Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Адът е на земята

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Адът е на земята

    Ако си мислите, че адът е библейска измислица или е нейде в дебрите на Земята, лъжете се...
    Защото адът вече е на земята - там снегът е черен, вали киселинен дъжд, а хората се гърчат в агония:

    1. ЧЕРНОБИЛ, Украйна - при ядрената катастрофа на 26.04.1986г. взрив по време на изпитание разтопи ядрото на реактора на Чернобилската АЕЦ. Получената радиация бе стократно по-голяма, отколкото тази при атомните бомби, хвърлени над Хирошима и Нагазаки. В момента хората пострадали от радиацията в региона са 5,5 милиона.

    2. СУМГАИТ, Азербайджан - е център на химическата промишленост в постсъветското пространство. В момента там живеят над 275 000 болни, заразени с тежки метали, нефтени отпадъци и други химически вещества. Децата в региона се раждат с генетични отклонения като умствена изостаналост и левкемия.

    3. ВАЛИ, Индия - е в периферията на пояса промишлени комплекси с дължина 400 км. В града са съсредоточени над 1000 промишлени предприятия. Живакът в подпочвените води е над 100 пъти над допустимото, въздухът е пълен с частици тежки метали. Хората с хронични заболявания са над 70 000.

    4. ТЯНЖИН, Китай - е промишленият център на Китай за производство на олово и едно от най-замърсените места в страната. Концентрацията на олово във въздуха и почвата е 10 пъти над допустимата норма, а в зърнените култури в района достига до ужасявашите 24 пъти над опасната граница.

    5. СУКИНДА, Индия - в града се намират най-големите хромови мини в света. Голяма част от отпадъците от производството се изхвърлят в близките реки и езера. В резултат практически всички водни запаси в града съдържат канцерогенни вещества. В града живеят над 2,5 милиона души, почти половината от населението е с ракови заболявания в различна фаза.

    6. НОРИЛСК, Русия - се смята за едно от най-замърсените места в Русия. Там често вали черен сняг, въздухът има вкус на сяра. В Норилск се намира най-големият в света завод за преработка на тежки метали - мед, олово, никел, селен, цинк. 134 000 души от населението страдат от респираторни заболявания. От 2001г. достъпът на чужденци до Норилск е забранен.

    7. ЛИНФИН, Китай - е град в сърцето на китайската въгледобивна промишленост в провинция Шанкси. Нивото на серен двуокис и други вредни частици във въздуха е в пъти над допустимото - толкова, че видимостта е постоянно лоша. В града живеят 20 000 болни, страдащи от пневмония, рак на белите дробове, бронхити.

    8. ЛА ОРОЯ, Перу - е сравнително малък град, с около 35 000 жители, но 95% от тях са заразени с тежки заболявания, свързани с високо съдържание на олово в кръвта. В Ла Ороя са разположени американските заводи за добив на олово, мед и цинк. В атмосферата се изхвърлят огромни количества серен двуокис, редовно валят киселинни дъждове.

    9. КАБВЕ, Замбия - в началото на XX век там са открити големи запаси от олово и кадмий, а по-късно са построени огромни предприятия за преработка на тези метали. В резултат на това днес нивото на замърсяване на въздуха с тежки метали е 4 пъти над допустимата норма. Заразените хора в града са над 250 000 души, страдащи от остро отравяне на кръвта, което пък причинява бъбречна недостатъчност и атрофия на мускулите.

    10. ДЗЕРЖИНСК, Русия - според еколозите в периода 1930-1998г. там са зарити над 200 000 тона химически отпадъци, включително най-опасните известни невротоксини. Водата в града е частично отровена с диоксини и фенол, като нивото замърсеност е 17 милиона пъти над допустимото. В момента в града живеят 300 жители; средната продължителност на живота е 45 години...

    Адската десетка подреди американския екологичен фонд Blacksmith Institute.

