на доктор.

                Иначе моторът е хубав !
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #38
                  До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                  Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                  Нова коледна изненада от КТМ !
                  Моят започна да прехвърля масло през семеринга между картера и скоростната кутия. Нали вече и КТМ го направиха с разделно мазане уж и те да са като хората ...
                  Ще го водя на доктор.

                  Иначе моторът е хубав !
                  Жоро, ако ти кажа че очаквах да го напишеш това, сигурно няма да ми повярвашНа един познат, точно поради тази причина, мотора му го разглабяха няколко пъти.При новия 4-тактов КТМ-ски двигател, това е проблем номер 1.
                  И за да не я правиш и ти процедурата многократно, като го разглобите сложи друг модел семеринг(по стегнат вътрешно ).Поне аз така бих направил, знам лиЩото моя познат си сменя семеринги, и не след дълго пак смесва
                  Друг проблем при новия двигател е,че понякога прави всичко в главата на салата.Дано не ти се случва.А и причината май е неизвестна за сега
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • #39
                    До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                    Те ти
                    http://209.85.129.132/search?q=cache...lnk&cd=1&gl=bg
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #40
                      До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                      Работата със семерингите напоследък се оказва много деликатна,на мен лично ми е дотегнало от тях . Много често ми се случва при автомобилите,слагам чисто нови уж маркови...немски Elring, Viktor Reinc,гледаш я перфектна изработка с отвеждащи каналчата по уплътняващата повърхност ,без никакви износвания по вала слагаш и тече ....направо ужас. Тъй че изобщо не съм учуден за Австрийските семеринги да пропускат.....а колко са такива те си знаят.
                      Стефан Дянков

                      Коментар


                      • #41
                        До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                        Превод в ефир от цитирания по-горе форум:

                        "За съжаление КТМ имат проблем с 450 & 530 модел 2008, и проблемът е в дизайна. Надявам се да го оправят за 2009.

                        Смесват се маслата на двигателя и на трансмисията, и това си е проблем в дизайна. Имам 450 ка и 530ка, 2008ма и двата. Проблемът не е един, а съвкупност от проблеми:

                        - Първият проблем е че семеринга на първичния предавателен вал в двигателя дава фира. КТМ твърдят че проблемът е в погрешен монтаж на поточната линия, което допринася за влошаване на цялата работа.

                        - Другият проблем е че първичният вал се състои от две части. Връзката между двата се пада точно на семеринга. Всякакво аксиално движение на вала влошава положението със семеринга. По тази причина в заводския отбор на КТМ заваряват двете части в едно и после струговат излишния материал.

                        - Втората част на този проблем е зъбчатката на края на този вал също е проектирана зле. Зъбчатката е двойна, и постепенно си проправя път до края на вала и почва да стърже в капака на съединителя. От там идват и сребристите стружки в маслото при източване на двигателното масло.

                        Не казвам че всички двигатели са засегнати, все още не се е случило на 530ката ми, а и свалям шапка на КТМ че ми оправиха 450ката с такъв проблем 6 месеца след изтичане на гаранцията. Но за мен проблемът е в сигурността - съвсем реално може да се очаква блокиране на трансмисията поради наличието на прекалено много масло след преливането от двигателнаия отсек в трансмисионния.

                        Поради многото проблеми съм карал 450ката си два пъти за последните 6 седмици. Първата поправка бе извършена от официалния дилър по директни инструкции от КТМ, и издържа 55км. При последната ни разходка с приятелите през цялото време чувах как хърка двигателя, и като спряхме в бивака ги събрах всичките, да гледат, и отвих пробката над прозорчето където се проверява нивото на двигателното масло - 400 грама масло пръснаха като фонтан за всеобщо изумление, яд ме е че не го снимах и не го качих в youtube.

                        В момента сме обратно при дилъра, този път ще се сменят направо двата картера, семеринга (с подобрен модел), нов първичен вал, капак на съединителя (отново). Не знам дали е увредена трансмисията, това ще се разбере като докарат новите картери и отворим двигателя.

                        Машината на приятеля ми страда от същите проблеми."

                        Добавки:

                        В по-долен пост авторът споделя че всичко е било оправено за нула време от дилъра и че е получил много сериозно отношение. Браво.

                        В друг пост се добавя че при новите двигатели вентилацията на картера е малко недоклатена. Препоръчва оборотите при работа на място при недобре загрял двигател да се поддържат ниски.
                        Последно редактирано от Goblin; 25-11-08, 21:52.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #42
                          До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                          Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                          Нова коледна изненада от КТМ !
                          Моят започна да прехвърля масло през семеринга между картера и скоростната кутия. Нали вече и КТМ го направиха с разделно мазане уж и те да са като хората ...
                          Ще го водя на доктор.

                          Иначе моторът е хубав !
                          От това се оплакваше и Пацо от Варна(докато имаше такъв КТМ де).
                          Не беше много доволен.Спомням си като го питах какво и е било на семеренигата която сменил ми каза ,че била същата като тази която получил от КТМ за смяна. При мен досега не съм забелязал такъв проблем, с EXCR-450 съм.
                          Жоро ти как констатира проблема? Маслото в скоростната кутия пада ,или какво?

                          И вярно ли е ,че от КТМ са признали за проблема? КТМ посредника в Германия от който купих моя ми каза,че не знае за такъв проблем.

                          Коментар


                          • #43
                            До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                            По реакцията на КТМ на този проблем, ще разберем що за стока са
                            Ако си заврат като щраус главата в пясъка(да не казвам на друго място), и се правят че няма нищо-лошо
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • #44
                              До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                              Хм, днес ми се обади Вальо от КТМ-България и ми каза, че фирмата поема разхода по смяна на семеринга, така че ... той предстои.
                              Всички мотори от 08 година в Стара Загора вече са със сменени семеринги и засега работят !
                              Други проблеми не са правили в двигателите тези модели все още.
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар


                              • #45
                                До: KTM 450 EXC FACTORY-доработки

                                Моторът ми стана на 1200 км и е време за втората смяна на маслото, но днес забелязах, че маслото е почти в границите на нормалното и е паднало много малко !
                                Направо съм разочарован от факта ! Tочно се бях нагласил да го карам при Ktm450sxs за смяна на семерингите ...

                                Някой да има логично обяснение за това ?
                                Ендурото и сексът не са шега работа !
                                -------------
                                Животът се измерва с броят на издишванията !

                                http://sixdayscrazyjob.com
                                http://crazy-job.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X