Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

    Опитвам се да "подкарам" VPN под Vista но не става и проблемът е че незнайно защо не ще под никаква форма да използва основната LAN връзка... а никъде не намерих как да го направя задължително... След опит за свързване виси и накрая заявява че няма връзка с хоста... междувременно пинга си върви до хоста идеално...

    Същата връзка със същите параметри под XP тръгва моментално... Ако някой знае къде е "ключа от бараката" да казва...?
    VPetrov.photography

  • #2
    До: Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

    Аз ползвам стар клиент за ВПН, който не тръгна по никакъв начин под Виста и затова ползвам Виртуална машина с ХР под Вистата и там си правя ВПН-а

    Коментар


    • #3
      До: Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

      А някой да е пробвал да пусне VPN директно под VISTA...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

        Каква грешка изкарва? Няма връзка или не могат да се разберат за секюритито? И проверил ли си настройките на firewall-a?
        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • #5
          До: Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

          Значи защитната стена въобще съм я инактивирал. Грешката е липса на връзка до хоста... и целият проблем е че просто VPN конекцията под никаква форма не припознава LAN свързаността... и не мога да намеря откъде може да се насили да я използва...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            До: Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

            Пробва ли да дадеш "Use my Internet connection (VPN)", после "I'll set up an Internet connection later" и там да напишеш адреса на сървъра(дори да е локален)?
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

              Е как да му го дам при положение че точно този екран въобще не ми го показва... пробвах десет пъти създаването на VPN няма го и това си е... Явно има някъде другаде опция която трябва да се маркира но не знам къде...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                До: Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

                То, ако не те пита направо ти дава екрана, на който да въведеш адреса. Да не би проблема да е от несъвместимост? Вистата не подържа MS-CHAPv1, а само MS-CHAPv2. В такъв случай трябва да се настрои сървъра или да се използва друг клиент, но така или иначе не е препоръчително да се ползва MS-CHAPv1.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #9
                  До: Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

                  Проблемът започна да се изяснява... оказа че не съм първият има цяла сага по въпросът в интернет... Чета, пробвам и ще пиша...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    До: Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

                    И аз имах същия проблем , но го реших. На файла Open VPN GUI не кликаш два пъти (както обикновенно се стартира) , а десен бутон и на контекстното меню избираш "Изпълнявай като администратор"
                    100% работи.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

                      Проблема не е в сървъра или клиента , а файеруола на VISTA , но не променяй настройките , ще си работи нормално , както съм описал в горния пост

                      Коментар


                      • #12
                        До: Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

                        Благодаря за напътствията, оказа се че OPEN VPN-а пречи и накрая пуснахме всичко със разменени сертификати а не пароли и сега всичко върви идеално...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          До: Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

                          Ако пак използвате Open VPN се стартира само като администратор , иначе TAP адаптора не работи

                          Коментар


                          • #14
                            До: Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

                            Колега от доста време ползвам 3th party VPN клиенти... за сега единствения, който съм одобрил е Cisco VPN - версията да е поне 5.1 или по-късна. Работи с VISTA, а и съм доволен от нивото на поддръжка - от CISCO го ползват да се вързват към рутерите и файъруалите си, така че всъщност се ъпдейтва почти с VISTA-та. По въпроса с файъруала на VISTA... както и при Windows XP, докато не забраниш услугата няма да спрат проблемите... имаше и кратък скрипт, който задаваше и автоматично кои портове и програми да са достъпни през него, но съм го забутал малко, а и му трябва редакция за да има смисъл. Whatever - по-добре - това е ако не ти се занимава с CiscoVPN, просто опитай да спреш услугата. Успех.

                            П.С. ... не погледнах - линка е за 4.0.х, така че го махам!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Инсталиране на VPN под Vista, някой има ли опит?

                              Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
                              Колега от доста време ползвам 3th party VPN клиенти... за сега единствения, който съм одобрил е Cisco VPN - версията да е поне 5.1 или по-късна. Работи с VISTA, а и съм доволен от нивото на поддръжка - от CISCO го ползват да се вързват към рутерите и файъруалите си, така че всъщност се ъпдейтва почти с VISTA-та. По въпроса с файъруала на VISTA... както и при Windows XP, докато не забраниш услугата няма да спрат проблемите... имаше и кратък скрипт, който задаваше и автоматично кои портове и програми да са достъпни през него, но съм го забутал малко, а и му трябва редакция за да има смисъл. Whatever - по-добре - това е ако не ти се занимава с CiscoVPN, просто опитай да спреш услугата. Успех.

                              П.С. ... не погледнах - линка е за 4.0.х, така че го махам!
                              За това кой какъв VPN клиент и сървър използва е въпрос на различни нужди и предпочитания (както и при избора на джип , обикновенно всеки си харесва неговия) и не би следвало да ги класифицираме , като по-добър или по лош, а и не това е целта на темата. За моите нужди , аз използвам OpenVPN , защото рутера ми не е стандартен с фърмуер , а компютър с линукс дистрибуция за да поддържа едновременно няколко VPN конекции и в този случай най-доброто решение се оказа OpenVPN (той за това е създаден). С този клиент работя и затова казвам от къде идва проблема му с VISTA за тези които използват него, а за другите клиенти ще кажете вие които използвате.Относно въпроса за файеруола при VISTA и XP те са много различни , като принцип на работа... но това е дълга тема и да не разводняваме много.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X