    П.П. По добре не посещавайте тези места
    ...Какъв свят ще оставим на децата си?!
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

  • #2
    До: Адът е на земята

    Предполагам,че някой има интерес да порови за"не американски" адски кътчета ще намери доста повече.
    Извинявай,знам че го пишеш и изживяваш с емоция,но този списък прилича на доклада на Конгреса на САЩ за нарушаването на човешките права по света.
    Поздрави.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #3
      До: Адът е на земята

      Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
      Предполагам,че някой има интерес да порови за"не американски" адски кътчета ще намери доста повече.
      Извинявай,знам че го пишеш и изживяваш с емоция,но този списък прилича на доклада на Конгреса на САЩ за нарушаването на човешките права по света.
      Поздрави.
      Да, ама не е далеч от истината... Великите промишлени комплекси без мисъл за екологията, всички знаем кои обичаха да ги строят...
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #4
        До: Адът е на земята

        дааа а къде щяхме да сме без тези метали ?!??! некои замисля ли се ???! тези доклади имат друг смисъл-не е екологичен !! американци-тяхната пумия да не е по-малка, НО в случая тва няма значение-СТОМАНА, ОЛОВО, МЕД, АЛУМИНИИ-на мене тва ми говори за цялата електрическа система на земята...даи да сменим отново стълбовете с дървени...ма напоени с асвалт...и да подменим жиците с екологични стъбла от царевица...хахаах -тия екологии са глупост-СТОМАНА-тя дава живот, тя развива света, благодарение на нея тои еволюира...другото са кифладжииски приказки

        не казваите на черното бяло и внимаваите да не ви замазват очите с глупости!

        Коментар


        • #5
          До: Адът е на земята

          За това, че САЩ "произвеждат" половината от вредните емисии във въздуха нещо споменава ли се в тази "класация" ??
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #6
            До: Адът е на земята

            Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
            дааа а къде щяхме да сме без тези метали ?!??! некои замисля ли се ???! тези доклади имат друг смисъл-не е екологичен !! американци-тяхната пумия да не е по-малка, НО в случая тва няма значение-СТОМАНА, ОЛОВО, МЕД, АЛУМИНИИ-на мене тва ми говори за цялата електрическа система на земята...даи да сменим отново стълбовете с дървени...ма напоени с асвалт...и да подменим жиците с екологични стъбла от царевица...хахаах -тия екологии са глупост-СТОМАНА-тя дава живот, тя развива света, благодарение на нея тои еволюира...другото са кифладжииски приказки

            не казваите на черното бяло и внимаваите да не ви замазват очите с глупости!
            Само за сведение, но стомана не се произвежда само в бившите съветски републики. За справка в темата за Кремиковци беше обяснена каква е разликата между един западен завод и него. За шведска стомана да си чувал? А за екологични проблеми в Швеция? Между другото минавал ли си покрай Кремиковци на отворени прозорци? Сега си представи 100 такива едно до друго... Кажи честно, ама наистина честно, би ли живял обграден от 100 Кремиковци, заедно с произтичащите от това заболявания? Ако искаш не е трудно да се уреди, подобни места винаги изпитват нужда от работна ръка... Лесно се говори, когато друг трябва да плаща цената...
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Адът е на земята

              Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
              Само за сведение, но стомана не се произвежда само в бившите съветски републики. За справка в темата за Кремиковци беше обяснена каква е разликата между един западен завод и него. За шведска стомана да си чувал? А за екологични проблеми в Швеция? Между другото минавал ли си покрай Кремиковци на отворени прозорци? Сега си представи 100 такива едно до друго... Кажи честно, ама наистина честно, би ли живял обграден от 100 Кремиковци, заедно с произтичащите от това заболявания? Ако искаш не е трудно да се уреди, подобни места винаги изпитват нужда от работна ръка... Лесно се говори, когато друг трябва да плаща цената...
              ехххх това бих го прочел навсякъде, защото повечето хора само им втълпяват нещото екология...знам какво би добавил като отговоря, обаче аз за мене си съм прав и по тоя въпрос не мнението си трудно ще сменя...
              Какво количество стомана, мед, алуминии, олово, и така нататък се произвежда в тези "екологични" евро страни? каква е цената на продукцията? какъв трябва да е началния капитал, за да направиш един такъв завод.Добре, екология, та екология, ама ти би ли дал в пъти повече за едно и също??аз не бих, всеки трезво мислещ човек няма да даде...само промитите мозъци се минават.
              Дали бих живял...а дали всички ние не живеем така...

