Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

    1 като колите - Баварец петица осмак е двойно на Опел Корса
    2 нищо не ти пречи,хората около света и без мотор обикалят ма не е добра идея
    3 да
    4 зависи от марината,принципно не е проблем
    5 то най-добре от Оптимист да започнеш ма си попрехвърлил годините
    6 идеи за какво,съвети за какво,мечтите и аз ги имах,а сега съм на 80 моторна на Авалон, остров Каталина пред ЛА........да ти снимам снимка през прозореца........или да изчакаш брата утре да снима една от неговите?


    Пуцай кмумеееее,пашата обича смелите
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #77
      От: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

      За тия дето са попрехвърлили годинките за Оптимист-а има те такива:
      http://www.barque.ru/image/15802/1



      Последно редактирано от коко келеша; 27-07-17, 05:42.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #78
        От: Необходими ли са някакви капитански права за да караш яхта?

        Звравейте на всички!
        Ако още е актуална темата за "капитанското право"-тези дни водя кореспонденция с МА по запитване от мен за възможността да управлявам моторна лодка за лични и семейни нужди без да упражнявам търговска или стопанска дейност
        - с дължина 4,57 м и двигател до 20 к.с / до тези размери и до тези к.с не е задължително регистрация/, и отговорът е да се информирам от Наредба 6 на МА.
        Прочетох я два пъти-отнася се за лица които искат да работят или да служат в търг.флот, но никъде няма описано и регламентирано за лице собственик на такава лодка да има право да плава в крайбрежните води до 500 м и да вози семейството си
        веднъж в годината за 10 дни на почивка.Трябва ли аз притежател на гумена лодка 2,90 м с двигател 5 к.с да не мога да навлезна 100-200 м навътре да се препичам ида "подърпам" за попчета или трябво да наема Капитан с валидно свидетелство да ме вози.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X