              затва харесвам тоя форум-заквото винаги има две мнения по даден въпрос-които иска си вади поуката от спора

              Коментар


              • #8
                До: Адът е на земята

                Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                ехххх това бих го прочел навсякъде, защото повечето хора само им втълпяват нещото екология...знам какво би добавил като отговоря, обаче аз за мене си съм прав и по тоя въпрос не мнението си трудно ще сменя...
                Какво количество стомана, мед, алуминии, олово, и така нататък се произвежда в тези "екологични" евро страни? каква е цената на продукцията? какъв трябва да е началния капитал, за да направиш един такъв завод.Добре, екология, та екология, ама ти би ли дал в пъти повече за едно и също??аз не бих, всеки трезво мислещ човек няма да даде...само промитите мозъци се минават.
                Дали бих живял...а дали всички ние не живеем така...

                затва харесвам тоя форум-заквото винаги има две мнения по даден въпрос-които иска си вади поуката от спора
                Тогава мога да те светна на една далавера. Сигурно ще я оцениш. Наливай си вода от реката на Орлов мост. Защото плащаш на ВиК и на Горна Баня?! Така ще успееш да спестиш някой лев за последващото лечение, освен това ще спестиш и пари от грижи за децата си(веротно ще са мъртво родени), а да не говорим, че най-голямата далавера ще е, че няма да мизерстваш като пенсионер! Просто ще си умрял преди това...

                Да не говорим, че за държавата егологичното производство е много по-евтино. Спестяват се грижите за болните работници, болничните и т.н. Себестойноста на един филтър и на огромния човешки ресурс е не съизмерима.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #9
                  До: Адът е на земята

                  Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                  Тогава мога да те светна на една далавера. Сигурно ще я оцениш. Наливай си вода от реката на Орлов мост. Защото плащаш на ВиК и на Горна Баня?! Така ще успееш да спестиш някой лев за последващото лечение, освен това ще спестиш и пари от грижи за децата си(веротно ще са мъртво родени), а да не говорим, че най-голямата далавера ще е, че няма да мизерстваш като пенсионер! Просто ще си умрял преди това...

                  Да не говорим, че за държавата егологичното производство е много по-евтино. Спестяват се грижите за болните работници, болничните и т.н. Себестойноста на един филтър и на огромния човешки ресурс е не съизмерима.
                  Прочетох, па се нахилих...азе минерална вода не купувам-не ми харесва вкуса-кои ще умре, кои ще се роди умрял...незнам-сички сме в кюпа.Оставам с впечетлението, че ти живееш в стерилно чиста Швеицария(аз пък незнам дали е толква чисто там...)...
                  Ами помисли ли си, че живота е скъп само там където тои се цени...де ти България, де ти Индия, де ти Русия и така нататък...

                  пп за водата бях гледал едно филмче-"великата таина на водата" се казваше-много интересно ми беше.

                  Незнам защо доста хора веднага фърлят противниците си краиностите-аз предпочитам реалноста

                  Коментар


                  • #10
                    До: Адът е на земята

                    Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                    Прочетох, па се нахилих...азе минерална вода не купувам-не ми харесва вкуса-кои ще умре, кои ще се роди умрял...незнам-сички сме в кюпа-незнам, но оставам с впечетлението, че ти живееш в стерилно чиста Швеицария(аз пък незнам дали е толква чисто там...)...
                    Ами помисли ли си, че живота е скъп само там където тои се цени...де ти България, де ти Индия, де ти Русия и така нататък...

                    пп за водата бях гледал едно филмче-"великата таина на водата" се казваше-много интересно ми беше.

                    Незнам защо доста хора веднага фърлят противниците си краиностите-аз предпочитам реалноста
                    Реалноста на замърсяването в един голям град и на това в една изградена по безумен начин промишлена зона е съвсем различна. Просто нямаш идея за какво говориш. Ако обаче подържаш тезата си, че от парите за пречистване няма файда(от чешмата също тече пречистена вода) и екологита е безсмислено нещо, тогава бъди мъж и докажи твърдението си, че не ти пука - пий един месец само вода от реката под Орлов мост. За да не се охарчваш се наемам да ти доставям всеки ден по няколко литра. Искам само да изпиваш по поне 1 пред мен. Иначе величието ти остава само на приказки, а в този форум се навъдиха много хора, които много говорят, но стигне ли се до доказателства...
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Адът е на земята

                      А кой яде рибата от Великите американски езера?
                      Не се ли уморихте от това чуждопоклонничество. Ебати фетишистите.
                      Купи си една малка западна вагрянка, и си я тури в мазето. Хем чисто, хем топло.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Адът е на земята

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        А кой яде рибата от Великите американски езера?
                        Не се ли уморихте от това чуждопоклонничество. Ебати фетишистите.
                        Купи си една малка западна вагрянка, и си я тури в мазето. Хем чисто, хем топло.
                        И на теб мога да доставям вода от същата река? Навит?
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Адът е на земята

                          Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение

                          10. ДЗЕРЖИНСК, Русия - според еколозите в периода 1930-1998г. там са зарити над 200 000 тона химически отпадъци, включително най-опасните известни невротоксини. Водата в града е частично отровена с диоксини и фенол, като нивото замърсеност е 17 милиона пъти над допустимото. В момента в града живеят 300 жители; средната продължителност на живота е 45 години...

                          Адската десетка подреди американския екологичен фонд Blacksmith Institute.
                          Седемнадесет милиона пъти над ПДК... Доколкото си спомням, съгласно EN ПДК за феноли е един микрограм на литър. Седемнадесет милиона умножено на един микрограм прави... 17 грама на литър.

                          Мда. Не ми се търси пределната разтворимост на фенола във вода - няма смисъл.

                          Дзержинск (до 22 июня 1929 года — Растяпино) — Второй по величине город Нижегородской области.

                          Население:
                          1926 г - 10 тыс. жителей
                          1939 г - 103 тыс жителей
                          1959 г - 164 тыс жителей
                          1971 г - 225 тыс жителей
                          01.04.2007 - 257,9 тыс. жителей


                          Целият доклад:

                          http://www.blacksmithinstitute.org/w...Report2007.pdf

                          В световен мащаб, екологията е многомилиарден бизнес. И то доста печеливш... По-печеливш даже от благотворителността.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Адът е на земята

                            Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                            Реалноста на замърсяването в един голям град и на това в една изградена по безумен начин промишлена зона е съвсем различна. Просто нямаш идея за какво говориш. Ако обаче подържаш тезата си, че от парите за пречистване няма файда(от чешмата също тече пречистена вода) и екологита е безсмислено нещо, тогава бъди мъж и докажи твърдението си, че не ти пука - пий един месец само вода от реката под Орлов мост. За да не се охарчваш се наемам да ти доставям всеки ден по няколко литра. Искам само да изпиваш по поне 1 пред мен. Иначе величието ти остава само на приказки, а в този форум се навъдиха много хора, които много говорят, но стигне ли се до доказателства...
                            аз незнам водата от мифката колко е чиста...ти знаеш ли?? пиеш нали?? Незнам закво ме караш да пия тая лаиняна вода, ма аз няма да лоча от нея...да сигурно съм някои малоумен лаинарко и току що величието ми залезе...ма не мисля че говоря глупости. Би ли ми обяснил какво пиша аз и за къф мъш се имам, при положение, че просто отбелязвам кво е положението-ти ми говориш некви общи приказки, басни и поговорки и мили думи за един по-добър свят

                            Знаеш ли...аз пък искам да видя как секи ден си купуваш екологично чисти работи, одобрени с сертификат за тва, караш неква кола с горивни клетки...или хибрид поне....искам да те видя на митинг против старите коли, как заклеимяваш сяка жигулка дръзнала да замърси красивата земна природа...как си внасяш хляб от некоя бяла европеиска страна...щот аз в нашенския не веднъж съм намирал хлебарки...виждаш ли сега че каквото искаш ти, аз мога да искам противоположното...е и ?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Адът е на земята

                              Аз па се зачудих. Чувал съм че и на запад имат болници. Ма за кво им е да трошат пари за тях, кат всичко им е толко зер гут файнско още не моем да измислим.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X